Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

nefunkční po nárazu

FortyForťák (1)|30.12.2016 23:00
zdravím,
mám fujifilm finepix s7000, sestře se podařilo ho klepnout o stěnu, když ho měla pověšený na krku. po nárazu fotil se zkreslením obrazu (viz příloha), teď co mi ho vrátila, už nejde ani to. aparát nejeví známky vnějšího poškození, funguje, co se týče ovládání prohlížení fotek a nastavení, avšak po otočení hlavního ovladače do polohy focení vyjede objektiv a aparát zamrzne, v tu chvíli už pomůže jen vyndání baterek, ale to stejně nikam nevede, pže se situace opakuje. napadá vás, v čem by mohl být zakopaný pes? příp. jestli ještě má cenu dávat na opravu?
DSCF6782.JPG
Sakini (1174)|30.12.2016 23:19
Já vím co tomu je - je to rozbitý :-) Vážně, vzhledem k věku tohoto modelu to klepnutí mohla být klidně rána z milosti pro nějaký drát nebo obvod, možná nějaký znalý kutil by dokázal najít chybu a opravit ji, ale u tohoto ne tolik rozšířeného typu aby jeden takového pohledat, a vzhledem k zbytkové ceně určitě nebude stát za to dávat ho do servisu. Může to být totiž cokoliv, už jen za diagnostiku si naúčtují nějakou tu stovku, a mění se obvykle celky. Co jsem v minulosti zažil se starými bridge foťáky od Fujifilmu, tak po letech zpravidla náhle umřela zásadní část, kamarádce posledně senzor (a ta příloha tak vypadá, zblázní se barvy a vyvážení bílé) a za výměnu chtěli tři a půl tisíce, což opravdu není efektivní. Bazarově se něco podobného určitě dá sehnat za rozumný peníz.

Ještě mi to nedalo a zkusil jsem se zeptat strejdy Googla, a hle CCD Fujiny z let 2002 až 2004 na tuhle chybu trpěly, včetně S7000. Dokonce to tehdy opravovali zadarmo když se to objevovalo brzo, samozřejmě dnes už to nehrozí, a dá se říct že je to malý zázrak že po celá ty léta držel.