Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 53 z 53

Téma: Jaký další objektiv k Olympusu OMD E-M10 + 14-42 + 40-150

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak to sú uplne iné objektívy, asi by som medzi nimi vyberal podľa iných vlastností ako kresby. Tá na rovnakom ohnisku a clone (19mm F4.2) asi príliš odlišná nebude. Sigma je však podstatne väčšia a má slušne kvalitných F2.8. 12-32mm je miniatúrny zoom s dobrou kvalitou aj na 24mm ekvivalent. Ktorý seťák to má nahradiť a v čom pociťuješ jeho slabinu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Olympus 14-42 II R - na F/8 mi přijdou slušné výsledky, především na širokém konci (i když rohy nejsou úplně ideální). Ale na plnou díru mi fotky přijdou takové bez detailu, dobře to vystihuje slovo mazanice.
    Fotím hlavně krajinu, takže více clonit není nic proti ničemu, jen bych občas využil i možnost fotit s méně zacloněným objektivem a především si polepšil opticky a ideálně měl i se zacloněným objektivem celoplošně ostřejší kresbu ideálně s více detailu (kdyby byl střed alespoň stejně ostrý a s lepšími rohy, bylo by to velké plus). Mám teď větší monitor s větším rozlišením a co se mi dřív zdálo na Full HD ok, teď nevypadá úplně jak bych si představoval - a rád bych se na fotky díval s chutí i za x let, kde bude třeba ještě větší monitor a rozlišení.
    S pevnými skly moc nemám zkušenost (jen se starým OM objektivem co používám na close up), ale láká mě sigma i pro mě zajímavým ohniskem a konečně něčím o trošku světelnějším - na druhou stranu 12-32 je univerzálnější (zase s ním nejde fotit close up, což je u mě mínus)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

No Sigmu 19/2,8 jsem vlastnil a teď mám i panas 12-32. Bohužel jsem objektivy nevlastnil souběžně, abych mohl udělat finální verdikt. Nicméně jak píše kolyy: Jsou to úplně odlišné objektivy s jiným určením. Panas je perfektní sklíčko v kategorii seťák a pancake. Jeho přednosti jsou skladnost, univerzalita a slušná kresba v kategorii setový objektiv. Nic víc...
    Sigma je pevné sklo s relativně dobrou světelností, kresbou a dobrým poměrem cena/výkon. Bohužel taky nic víc...
    V daném ohnisku bude ta Sigma lepší, ale zrovna na focení krajinek a především pro tisk ve větším formátu to sklo nevykreslí per pixel detail. Na amatérské cvakání je v pohodě. Nejlíp kreslí, pokud si pamatuju na f/5,6 - 8. Pokud seženeš bazarový z Paladixu pod 3000, tak si ho můžeš vyzkoušet a případně bez ztráty poslat dál do světa.
    Tebou popisovaný základní seťák jsem taky měl a to je hodně slabé sklo

Edit: hodně dobrou kresbu na krajinky má Panasonic 20/1,7. Sice pomalu ostří, ale to v tomto případě nebude limitující. Jen si musíš rozebrat to ohnisko 40mm eq....
    Asi něco kolem 24mm by bylo lepší, ale dávám to jako alternativu k Sigmě, která je 38mm.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    325

Sigmu 19mm jsem měl a fotil jsem právě krajinky,nyní mám Pana G 20mm a jediný rozdíl vidím v tom že s tím Pana můžu fotit večer dceru v tanečních což bych s tou
    Sigmou nedal jinak na krajinu dost podobná kresba.Kdybych nepotřeboval něco světelnějšího na podobné akce jako třeba ty taneční tak ta Sigma za ty peníze stačí.
    Měl jsem i Pana 25mm/f1,7 a ten jsem prodal po 2 měsících s mojí GH3 kresba horší než Sigma 19,s tou jsem byl spokojený.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Díky za pomoc. V tom případě to vidím na tu sigmu - něco světelnějšího asi budu řešit až časem, u nočních scén jsem si dosud vystačil se stativem

Nováček
    Registrace
    Feb 2016

Citace Původně odesláno od aragonn Zobrazit příspěvek
    Sigmu 19mm jsem měl a fotil jsem právě krajinky,nyní mám Pana G 20mm a jediný rozdíl vidím v tom že s tím Pana můžu fotit večer dceru v tanečních což bych s tou
    Sigmou nedal jinak na krajinu dost podobná kresba.Kdybych nepotřeboval něco světelnějšího na podobné akce jako třeba ty taneční tak ta Sigma za ty peníze stačí.
    Měl jsem i Pana 25mm/f1,7 a ten jsem prodal po 2 měsících s mojí GH3 kresba horší než Sigma 19,s tou jsem byl spokojený.
    Jak dobře se s Pana 20mm f/1.7 v interiérech fotí? Někde jsem četl, že tento objektiv pomaleji ostří. Stačí to třeba na ty taneční?

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    325

Mám tu novější II provedení a naprosto bezproblémově tu původní nevím.A když točím video tak také žádný problém s ostřením.Poprvé jsem fotil a točil se 14 140 II to se nedalo fotky rozmazané nebo moc sumu ISO 6400 , ale video bylo mnohem lepší jak fotky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Chtěl bych se ještě zeptat: má někdo zkušenosti s objektivy od Starblitz (Starlens Rainbow)? Teď na fotoškodovi v akci a nenašel jsem žádnou recenzi, fotky...

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm II R
    Od dzusepe v sekci Nabídky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-02-2017, 06:10
  2. OM-D E-M10 jaký objektiv?
    Od lenhartl v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 04-02-2017, 16:39
  3. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 24-06-2015, 19:44
  4. jaký vybrat univerzální objektiv k Olympusu
    Od Kissofdark v sekci Objektivy
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 09-01-2015, 13:26
  5. Jaký další objektiv k Olympusu E-pm1?
    Od Dudgeon v sekci Objektivy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 16-09-2013, 10:04