Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Výměnné objektivy: objektiv na micro 4/3

Neregistrovaný

Tazatel: Lenka

Znění dotazu: Dobrý den, mám bezzrcadlovku Panasonic Lumix GX7 (micro 4/3) a chtěla bych si pořídit nějaký dobrý objektiv na focení krajiny a makra (ideálně v jednom, pokud by to bylo možné). Můžete mi někdo, prosím, poradit? Předem moc děkuji.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Panasonic Lumix GX7
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Špecializované makro objektívy sú väčšinou krátke teleobjektívy s pevným ohniskom, čo nie je práve ideálne na krajinky. Pokiaľ to makro nie je vyložene náročné, tak alternatívou je skôr niektorý zoom s nadpriemerným zväčšením (zvyčajne v druhej polovici rozsahu). Ponúka sa Olympus 12-50mm/3,5-6,3, ktorý má dokonca špeciálny makro režim (0,7x prepočítané zväčšenie):

http://www.digimanie.cz/recenze-olym...50mm-135-63-ez

Bohužiaľ nie je práve známy vysokou optickou kvalitou na krajinky, ale možno postačí. Druhá možnosť je nový Panasonic 12-60mm, ten nemá tak výrazné zväčšenie (0,5x), ale zase je opticky lepší:

http://www.digimanie.cz/recenze-pana...35-56-asph-ois

Oba objektívy sa dodávajú ako seťáky k rôznym modelom a je teda rozumné pozrieť sa na bazárovú ponuku. Na zváženie je tiež skombinovať daný objektív s makro predsádkou.

Prémiová možnosť je Olympus 12-40/2.8, ten má veľmi dobrú kresbu a pritom slušné zväčšenie (0,6x)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Ano, to je pravda. Mám Olympus 12 -50 mm a můžu jen potvrdit, že Olympus 12 -40 mm, který mám také je opticky o hodně lepší. Na bazaru se dá sehnat okolo 17 - 18 tisíc. Já jej koupil od pána, který ho měl v setu a proto jej prodával za docela výhodnou cenu ještě s téměř plnou zárukou. Na makro nejsou špatné mezikroužky, akorát je to trochu nepohodlné v terénu nasazovat mezikroužky a pak je zase sundávat, protože s nimi nelze ostřit na nekonečno.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    Mám Olympus 12 -50 mm a můžu jen potvrdit, že Olympus 12 -40 mm, který mám také je opticky o hodně lepší.
    Pozerám, že 12-50mm sa teraz predáva skoro zdarma (4000Kč). Ako prosím Ťa funguje ten powerzoom, je to použiteľné pre video? Mám na mysli naozaj pomalé a plynulé približovanie/odďaľovanie.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Funguje to docela hladce a spolehlivě. Důležité je, že je ten zoom tichý. Na video to není určitě špatné. Má i utěsnění proti vlhkosti, takže určitě za tu cenu je to dobrý objektiv. Já si jej nechávám jako záložní a časem jej dám synovi.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Dík, hlučnosť je samozrejme tiež veľmi dôležitá. Možno si ho niekde vyskúšam a prípadne zaradím do zbierky.

Nováček
    Registrace
    Jun 2019

Dobrý den,

jelikož nemůžu (pro mě nepochopitelně) založit nové téma v poradně, zkusím jej připnout k již existujicímu tématu. Snad si jej někdo všimne.
    Nadpis by zněl asi takto: poměr cena/výkon: Panasonic 14mm /F2.5 vs Panasonic Leica 15mm / F1.7

mám Panasonic GX80 a zvažuji nákup mírně širokouhlého pevného objektivu (převážně večerní foto a do interiéru). V dobrých světelných podmínkách si vystačím se setovým Panasonic 12-32.

Předvýběr v rozumné cenové relaci je tento:

Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH
    Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 II ASPH
    Olympus M.ZUIKO 17mm f/1,8

Přečetl jsem si recenze a diskuze. Je mi jasné, že z těch tří je nejlepší Leica. Je skoro stejně drahá jako Olympus a má lepší optické vlastnosti. Panasonic 14mm ale spadl pod 6 tisíc Kč. Má širší záběr, ale zase horší světelnost.

Opravdu je ta Leica tak dobrá, že se vyplatí za ní dát cca 2x více peněz?
    Jde mi o poměr cena/výkon.

Předem děkuji za názor.

Pavel

Podobná témata

1. Výměnné objektivy: objektiv
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-12-2016, 16:37
  2. Výměnné objektivy: objektiv
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2