Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 66

Téma: Nikon D5600 + Nikkor 18-140 nebo Tamron 18-200

Nováček Avatar uživatele soko.ban
    Registrace
    Feb 2007

Tak postupně:

Dcera studuje grafický design. Ani nevím, jetsli vůbec focení jako předmět ve škole budou mít. Nicméně ji to baví. Já ten foťák chci jako druhý do rodiny, s tím, že ho primárně a hodně bude používat ona. Tedy ne, že to bude výhradně její přístroj.

Co se týče seťáku, tak třeba tady je ten 18-55 chválen a někde jsem četl, že ta 18-140 je na tom v podstatě stejně.
    http://www.michalkupsa.cz/blog/af-p-...cenze-203.html. Podle toho co jsem přečetl, žiju v přesvědčení, že ten seťák je dobrej. Nicméně jsem i četl, že až ty lepší objektivy z toho foťáku udělají superstroj. No výstavy zatím nehodlám pořádat, takže zahájíáme seťákem a pak se uvidí.

D5300 + nějakej Tamron (tipuji, že to bylo v setu z Megapixelu) měl kamarád v létě na jednom výletu. Fotil s tím jeho syn (ryzí fotolama) na automat a fotky kvalitativně (pro mě) OK. Nicméně absence výklopného displeje je pro mě limitující. Nepamatuji si z hlavy zdroje všech mých poznatků, ale řadu 7xxx "někde někdo" v recenzi nedoporučoval s tím, že to je zbytečně moc peněz za málo muziky. Ve smyslu, že amatér si na ovládání zvykne a ta hejblátka navíc mu tam nebudou chybět. Tříciferná řada už je zbytečně moc profi a dost drahá.
    Starší (zastaralé) modely nechci, nemám v plánu to měnit každé dva roky. Mám načteno, že 5500 je velmi kvalitní, a že 5600 toho tolik nového nepřináší. Ale má SnapBridge! No a co potřebuje každej puberťák? Nejlépe ihned se podělit o čerstvou fotku se svým sociálním okolím. No a já se klidně přiznám, že občas se to může hodit i rodiči puberťáka. Takže model je víceméně jasný a z toho jak to tady sleduju mi zatím vychází jako favorit Nikkor 18-140. Delší sklo bych využil tak 3x do roka a to přežiju.

Tím dotazem zde jsem chtěl zjistit, jestli ten levnější Tamron 18-200 je kvalitavně stejný jako Nikkor 18-140. V tom případě bych do něk asi šel. Jinak jsem rozhodnut a smířen se setem 5600 + 18-140.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od soko.ban Zobrazit příspěvek
    5600 toho tolik nového nepřináší. Ale má SnapBridge!
    D5500 má wifi, takže přenos fotek není problém, SnapBridge je pouze oproti wifině automatizovaný. Ten Tamron 18-200, který se dává do setů Nikonu, už není tak slabý jako stará verze, samozřejmě kompromisy tam jsou (slabší ostrost v rozích) ale je už i stabilizovaný. Nikon 18-140 je lepší v krajích a rozích, má účinnější stabilizaci a oproti Tamronu jeho zkreslení může být automaticky korigované v těle do jpegu. Tady bych si ty cca tři tisíce připlatil.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

http://www.michalkupsa.cz/blog/af-p-...cenze-203.html. Podle toho co jsem přečetl, žiju v přesvědčení, že ten seťák je dobrej. Nicméně jsem i četl, že až ty lepší objektivy z toho foťáku udělají superstroj. No výstavy zatím nehodlám pořádat, takže zahájíáme seťákem a pak se uvidí.

D5300 + nějakej Tamron (tipuji, že to bylo v setu z Megapixelu) měl kamarád v létě na jednom výletu. Fotil s tím jeho syn (ryzí fotolama) na automat a fotky kvalitativně (pro mě) OK. Nicméně absence výklopného displeje je pro mě limitující. Nepamatuji si z hlavy zdroje všech mých poznatků, ale řadu 7xxx "někde někdo" v recenzi nedoporučoval s tím, že to je zbytečně moc peněz za málo muziky. Ve smyslu, že amatér si na ovládání zvykne a ta hejblátka navíc mu tam nebudou chybět. Tříciferná řada už je zbytečně moc profi a dost drahá.
    No pan Kupsa i pan Rybář jsou dle mého názoru(samozřejmě s mnohými dalšími) nezpochybnitelnými perlorodkami ve vodách českého foto-internetu.

Tím dotazem zde jsem chtěl zjistit, jestli ten levnější Tamron 18-200 je kvalitavně stejný jako Nikkor 18-140.
    Není kvalitativně stejný.

Registrace
    Feb 2007

OK, Ď. Taxem si ověřil, že ten můj vyčtený závěr je snad správný.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Rozdíly mezi D5500 a D5600 jsou marginální. Komunikace mezi foťákem a mobilním zařízením je natolik omezená, že je pro většinu lidí velkým zklamáním. I já jsem psal na Nikon, aby se inspirovali např. u Panasoniku, který dovoluje víc než jen přenést fotku nebo spustit závěrku. Nechat si platit extra za takhle žalostnou funkcionalitu si říká o 25 na holou.
    Není pochyb, že setový 18-55 bude fungovat a člověk s ním bude pár týdnů spokojený, ale z různých důvodů (bylo by to na delší rozbor) se nevyplatí si jej pořizovat. Zvlášť když se dá v setu koupit něco tak skvělého, jako je 18-140, případně 18-105.
    Diskuse o tom, zda Nikkor nebo alternativní objektiv je stejnou debatou, jako zda 18-55 nebo vyšší.
    Jak říká staré pravidlo, fotku tvoří minimálně z 50% objektiv. Spolupráce s firemním objektivem nabízí dostatek výhod, aby si člověk jako první sklo pořídil právě to firemní. Po čase, až si ujasní co mu schází, se může porozhlédnout po něčem jiném. Asi není bez zajímavosti, že ten, kdo jde opravdu po kvalitě, nakonec skončí u Nikkorů (např. na sport a jiné rychlé děje není nic lepšího než Nikkor 70-200/2.8). Sem tam se najde mezi alternativními objektivy něco zajímavého, ale jsou to poměrně specializované objektivy, obvykle z profi řady, které si fotograf koupí až po velmi zralé úvaze.

V žádném případě nemám v úmyslu vám vymlouvat vaši volbu, pouze vidím, že máte tendenci jít podobnou cestou, jako mnozí další. Cestou poznání, které je nepřenositelné, seč se někteří snažíme, ale která vede nakonec k vyšším investicím a zbytečně kazí radost z fotografování. Někdy si ale člověk musí projít tou trnitou cestou, aby pochopil. Přeji šťastnou ruku a dobré světlo.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od nephilim Zobrazit příspěvek
    Rozdíly mezi D5500 a D5600 jsou marginální. Komunikace mezi foťákem a mobilním zařízením je natolik omezená, že je pro většinu lidí velkým zklamáním. I já jsem psal na Nikon, aby se inspirovali např. u Panasoniku, který dovoluje víc než jen přenést fotku nebo spustit závěrku. Nechat si platit extra za takhle žalostnou funkcionalitu si říká o 25 na holou.
    JJ, vím, že ta aplikace stojí za pendrek, ale tak si říkám, že to snad nějak časem musí na základě těch stížností uživatelů vylepšit. Alespoň se tak tedy většinou děje, když si lidi v Google Play stěžují na nějakou aplikaci.

Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Chápu a nechci vám brát iluze. Realita je ale taková, že způsob jakým těla od Nikonu komunikují bezdrátově s okolím je již několik let stejný a tedy stejným zůstane. Ale i kdyby nastal zázrak a došlo ke změně, pak vám stačí D5500 jejímž upgradem by jste získal vyšší funkcionalitu.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Ale má SnapBridge!
    Snap Bridge má i D3400 https://digitalni-fotoaparaty.heurek...kon-d3400/#o=2 a navíc má oproti D5600 ještě méně zbytečných čudlíků a hejbátek a funkcí, bez kterých se stejně obejdeme.

JJ, vím, že ta aplikace stojí za pendrek,
    No možná stojí za pendrek, ale tak zase stojí to jen pár tisíc navíc, tak proč do toho nejít.

Nebo potom pokud je důležitá ta komunikace na sociálních sítích, tak bych to vosolil třeba tímhle směrem:
    https://www.megapixel.cz/asus-zf-zoo...lte-64gb-cerny
    Cool imba značkovej ZOOM Zenfone a ty parametry prostě bomba, 64 gigabajťáků + 13megapixeláž, je to třikrát lehčí než D5600, navíc 3 maháče baterka, 2 skoroprofi foťáky, světelnost 2.7, to nemá ani ten Nikkor natož Tamron, a pozor, 4Core to má!

Nejnovější 64-bitový Atom procesor taktovaný na 2,5GHz, asi to má pohon i na jádro, to je prostě emejzyn.
    60 ms odezva na dotyk, Gorilla Glass 4 - tohle miluji
    s povrchovou úpravou proti zachytávání mastnoty z prstů. - tak to je naprostá špica, normálně si u focení můžu žřát nějakej výborněj hambáč a je to v cajku, mastnota se zachytí, tohle nemá žádná řada Nikonů se vsadím
    Laserové zaostřování 0,03s, - šlupka, laserový zaostřování Nikony taky nemaj
    12x zoom - a takovej zoom by u nikonu stal nejmin 50 klacku
    Zadní strana smartphonu ZenFone Zoom odráží designovou krásu digitálních zrcadlovek - jsem to čeknul jako a fak že jo, hned zejtra vo to napíšu Ježíškovi.
    Koneckonců i profesionální popis na webu Megapixelu jasně hovoří o tom, že tahle strojovna je vhodná klidně pro pro profi fotografy:

"Zázračný design přináší prestižní ocenění
    ZenFone Zoom v sobě nese geny několika generací kamerových technologií a designových skvostů, proto není překvapením, že je po celém světě uznáván pro svoje extra tenké 5mm provedení, špičkový periskopický mechanismus objektivu, povrchovou úpravu z leštěné kůže a hliníkový rámeček, jež mu vynesly ocenění 2015 Good Design Award.
    201 kroků k dokonalosti
    ZenFone Zoom je zázrakem průmyslového inženýrství, za jehož vznikem stojí 201 složitých procesů. Začínáme s nejkvalitnější slitinou používanou v kosmickém programu, kterou přesně opracujeme pomocí 0,4mm technologie řezání diamantem. Z té vyrobíme ochrannou konstrukci pro 3× optický zoom. Pomocí technologie NMT (Nano-Molding Technology) bez spojů zasadíme anténu do hliníkového rámu smartphonu ZenFone Zoom, abychom zajistili bezchybný příjem signálu. Kovový rámeček obrušujeme 0,125mm superjemným procesem pískování a poté jej vyleštíme do překrásně hladké povrchové úpravy. Následně je celý povrch pozinkován, aby se zabránilo oxidaci. Navíc tak získá luxusní vzhled.
    Pro fotografické nadšence
    ZenFone Zoom, který vyhoví i požadavkům profesionálních fotografů, uživatelům umožňuje ihned po aktivaci fotoaparátu namířit na objekt a začít snímat. K tomu slouží samostatná spoušť a tlačítko pro záznam videa. Záběr lze navíc přibližovat a oddalovat pomocí tlačítek pro ovládání hlasitosti. Zadní strana smartphonu ZenFone Zoom odráží designovou krásu digitálních zrcadlovek, takže i její exkluzivní vzhled odpovídá výjimečně kvalitnímu fotografování."

Registrace
    Feb 2007

Chápu a nechci vám brát iluze. Realita je ale taková, že způsob jakým těla od Nikonu komunikují bezdrátově s okolím je již několik let stejný a tedy stejným zůstane. Ale i kdyby nastal zázrak a došlo ke změně, pak vám stačí D5500 jejímž upgradem by jste získal vyšší funkcionalitu.
    No moje iluze vycházejí např. z tohoto článku. Jsem si vědom toho, že to je Nikon blog, takže tam stěží napíšou, že to stojí za prd.

http://nikonblog.cz/konektivita-zaji...ridge-v-praxi/

---------- Doplněno v 12:14 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:12 ----------

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Snap Bridge má i D3400 https://digitalni-fotoaparaty.heurek...kon-d3400/#o=2 a navíc má oproti D5600 ještě méně zbytečných čudlíků a hejbátek a funkcí, bez kterých se stejně obejdeme.
    Jo, ale jaxem psal výše, řada 3xxx nemá výklopnej displej.
    Zbytek postu už považuju za trolling, na kterej nemá smysl ragovat.

Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

[QUOTE=soko.ban;44554]No moje iluze vycházejí např. z tohoto článku. Jsem si vědom toho, že to je Nikon blog, takže tam stěží napíšou, že to stojí za prd.

http://nikonblog.cz/konektivita-zaji...ridge-v-praxi/

Článek je pravdivý, o tom není pochyb. Spojení s počítačem či mobilním zařízením realizuje už WMU (používám dva roky D750 a mám bezmála roční zkušenost s D5500 mé přítelkyně) a z těchto zkušeností vycházela má výtka vůči tomu co toto spojení nabízí (z ovládání pouze změnit ostřící bod a spustit spoušť a ze spojení pouze stáhnout fotky; nic víc, zatímco konkurence nabízí skutečné ovládání fotoaparátu). Ovšem pokud vám modifikace WMU pod názvem SnapBridge stojí za ten několikatisícový příplatek, pak jsem ne zcela správně pochopil vaše preference. Moje chyba a v takovém případě to berte, jako bych nic neřekl.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Zbytek postu už považuju za trolling, na kterej nemá smysl ragovat.
    Ale kdepak, je to maximální snaha poradit v odpovídajícím stylu tomu, kdo napíše, že není Rotšild, ale chce D5600 protože má snapbridge i když stojí řádově 5000 a přitom o jeho aplikaci a použití ví, že vlastně stojí za pendrek, chce fotit a mít po ruce dobrou konektivitu se soc. sítěmi, přijal názor, že sedmičková řada má moc zbytečných hejbátek. V takovém případě, tedy v tom Vašem, D5600 navíc s objektivy, které jste si k tomu vybral nedává žádný smysl a tak se Vám snažiím opět poradit jen nejlépe, jak je to IMO možné. Můj poslední návrh by Vám ušetřil řádově 15000Kč. vycházím jen z informací, které jste poskytnul a z těch, které jste přečetl a přijal za své/věrohodné/správné.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Článek je pravdivý, o tom není pochyb.
    Já bych minimálně tu jeho část otitulovanou "Energie, o to tu jde" označil v kontextu zrcadlovek za demagogickou. Pakliže potřebuji "více energie", na více snímků a focení tak si nepořídím "zrcadlovku" s pidibaterkou.

Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Já bych minimálně tu jeho část otitulovanou "Energie, o to tu jde" označil v kontextu zrcadlovek za demagogickou. Pakliže potřebuji "více energie", na více snímků a focení tak si nepořídím "zrcadlovku" s pidibaterkou.
    Ale ona ta technologie SnapBridge šetří energii, ovšem v mobilu. Naopak pro foťák to žádný přínos nemá. Jak vyplývá z uvedeného článku. Byť si autor sám protiřečí. Viz zde:
    "Co je na tom ale nejdůležitější – po celodenním focení to téměř nepoznáte na spotřebě baterie jak u fotoaparátu, tak i u mobilu!"
    "Pokud na Coolpixu B500 necháte SnapBridge zapnutý, i když jej nepoužíváte, „vycucá“ vám třeba přes noc baterie."

Jestliže úspora energie mobilu je právě to, co někomu stojí za několikatisícový příplatek, který se pak snaží kompenzovat pořízením "neznačkového" objektivu, je to rozhodnutí, které musíme respektovat.

Registrace
    Feb 2007

No, vycházel jsem z cen na Alze a Megapixelu, které jsou stejné.
    D5500 + 18-140 stojí 27990,-
    D5600 + 18-140 stojíé 29690,-. Rozdíl bajvoko 1700, což mi nepřijde už zas tak tragický na to, že to bude novej model.

Někdo tady zmínil FotoSkoda. To jsem znal jen z "doslechu". Tam ta sada s D5500 stojí 24790,-. Což už je zajímavých 4900. OK, takže dejme tomu, že volba bude D5500 a ušetřený peníz bude věnován pořízení "značkového" objektivu. A to bude který?

Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

No, vycházel jsem z cen na Alze a Megapixelu, které jsou stejné.
    D5500 + 18-140 stojí 27990,-
    D5600 + 18-140 stojíé 29690,-. Rozdíl bajvoko 1700, což mi nepřijde už zas tak tragický na to, že to bude novej model.

Někdo tady zmínil FotoSkoda. To jsem znal jen z "doslechu". Tam ta sada s D5500 stojí 24790,-. Což už je zajímavých 4900. OK, takže dejme tomu, že volba bude D5500 a ušetřený peníz bude věnován pořízení "značkového" objektivu. A to bude který?
    Fotoskodu jsem zmínil já. Ne, že by to byla nějaká zásluha, ale je důležité se bavit o konkrétní nabídce. Často se v diskusích mává čísly a málokdo se vyzná v tom odkud pochází. Set D5500+18-140 je u Fotoskody za opravdu zajímavou cenu ( www.fotoskoda.cz/nikon-d5500-18-140-mm-vr/ ). Pro toho, kdo si nechce či nemůže udělat výlet do Prahy a odvézt krabici osobně, je určitě zajímavá nabídka dopravy zdarma.

K poslednímu odstavci vaší reakce.
    Vzhledem k tomu, že set obsahuje tělo (D5500) a objektiv (18-140), není zapotřebí ušetřený peníz věnovat na pořízení "značkového" objektivu, neboť ten je již součástí setu. A pokud jde o to co jsem myslel tím "značkovým" objektivem, pak jsem pochopitelně myslel Nikkor 18-140. Vámi zmiňovaný objektiv Tamron 18-200 není vyráběn firmou Nikon, ale jak již název napovídá firmou Tamron. Takhle vyrábí objektivy i firma Sigma. Tamron a Sigma vyrábí objektivy například i pro řadu Sony NEX, což je fotoaparát, který zmiňujete, že jej již nějakou dobu vlastníte.

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. 18-140 vs Tamron 70-300
    Od Begy_cz v sekci Objektivy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-10-2016, 12:06
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 09-08-2016, 08:31
  3. Výměnné objektivy: 18-105 nebo 18-55+55-200
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6