Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon 100D stativ

Rocles (10)|12.1.2017 20:26
Zdravim vas

Poprosil bych o radu. Koupil jsem univerzalni stativ. cena kolem 1100kc. Libi se mi a nemel jsem k nemu nic proti. Je to muj prvni stativ. Az pozdeji jsem zjistil ze kdyz chci vymenit baterii, tak musim sundat tu podlozku, ktera je na fotaku nasroubovana.
A tak bych se chtel zeptat, jestli je nejaky stativ na 100D u ktereho bych nemusel pri kazde vymene baterie sundavat tu podlozku, ale muze zustat na pristroji?
Moc dekuji :)
Sakini (1174)|12.1.2017 21:31
100D prostě je malá a má dvířka nebezpečně blízko závitu, prakticky každá destička standardní velikosti bude zavazet. Co je to za konkrétní model stativu? Řeší to nějaka minidestička, boční nástavná destička nebo domácí kutilská úprava.
romana51 (311)|12.1.2017 22:21
Měl jsem stejný problém, je to prakticky neřešitelné. Zkoušel jsem ramínka od blesků (ještě z dob filmových foťáků), ale bylo to na nic. U starého stativu bez destičky,
kde je jen stativový šroub se stejně musí foťák odšroubovat. Já měl nakonec štěstí, Panasonic Lumix G80 má dvířka pro baterii tak šikovně, že se dají otevřít i bez
odšroubování destičky a paměťová karta se vkládá z boku. Asi jim to konečně došlo, takový je Panasonic ! :thumb: thumb
Kikiris Kakabus (61)|13.1.2017 09:10
No já nevím co řešíte za problém. Mě se ještě nikdy nestalo, že bych musel vyměňovat akumulátor, když jsem měl foťák na stativu.
Stačí si před umístěním aparátu na stativ, do něj dát čerstvě nabitou. Otázkou ovšem je, zda míníte nacvakat tisíc cvaků naráz...
romana51 (311)|13.1.2017 09:45
Kikiriku, tobě se ještě nedoneslo, že existují foťáky které točí video a dokonce ve 4K ?? :mistake A to je jiná káva! :D
Kikiris Kakabus (61)|13.1.2017 12:28
Kikirííí, nedoneslo romane51. Představ si, že já takovou kávu nepiji ! Foťákem iba fotím, a to je jiné pití :-)...
romana51 (311)|13.1.2017 13:28
Potom se nedivím tvé poznámce na "odborné" úrovni. U nás to ví už i žába Jarmila v našem bazénku !! :D
Kikiris Kakabus (61)|13.1.2017 15:56
Tak dávej bacha na Jarmilku, ať se ti neutopí...:-)