Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 66

Téma: Nikon D5600 + Nikkor 18-140 nebo Tamron 18-200

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od milan.44 Zobrazit příspěvek
    No chlapče, podíval jsem se na Tvůj profil a s člověkem který si pod svoji fotku napíše " Jeden z mých nejlepšých vajldlajf šotů. Pořýzeno špyčkovím panasonykem. Povšimněte si prosým medového bokechu a takřka dokonalé ostrosty fotografovaného subjektu. Foceno v profesyonálným režymu P. "

Tak opravdu nemám o čem diskutovat.
    Tag nedyskutuj trupko.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od soko.ban Zobrazit příspěvek
    A je to opravdu ten samý, co je v tom setu? To značení objektivů je pro mě, jako laika, trochu matoucí. Nicméně vypadá to, že to je on. Zaráží mě ale, že ta recenze pana Šurkaly je z roku 2014 a já mám pocit, že jsem někde četl, že tenhle 18-140 v setu s D5600 je "novinka".

https://www.megapixel.cz/nikon-18-14...-ed-vr/recenze
    Pokud vím, 18-140 je zatím jen v jedné verzi, ale mohu se mýlit, nicméně nejspíš to půjde nějak dohledat na netu.
    Já ho sice zavrhl, nicméně nemyslím si, že by byl nutně zcela špatný a že by třeba dcera s ním nemohla být spokojena, nejspíš by pro začátek byla. Ale to bude pro začátek asi s každým, pokud nemá zkušenosti s lepší fototechnikou.

Na webu megapixelu bych, jak Vám radí milan.44 rozhodně žádné recenze nehledal. Mají tam spoustu nesprávných informací a mnohdy až nehorázné nesmysly. Klidně doporučí f300mm tele na street foto, klidně u objektivu zoom 18-35 napíší max. ohnisko 50mm, prostě na to kašlou, chtějjí prodat. Naopak jsou výborní z toho pohledu, že je možno na jejich prodejnách všechnu techniku odzkoušet, mnohdy i vybrat z více kusů. Ale solidní informace bych u nich na webu fakt nehledal.

Zvažoval jste možnost D7200? Podle mne je pro někoho, kdo se chce fotografii věnovat, mnohem lepší volba. Určitě se dá vygúglit hodně informací k srovnání pětkové a sedmičkové řady. IMO ta pětková řada 5500/5600 nabídne velmi dobrou obrazovou kvalitu (kterou se ale Vy chystáte "plně" nevyužít zakoupením těch širokorozsahových objektivů), jenže tou obrazovou kvalitou to myslím vlastně končí .... ten zbytek toho těla je dělaný pro lidi, co prostě chtějí zrcadlovku aniž by pořádně věděli proč. Nevysvětlujte si to nějak špatně, ale sám píšete, že nejste Rótšild, tak mě je v podstatě líto, abyste vynaložil toliko penízku, když jsem přesvědčen, že jdou vynaložit lépe.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

Citace Původně odesláno od milan.44 Zobrazit příspěvek
    No chlapče, podíval jsem se na Tvůj profil a s člověkem který si pod svoji fotku napíše " Jeden z mých nejlepšých vajldlajf šotů. Pořýzeno špyčkovím panasonykem. Povšimněte si prosým medového bokechu a takřka dokonalé ostrosty fotografovaného subjektu. Foceno v profesyonálným režymu P. "

Tak opravdu nemám o čem diskutovat.
    No všechny ty tři Kabeho cvaky by měli dát do zlatého fondu České fotografie, ne jen toho hřyvnáče...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Kikiris Kakabus Zobrazit příspěvek
    No všechny ty tři Kabeho cvaky by měli dát do zlatého fondu České fotografie, ne jen toho hřyvnáče...
    Děkuji, od začátku jsem si byl jist, že osloví ty zdejší fotografy, kteří budou na adekvátním intelektuálním levelu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

S tebou bych určitě Kabe na stejné intelektuální úrovni nechtěl být. Jinak nic proti tobě, každému co jeho jest... Amen :-)

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Kikiris Kakabus Zobrazit příspěvek
    S tebou bych určitě Kabe na stejné intelektuální úrovni nechtěl být.
    Buď v klidu, to se tobě ani nikomu z tvé rodiny nikdy nestane. A něco k tématu máš? Nebo si chceš jen tak zawankovat?

Nováček Avatar uživatele Mirek M
    Registrace
    Dec 2016
    Fotografií
    499

Oba objektivy jak Nikkor tak Tamron jsou seťáky a ty špičkovou kresbu nemají. Došetřil bych na lepší. Přeji úspěch.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od Mirek M Zobrazit příspěvek
    Oba objektivy jak Nikkor tak Tamron jsou seťáky a ty špičkovou kresbu nemají. Došetřil bych na lepší. Přeji úspěch.
    Zdravím Mirku, jestli Vám to nevadí - čím třeba fotíte Vy - přístroj +skla . Díval jsem se na vaše fotky a vypadají opravdu dobře. Děkuji.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

v prní řadě je potřeba se naučit fotit - tedy aby fotka měla OBSAH! Zbytek už je "víceméně irelevantní".
    Kupovat super skla když nevíš co s nimi je vyhazování peněz oknem.
    Osobně bych pořídil pro začátek nějaký slušný seťák, až se dcera "vystřílí" sama už pak bude vědět co potřebuje - tedy jaká ohniska, světelnost atd...

PS:
    Mě prošlo rukama asi 15 všelijakých skel a až po pár letech jsem zjistil co mě vlastně baví a který ohniska k tomu potřebuju. Proto šel z domu například suprový Tamron 70-300VC

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    Osobně bych pořídil pro začátek nějaký slušný seťák, až se dcera "vystřílí" sama už pak bude vědět co potřebuje - tedy jaká ohniska, světelnost atd...
    To je určitě taky možnost,(je ovšem otázka, jak to zjistí, pokud s těmi "lepšími nezíská zkušenost") pak mi ale zase přijde zbytečné pořizovat drahé tělo a tak bych pořídil buď D3200 nebo D5200, případně nějakou použitou sedmičkovou řadu nebo i D300/s a ten seťák bych pak pořídil nejspíš 18-55 VRII, dá se pořídit za necelé 4 tisíce pokud se člověk víceméně vzdá záruky a nemá v úmyslu uplatnit odpočet DPH.

Soko.ban: dcera na te skole studuje primo fotografii nebo jiny obor?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

18-55 VRII stojí nový necelé 4 tisíce - ale po bazarech se jich za třetinovou cenu válí kvanta, páč je nikdo nechce. Kupovat ho jako nový je oprvadu šílenství

Já nakonec po všech peripetiích zkončil u Sigmy 17-50/2,8OS a Nikorru 18-140VR
    Jak jsem psal, měl jsem i telezoomy, ale kvůli dlouhýmu ohnisku na začátku jsem tak přišel o spoustu fotek. Přes 200mm pak bylo fotek, že by se daly pomalu zpočítat na prstech (a to rád chodím třeba na letiště)
    Takže jsem pořídil právě tu 18-140 a po čase zjistil že telátka jen doma lapají prach, tak šly z domu.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

18-55 VRII stojí nový necelé 4 tisíce - ale po bazarech se jich za třetinovou cenu válí kvanta, páč je nikdo nechce. Kupovat ho jako nový je oprvadu šílenství
    Tak to jdu hned omrknout neb bych hned nejmene dva poridil, pokud by fakt byly tak levne z aspon relativne seriozne vypadajiciho zdroje.

Já nakonec po všech peripetiích zkončil u Sigmy 17-50/2,8OS a Nikorru 18-140VR
    Vím, že ten 18-140 nemáš nejspíš extra dlouho, můžeš už tedy prosím srovnat, to, co leze z něj a to, co leze z te Sigmy 17-50, pripadne treba i rychlost a cokoliv jineho zajimaveho? Dik. Jo a ještě, psal jsi, že to máš z toho softcomu, kupoval jsi to u nich na prodejně nebo z eshopu? Je k tomu český záručák? Dík.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Citace Původně odesláno od soko.ban Zobrazit příspěvek
    Ahoj,

jsem víceméně rozhodnut pro Nikon D5600. Řeším jen otázku univerzálního objektivu.
    Zda set s AF-S DX NIKKOR 18–140mm VR (14490,-) nebo s Tamron 18-200 mm f/3,5-6,3 Di II VC! (6990,-)

Rozdíl v ceně objektivů (7500,-) je výrazně větší než v ceně setů (3700,-), což tedy nahrává koupi Nikkoru. Nicméně pohybuju se už tak v dost vysokých cenách a úspora 3700,- je docela značná. Je opravdu ten Nikkor o tolik lepší než ten Tamron, že se to vyplatí? Dle recenzí se přikláním k odpovědi ano, ale osobní zkušenost nemám. V budoucnu bych to viděl ještě na nákup pevné světlé 50ky.

Aparát by měl sloužit na běžné rodinné focení pro mě (domácí oslavy, výlety, sportující syn v hale), a nějaké vážnějsí pokusy (krajinky, kytky, portréty) dcery. Máme nyní doma Sony Nex 5N se seťákem 18-55 mm + 16 mm f/2,8 SEL. Dcera má za sebou kurz focení, studuje uměleckou školu a chybí ji komfortnější ovládání a hledáček. Nákupem Nikonu chci dosáhnou toho, aby mi vrátila ten Sony .

Děkuji za připomínky
    A opravdu musí mít vaše dcera nejnovější model? Jste si jistý, že jí D5500 nebude stačit? Tzv. starší model D5500 podává opravdu špičkové výkony a vzhledem k tomu, že s ním mám poměrně rozsáhlou osobní zkušenost, jsem přesvědčený, že jí bude na té škole sloužit k plné spokojenosti až do posledního ročmíku. Rozdíl mezi sety s Nikkor 18-140 u Fotoškody je docela zásadní (D5500 +brašna = 24 790,- ; D5600 = 29 690,-). Naznačujete, že už ceny setů D5600 + Nikkor 18-140 /Tamron 18-200 u Megapixelu jsou na hranici, možná za hranicí vašich možností. Asi by tedy stálo za zvážení, zda je nejnovější model tím opravdu nutným.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Hmm, tak jsem hledal a hledal a hledal a marně. Nějaký tip, kde bych ta kvanta našel?

Nováček Avatar uživatele Mirek M
    Registrace
    Dec 2016
    Fotografií
    499

Nyní udělala Sigma perfektní objektivy, záleží na tom, co chcete fotit. Já nyní testuji Nikon D750, skla mám Nikon 24-85/2,8-4,5, dál Sigma 150/2,8 ( cestovní Nikon 28-300-3,5-5,6 ) ještě pevnou 20ku + 35ku + 50ku Nikon. Dál Nikon 70-200/2,8.
    Přeji dobré světlo a úspěch !!

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. 18-140 vs Tamron 70-300
    Od Begy_cz v sekci Objektivy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-10-2016, 11:06
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 09-08-2016, 07:31
  3. Výměnné objektivy: 18-105 nebo 18-55+55-200
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna