Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Software: Zmatek v DPI

Neregistrovaný

Tazatel: Pavlik

Znění dotazu: Dobrý den. Než začnu bádat, raději se zeptám. Budu posílat pár fotek k tisku, velikost A4. Po kontrole úprav jsem si všiml, dám li vlastnosti fotografie, že mám někde údaj 72 DPI, někde 180 DPI a někde 300 DPI. Přitom uváděné rozměry všech fotografií šířka krát výška v pixelech odpovídají rozlišení snímače.
    Díky za osvětlení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Hodnota DPI není důležitá, každý program si tam zapíše to svoje. Důležité jsou rozměry v pixelech. Když bude mít fotka např. 3000x2000 pixelů, pak soubor s DPI třeba 10 se na danou velikost vytiskne naprosto stejně jako soubor s DPI 1000.

Pavlík1

Díky, to je dobře, ale uvidíme. Poslal jsem přece jen dvě varianty stejných fotek.

Nováček Avatar uživatele Mirek M
    Registrace
    Dec 2016
    Fotografií
    477

Naprosto souhlasím.

---------- Doplněno v 17:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:57 ----------

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Hodnota DPI není důležitá, každý program si tam zapíše to svoje. Důležité jsou rozměry v pixelech. Když bude mít fotka např. 3000x2000 pixelů, pak soubor s DPI třeba 10 se na danou velikost vytiskne naprosto stejně jako soubor s DPI 1000.
    Naprosto souhlasím.

Podobná témata

1. Software: Zoner vs. Photoshop
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 16-05-2015, 19:13
  2. Software: Automatický přenos fotek
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 19-01-2014, 08:00
  3. Software: DVI vstup