Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dioptrická korekce

RavenPM84 (2)|30.7.2009 20:36
Ahoj chci si koupit digitální fotoaparát s EVF hledáčkem. Mám už předběžný výběr (Kodak Z980, Panasonic ZF28...). Ale potřebuju vědet jestli je dioptrická korekce u EVF foťáků důležitá. Jsem krátkozraký. A tahle funkce by mohla rozhodnout. Napiš te mi vaše názory a zkušenosti s dioptrickou korekcí. Dík
busy (782)|31.7.2009 04:01
[quote=RavenPM84;3238]Ahoj chci si koupit digitální fotoaparát s EVF hledáčkem. Mám už předběžný výběr (Kodak Z980, Panasonic ZF28...). Ale potřebuju vědet jestli je dioptrická korekce u EVF foťáků důležitá. Jsem krátkozraký. A tahle funkce by mohla rozhodnout. Napiš te mi vaše názory a zkušenosti s dioptrickou korekcí. Dík[/quote]

Pokial si kratkozraky a chces do hladaciku pozerat bez okuliarov, je korekcia velmi dolezita. Hladacik na FZ28 dioptricku korekciu ma, do plusu aj do minusu, ale v akom velkom rozsahu dioptrii sa to da nastavit, to sa mi zistit nepodarilo. Ale pokusne "od oka" sa obraz rozostri dost, takze si myslim, ze pokial si kratkozraky len tak "normalne", v pohode to bude stacit.
busy (782)|31.7.2009 04:06
[quote=busy;3242]v akom velkom rozsahu dioptrii sa to da nastavit, to sa mi zistit nepodarilo[/quote]

Nie nadarmo sa hovori - ked vsetko sklame, je nacase si precitat manual :) Takze, ta dioptricka korekcia u FZ28 ma rozsah od -4 do +4 dioptrie.
relais (23)|31.7.2009 11:35
Ptal jsem sesvýho optika (mám +6-7) a odpověd: Pokud budu fotoit s brýlemi a to budu, protože pořád je sundavat a nandavat je nechci a mezitím nchci být slepý, korekci nepotřebuju.
RavenPM84 (2)|31.7.2009 12:27
Dik za odpoved. A da se vubec dobre koukat do hledacku s nasazenymi brylemi? Vidis vsechno jak mas?
Karlos5573 (269)|31.7.2009 12:47
Dá v pohodě :-)
Milan Šurkala (3381)|31.7.2009 13:57
S brýlemi se do hledáčku dá koukat naprosto v pohodě, žádná korekce, žádný problém. Jediný problém s hledáčky obecně jsem zažil až nyní při testování jedné zrcadlovky, problém byl v tom, že s brýlemi jsem dále od hledáčku a nevidím všechny rohy. Docela na nic :-(