Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Prodal jsem d7100, chci D700

Neregistrovaný (0)|17.4.2017 14:20
Tazatel: Jakub

Znění dotazu: Dobrý den,
prodal jsem svou zrcadlovku d7100 a uvažuju nad nákupem D700.. hlavně kvůli možnosti jít dál s nastavením iso a fotit tak za horších světělných podmínek... Doma (za svitu žárovky) nebo v lese(při focení houbiček) se mi s d7100 nedařilo pořídít pěkné snímky protože šum už byl moc viditelný.. Mluvím samozřejmě o focení bez blesku. Můj dotaz tedy zní, polepším si v něčem s tou D700?
Děkuji za vaše reakce

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon d7100, d700
Sakini (1174)|18.4.2017 10:41
A to proč právě D700? Proč ne nějaký modernější typ? Ale budiž, je to přece jen nejdostupnější FF tělo od Nikonu, když se to vezme včetně bazaru. Ale abych odpověděl na danou otázku - ano, co se týče šumu to bude jednoznačné zlepšení, D700 je po stránce fotografického základu pořád dost platný stroj. Ovšem může to znamenat zhoršení po jiných stránkách, třeba komfortu. Přece jen nemá některé obvyklé moderní prvky a hardwarově není oproti jiným FF zrcadlovkám nějak extra na výši. Plus většinově jsou ty bazarové kusy opravdu hodně olítané, sice hodně vydrží a závěrka snese mohutné nájezdy, ale je to už hodně let. Takže jedině pokud jde o každou korunu, protože ceny jsou opravdu bezkonkurenční. Jinak bych se podíval spíš po nějaké D600/610. Sice jsou o něco dražší, ale ve většině parametrů lepší než sedmistovka (tedy mimo ostření). Hlavně co se týče senzoru, ten je o dost jinde, s dvojnásobným rozlišením a přitom menším šumem. Sedmistovka taky pomůže a je to vyloženě budgetové řešení, ovšem jen pokud není zbytí, jinak bych se vydal směrem modernějšího přístroje.
Jakub2 (0)|29.4.2017 21:40
Zdravím.. tak jsem si vše promyslel a momentálně se rozhoduji mezi bazarovým nikonem d610 a canonem 6D..

6D má lepší šum, d610 má zase lepší dynamický rozsah a více ostřících bodů, má vestavěný blesk... 6D má zase o něco větší pixely 41 µm² vs 35.7 µm²...

6D jsem zkoušel na prodejně a pracovalo se mi s ním skvěle.. nevím jak je na tom D610 ale asi to bude podbné jako u 7100...

nevím nevím.. cca do měsíce bych chtěl jeden z nich pořídít... těžké rozhodování
Sakini (1174)|30.4.2017 03:52
6D má určitou výhodu i vzhledem k supercitlivému středovému bodu, s tím šumem to je relativní protože rozdíl není nějak enormní, a Nikon má o něco větší rozlišení. Pokud stačí minimum bodů a ostření na střed, vyhovuje Canon. Rozdíly ale celkově nejsou nějak radikální, a ve finále to bude spíš o osobních preferencích - já třeba kladu důraz na dynamický rozsah a 100% pokrytí hledáčku, a mám radši barvy Nikonu. Co se týče objektivů, tam v obou případech není problém pokrýt veškeré potřeby novým nebo bazarovým sklem za dobré peníze, a i další příslušenství je srovnatelně dostupné. Není to tedy ani tak o volbě celého systému, jako o konkrétních specificích jako barvy a styl ovládání. A D610 má prakticky stejné tělo/ovládání jako D7100, to je pravda
nephilim (353)|3.5.2017 16:01
Pokud nejste vyhraněný pro jednu značku, o to víc stojí za zvážení ekosystém značek. Parametry a ceny objektivů, blesků, filtrů a dalších propriet, za které utrácíme naše těžce vydělané penízky. ;)