Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 66 z 66

Téma: Nikon D5600 + Nikkor 18-140 nebo Tamron 18-200

Nováček Avatar uživatele soko.ban
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od nephilim Zobrazit příspěvek
    Předpokládám, že jste to dostatečně uvážil nejít při nákupu DSLR do Sony. Těla z řady A6x00 jsou hodně chválena a Sony má i kvalitou adekvátní objektivy. Pravda, nechá si za ně zaplatit asi ještě víc, než CaNikon.
    No, DSLR od Sony jedou na A-Mount, pokud se nepletu, takže by mi tam stejně objektivy nepasovaly. A6300 by se mi líbil, kdyby nestál takovej ranec. Taky nechápu proč do něj nedali dotykovej diplej. Předchozí modely to maj a do novýho to nedaj? To snad má jen jedinej důvod aby nasírali lidi. Navíc v dnešní době, kdy je na to každej zvyklej z telefonů.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od soko.ban Zobrazit příspěvek
    Taky nechápu proč do něj nedali dotykovej diplej. Předchozí modely to maj a do novýho to nedaj?
    Ani A5000 ani A6000 neměly. Zato A6500 dotykový display má.

A na A6000 Vám tedy nevyhovuje co? (pokud se bojíte nejdelšího použitelného času, který je dle profíků z Megapixelu 1/30 sec, tak nebojte a nevěřte jim to)

Mně by spíše nevyhovovala A6300 pokud bych se řídil informacemi, které mají na svém webu profíci z Megapixelu. Mít totiž možnost pouze bodového měření epozice mi přijde dosti nešikovné. Ale naštěstí vím, že web Megapixelu je blábol na blábolu.

Registrace
    Feb 2007

No za jakou cenu ovšem.
    Myslel jsem to tak, že Nex 5 má dotyk. Myslím, že 6 a 7 také. Pak se soudruzi v Sony rozhodli, že změní číslování, něco přidají, něco (dotyk) vynechají a zvednou cenu. No pak už jsem to přestal sledovat, když jsem měl 5N doma.
    Mám k 5N větší blesk a mikrofon. Ten by třeba na tu 6300 nepasoval, bo tam jsou standard sáně a ne přiblblej Sony konektor se šrouobováním. Ten akorát každýho odradí od nasazování čehokoliv.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Citace Původně odesláno od soko.ban Zobrazit příspěvek
    Mám k 5N větší blesk a mikrofon. Ten by třeba na tu 6300 nepasoval, bo tam jsou standard sáně a ne přiblblej Sony konektor se šrouobováním. Ten akorát každýho odradí od nasazování čehokoliv.
    To šroubování příslušenství je na řadě NEX opravdu nešikovné. Koncept těch malých těl je ale příjemný. Pro malé objektivy se hodí skvěle, pro větší a těžší se už moc nehodí kvůli držení. Sestava s 1.5 kilovým teleobjektivem se už prakticky nedá udržet v ruce, ale tam asi vývojáři tuto řadu necílili.
    Jestliže plánujete koupi Nikonu, pak počítáte s tím, že nebudete moct použít stávající komponenty. Přechodem na např. A6500 by se tedy nic nezměnilo a pokud vám vyhovuje ovládání/menu Sony, pak by jste netratil. Je to jen úvaha. Mě třeba přechod ze Sony F828 na Nikon D300 byl příjemný i proto, že mi menu Nikonu připadalo velmi podobné, zatímco z menu Canonu jsem byl vyloženě zmatený. Dnes by mě to už tolik nezaskočilo, ale tehdy to pro mě byl zásadní parametr pro výběr.

Registrace
    Feb 2007

Tak jsem sondoval jak je dceřino přání vlastnit zrcadlo konzistentní a docale mě (mile) překvapila. Byla na nějaké foto prezentaci, něco si o tom přečetla a nový stroj zatím nechce. A pokud by prý chtěla, tak asi zase Sony. Že si na to zvykla a líbí se jí jak je to malý. Ona jde fotit s malou brašničkou a kamarád vláčí brašnu jaxviňa a ve finále maj fotky (skoro) stejný.
    Takže jsme se dohodli, že k 5N pořídím pevnou světlou padesátku, aby si mohla dělat ty svý bokehy a počkáme jestli třeba Sony nepředstaví nějaký levnější tělo s E-mount.

Takže Nikon je odložen. Díky zdejším diskutérům jsem si v tom udělal alespoň trochu jasněji.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

To zni rozumně. Tak hodně zábavy s padesátkou a pokud budete někdy uvažovat o zrcadlovce, koukněte pořádně někam na ten microadjustment. At si píší různí internetoví fotoprofíci cokoliv, jsem přesvědčen, že je to hodně užitečná věc pro zrcadlovku. A podle toho, co jste tady průběžně psal, si myslím, že byste ho nejspíš v praxi i docenil. Mějte se.

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. 18-140 vs Tamron 70-300
    Od Begy_cz v sekci Objektivy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-10-2016, 11:06
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 09-08-2016, 07:31
  3. Výměnné objektivy: 18-105 nebo 18-55+55-200
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6