Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Záchrana, obnova dat z SD karty

evkaaa (1)|28.7.2009 14:24
Prosím vás zkušenější o radu či vysvětlení:
Ve fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FZ7 jsem před focením naformátovala plnou SD kartu 512MB (Memory Corp), abych mohla fotit na fesťáku. Když mi foťák zahlásil, že je plná, klasicky jsem vyměnila za 2GB a fotila dál. Doma jsem zjistila, že je SD karta 512MB prázdná, bez fotek, pouze 2 prázdné složky MISC a DCIM, v kterém by právě měly být fota. Během focení na tuto půlgigovku jsem si však fotky ve fotoaparátu prohlížela, dokonce jsem měla nahranou i krátkou videosekvenci, kterou jsem také zkoukla. Fotky jsem se snažila z karty dostat pomocí programu PhotoRec - vytáhl z karty 133 fotek i 3 videosekvence, jednalo se však o fotky předešlé, ty které jsem ve foťáku zformátovala, ne však o fotky z festivalu..což moc dobře nechápu, jak mohu z karty dostat fota, která jsem "přepsala" jinýma, a dle prohlížení na té kartě byly (podotýkám, že fotoaparát nemá žádnou svoji paměť; ani při výměně nebyla slabá baterka). Jsem i přesvědčena, že jsem kartu omylem nezformátovala; a i kdyby se mi nechtěně povedlo kartu zformátovat po nafocení, tak právě program PhotoRec by měl fota zpět vytáhnout, ovšem ten vytáhl fota předešlá (která se nacházela před zformátováním a nafocením nových), ne z festivalu..můžete mi objasnit jak je to možné? Zkoušela jsem poté ještě jiný program (Flash File Recovery), který z karty dostal tatáž stará fota. Je ještě nějaká možnost dostat z karty fotky, které jsem nafotila?..alespoň prosím o nějaký tip co zkusit?..
dkas (154)|4.8.2009 09:57
Obávám se, že pokaždý dostaneš fotky stejný. Proč to tak je, to ti asi nikdo nepoví :(
Karlos5573 (269)|4.8.2009 10:58
Tak jsem to včera zkoušel. Ano dostal jsem z karty 3 měsíce staré fotky ale ty které byly staré cca. týden tam nebyly :D Ale zjistil jsem, že když naformátuji kartu znova tak tam jsou zase jiné fotky :D Ale už jich není asi 140 ale jen 40.
busy (782)|5.8.2009 07:25
[quote=evkaaa;3230]Během focení na tuto půlgigovku jsem si však fotky ve fotoaparátu prohlížela, dokonce jsem měla nahranou i krátkou videosekvenci, kterou jsem také zkoukla.[/quote]

Ja by som skusil este jednu vec - vlozit kartu zase do fotaku, ci znovu ukaze fotky a videosekvenciu.
busy (782)|5.8.2009 07:26
Nemas omylom dve rozne 512 MB karty ?
Filcka (300)|5.8.2009 10:12
Na dolování dat ze všeho možného je nejlepší program Get Data Back, ovšem něco stojí... Anebo svěřit dolování dat profesionálům, což může stát ještě víc, anebo příště na fesťáku míň slompat a víc fotit a při výměně karty vypnout foťák :D :D :D
Čárls (6)|26.9.2010 12:37
Na obnovu fotek je dobrý tento program PC Inspector smart recovery Obnoví všechny smazané a nepřepsané Fota .
Terezka (1)|27.1.2011 14:55
Tak zkus ten GetDataBack (nechci nabadat k nekalostem, ale podivej se na warforum nebo jiny fora pro mene legalni verze :) )
Pokud to nepomuze, tak obnova dat z sd karty bude nutna pres specializovanou firmu. Mne pomohli, tak to vyzkousej.
Jose007 (1)|12.5.2012 08:23
Dojde k tomu buď při vytažení karty z nevypnutého fotoaparátu nebo také u starších fotoaparátů při "velké" kartě (např.16GB), kterou fotoaparát nestíhá obsloužit. Ztracené fotografie jsou na kartě umístěny do speciálního adresáře [ATTACH=CONFIG]765[/ATTACH] (zřejmě se vytvoří v rámci chybové hlášky že paměť je nedostupná) a ten nedokáží běžné recovery programy objevit (objeví pouze soubory mimo tento adresář a tím je vysvětlena výše uvedená záhada). Ztracené soubory umí elegantně najít placený "GetDataBack for FAT". Děkuji za uvedené příspěvky neboť jste mne navedli k fungujícímu řešení a já si právě zachránil 220 cenných fotek.
SpecAdrCard.jpg
Rellik (1136)|12.5.2012 11:19
Jednoduchý a účinný program je PHOTOREC
http://hdworld.cz/foto/zachrana-fotografii-zdarma-photorec-6-5-31
Nevím proč za to platit peníze nějakým firmám, které udělají to samé... Mě to třeba z naformátované karty vytáhlo přes 700 fotek. Kamarádovi když sem obnovoval 8Gb kartu z mobilu, tak vylezlo zhruba 2000 různých souborů a to i takových, které před x lety smazal...
Begy_cz (537)|16.12.2013 19:12
při mazání se soubor fyzicky nesmaže, pouze dojde k označení že míste které zabírá může být přepsáno. Proto programy pro záchranu dat tyto soubory nachází. Čím déle je takto soubor označen, tím je větší pravděpodobnost že se část jeho obsahu přepíše něčím jiným - proto také programy pro záchranu dat hlásí na kolik je možné soubor obnovit.
Rychlé formátování je na tom podobně, pouze označí že celý prostor disku se může přepsat - ale data tam vpodstatě fyzicky stále jsou
tumina (6)|25.9.2014 13:01
u ssd ale vzniká problém .... tedy u nových .... že když to člověk promaže tak má šanci jenom jednou...