Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 66

Téma: Nikon D5600 + Nikkor 18-140 nebo Tamron 18-200

Nováček Avatar uživatele soko.ban
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj,

jsem víceméně rozhodnut pro Nikon D5600. Řeším jen otázku univerzálního objektivu.
    Zda set s AF-S DX NIKKOR 18–140mm VR (14490,-) nebo s Tamron 18-200 mm f/3,5-6,3 Di II VC! (6990,-)

Rozdíl v ceně objektivů (7500,-) je výrazně větší než v ceně setů (3700,-), což tedy nahrává koupi Nikkoru. Nicméně pohybuju se už tak v dost vysokých cenách a úspora 3700,- je docela značná. Je opravdu ten Nikkor o tolik lepší než ten Tamron, že se to vyplatí? Dle recenzí se přikláním k odpovědi ano, ale osobní zkušenost nemám. V budoucnu bych to viděl ještě na nákup pevné světlé 50ky.

Aparát by měl sloužit na běžné rodinné focení pro mě (domácí oslavy, výlety, sportující syn v hale), a nějaké vážnějsí pokusy (krajinky, kytky, portréty) dcery. Máme nyní doma Sony Nex 5N se seťákem 18-55 mm + 16 mm f/2,8 SEL. Dcera má za sebou kurz focení, studuje uměleckou školu a chybí ji komfortnější ovládání a hledáček. Nákupem Nikonu chci dosáhnou toho, aby mi vrátila ten Sony .

Děkuji za připomínky
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Co člověk, to jiný pohled, takže ten můj + vycházím z toho, že to dcera myslí s fotografováním vážně, bude se mu věnovat a "poroste" v něm + peníze v řádech desetitisíců pro Vás nejsou zanedbatelné položky.
    1 - nepořizoval bych dceři fotovýbavu bez konzultace či spolupráce s ní - aby Vám pak třeba neřekla, že Vy si necháte Nikona a ona si nechá ten Sony
    2 - nepořizoval bych zrcadlovku bez možnosti ladění autofocusu (micro adjustment) - nejsem si jist, jestli D5600 ho ma, ale tipuji dle předchůdce a dle toho, že jsem o tom nenašel žádnou zmínku, že nikoliv.
    3- ty objektivy jsou na focení sportu v hale pravděpodobně minimálně velmi špatně použitelné kvůli jejich špatné světelnosti

Registrace
    Feb 2007

Díky za reakci.
    1) konzultováno s dcerou bylo, měla možnost si u kamaráda vyzkoušet D5100, a měla v ruce i Olympus E-M10 (jí se líbilo ovládání, mě se nelíbí 4:3)
    2) o tom jsem neslyšel, budu gúglit.
    3) s tím jsem smířen. To je minoritní použití. I s tím Sony a 18-55 mm to stálo za prd, tak když to bude stejný a jennebudou uprostřed fotky nějaký malý blechy, tak to bude posun vpřed.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

18-140 jsem kupoval nedávno tady: http://www.softcom.cz/eshop/nikkor-1...r_d137547.html
    původně jsem mu moc nevěřil, protože tyhle širokorozsahový zoomy už z principu nemůžou být žádná hitparáda. Ale teď si celkem chrochtám
    Někde jsem viděl recenzi toho Tamrona a dopadnul celkem nicmoc... Ale ono jestli máš ohnisko 140 nebo 200 není žádný velký rozdíl, který bys nepatrným ořezem nevykompenzoval.
    Radši sklo který kreslí dobře a trošku ořezu než bláto.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Já jsem o 18-140 taky svého času uvažoval, ale po přečtení zdejší recenze pana Šurkaly jsem ho zavrhl :P
    http://www.digimanie.cz/recenze-niko...g-ed-vr/5734-8

Citace Původně odesláno od milan.44 Zobrazit příspěvek
    V čem by to mělo být pro tazatele výhodné?

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Já jsem o 18-140 taky svého času uvažoval, ale po přečtení zdejší recenze pana Šurkaly jsem ho zavrhl :P

V čem by to mělo být pro tazatele výhodné?
    Tak tazatel je rozhodnut pro D5600 a k tomu chce univerzál. Sám 18-140 nedoporučuješ, tak proč to nevzít s 16-300 ?? Byla nějaká řeč o "výhodnosti" ?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Tak tazatel je rozhodnut pro D5600 a k tomu chce univerzál. Sám 18-140 nedoporučuješ, tak proč to nevzít s 16-300 ?? Byla nějaká řeč o "výhodnosti" ?
    Tazatel psal, že je VÍCEMÉNĚ rozhodnut.
    O 18-140 jsem pouze napsal, že jsem ho zavrhl já, nikoliv, že ho nedoporučuji. Co jsem vyloženě nedoporučil, je zrcadlovka bez micro adjustmentu a uvedené objektivy na focení sportu v hale.
    Já nepsal, že nevzít 16-300, ptal jsem se v čem je to výhodné ta sada. Je drahá a IMO zcela nevyvážená.
    O výhodosti řeč nebyla, ale tak jaksi jsem myslím docela logicky předpokládal, že účelem tvého postu je zadavateli poradit dobře tedy poradit něco výhodného.
    Nepředpokládal jsem, že ho chceš prostě napálit.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Tazatel psal, že je VÍCEMÉNĚ rozhodnut.
    O 18-140 jsem pouze napsal, že jsem ho zavrhl já, nikoliv, že ho nedoporučuji. Co jsem vyloženě nedoporučil, je zrcadlovka bez micro adjustmentu a uvedené objektivy na focení sportu v hale.
    Já nepsal, že nevzít 16-300, ptal jsem se v čem je to výhodné ta sada. Je drahá a IMO zcela nevyvážená.
    O výhodosti řeč nebyla, ale tak jaksi jsem myslím docela logicky předpokládal, že účelem tvého postu je zadavateli poradit dobře tedy poradit něco výhodného.
    Nepředpokládal jsem, že ho chceš prostě napálit.
    Nevidím jedinný důvod proč bych měl tazatele napálit. Já sám za sebe kdybych chtěl jít do D5xxx šel bych do posledního modelu a kdybych chtěl jeden univerzál vzal bych tento set. Nic víc, nic míň.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Nevidím jedinný důvod proč bych měl tazatele napálit
    No protože se ti zdá divná má otázka v čem vidíš výhodnost tebou doporučeného setu.
    Pakliže někdo někde na foru založí téma s žádostí o radu, nejspíše předpokládám že se mu dostane doporučení, které pisatelé považují za výhodné/správné a že pro to mají nějaké smysluplné zdůvodnění. No a já si to myslel taky. Nyní již vím, že někteří vyberou set za 35 000 podle toho, že tělo je poslední model a objektiv vyberou prostě jen tak. Dík za objasnění.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

No protože se ti zdá divná má otázka v čem vidíš výhodnost tebou doporučeného setu.
    Pakliže někdo někde na foru založí téma s žádostí o radu, nejspíše předpokládám že se mu dostane doporučení, které pisatelé považují za výhodné/správné a že pro to mají nějaké smysluplné zdůvodnění. No a já si to myslel taky. Nyní již vím, že někteří vyberou set za 35 000 podle toho, že tělo je poslední model a objektiv vyberou prostě jen tak. Dík za objasnění.
    Ne ,že vyberu objektiv jen tak !- uvedl jsem ,že kdybych chtěl jeden univerzální objektiv vzal bych tento.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Ne ,že vyberu objektiv jen tak !- uvedl jsem ,že kdybych chtěl jeden univerzální objektiv vzal bych tento.
    No bať! To je velký důvod!

Registrace
    Feb 2007

No to už je docela drahý. Moje představa byla tak 25. Už i ten set s 18-140 je skoro za 30 a to je teda fakt strop. Nejsem Rotšíld .

---------- Doplněno v 09:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:01 ----------

A je to opravdu ten samý, co je v tom setu? To značení objektivů je pro mě, jako laika, trochu matoucí. Nicméně vypadá to, že to je on. Zaráží mě ale, že ta recenze pana Šurkaly je z roku 2014 a já mám pocit, že jsem někde četl, že tenhle 18-140 v setu s D5600 je "novinka".

https://www.megapixel.cz/nikon-18-14...-ed-vr/recenze

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

No bať! To je velký důvod!
    No chlapče, podíval jsem se na Tvůj profil a s člověkem který si pod svoji fotku napíše " Jeden z mých nejlepšých vajldlajf šotů. Pořýzeno špyčkovím panasonykem. Povšimněte si prosým medového bokechu a takřka dokonalé ostrosty fotografovaného subjektu. Foceno v profesyonálným režymu P. "

Tak opravdu nemám o čem diskutovat.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od soko.ban Zobrazit příspěvek
    No to už je docela drahý. Moje představa byla tak 25. Už i ten set s 18-140 je skoro za 30 a to je teda fakt strop. Nejsem Rotšíld .

---------- Doplněno v 09:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:01 ----------

A je to opravdu ten samý, co je v tom setu? To značení objektivů je pro mě, jako laika, trochu matoucí. Nicméně vypadá to, že to je on. Zaráží mě ale, že ta recenze pana Šurkaly je z roku 2014 a já mám pocit, že jsem někde četl, že tenhle 18-140 v setu s D5600 je "novinka".

https://www.megapixel.cz/nikon-18-14...-ed-vr/recenze
    Ahoj, tak 18-140 už je nějaký čas na trhu, novinka je D5600 . Pan Šurkala má dobré recenze ,nic méně každý to posuzuje jinak. Je potřeba si najít více recenzí a udělat si obrázek. Také když tak si na stránkách Megapixelu najdi tento objektiv, tam ho také recenzuje někdo jiný a na víc je tam galerie fotek vyfocených tím to objektivem. Hodně štěstí.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. 18-140 vs Tamron 70-300
    Od Begy_cz v sekci Objektivy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-10-2016, 11:06
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 09-08-2016, 07:31
  3. Výměnné objektivy: 18-105 nebo 18-55+55-200
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6