Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Životnost fotoknih CEWE a pergamenový papír

Xamantha (11)|28.1.2017 22:49
Ahoj/Dobrý den,
je tu prosím nějaký odborník, který by dokázal posoudit životnost běžných CEWE fotoknih? Za poslední rok jsem si nechala udělat několik a to v nejvyšší kvalitě (fotopapír lesk, tvrdé listy, tvrdé desky). S obrazovou kvalitou jsem velmi spokojená. S vazbou už trochu méně (lepená), ale to se dá v budoucnu případně převázat. Co mě ale překvapuje, je to, že ačkoli je fotokniha zhotovena na kvalitní fotografický papír o vysoké gramáži, chybí mezi jednotlivými stranami pergamenový papír na ochranu fotografií. Má někdo zkušenosti s tím, jak dlouho vydrží fotografie takto "na sobě", aniž by se vzájemně slepily? Poté, co mi na otevřenou knihu zřejmě spadla kapka vody a kniha po zavření na daném místě nešla otevřít, uvažuju o dokoupení pergamenového papíru a vložení mezi jednotlivé stránky...
Díky za jakýkoli názor.
Lenka
Mirek M (12)|30.1.2017 17:56
Ahoj,
s fotoknihami nemám problém, tvrdé vazby jsou nejlepší, to je jasné. Ještě se mi nestalo, že by se mi stránky slepily, i když jsem na to vylil kafe, chce to okamžitě proložit pijákem.
Ahoj
Mirek M
Xamantha (11)|4.2.2017 16:11
Ahoj Mirku, díky moc za názor. Nejsem si ale jistá, jestli mluvíme o stejném typu fotoknih. Já mám fotoknihy zhotovené přímo na fotopapír tj. ty, které mají tvrdé nejen desky ale i jednotlivé strany. Víc než knihu to připomíná leporelo. U klasické fotoknihy bych se slepení fotgrafií nebála, tady mi to ale přijde jako velmi reálné.
Lenka
Mirek M (12)|4.2.2017 17:40
Aha, tak to jsem blbě pochopil, promiň.