Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jakým způsobem jste se dostali k fotografování?

Petr S. (328)|31.7.2009 12:04
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jakým způsobem jste se dostali k fotografování?

Každého z nás fotografů přivedlo k jeho nově nabitému koníčku něco jiného. Co to ale bylo právě v tom vašem případě? Začali jste s focením z "donucení", když jste měli za úkol zdokumentovat nějakou rodinnou oslavu, nebo to byl vždy váš veliký sen, který jste si nakonec naplnili? Ať už byly vaše důvody jakékoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
David Kužel (25)|31.7.2009 21:18
Já jsem tuhle zálibu zdědil po dědovi. Táta takto "postižen" nebyl a genetika zapracovala až ob generaci. Dědu záliba ve fotografii provází celý život a i v současnosti, kdy se mu blíží osmdesátka sleduje dění v oblasti fototechniky. Momentálně je šťastným majitelem Panasonicu FZ28.
FotoZemek (77)|1.8.2009 00:07
ty si zvědavý, prostě se mi líbilo jak to z tý vývojky vylízá. Je v tom cosi magického, když to leze na svět, tiše, nenápadně, z ničeho nic se naplňuje očekávané. No a pak přišla doba prvých fotek v novinách a pak začaly ty fotečky být o něčem, Křičely, Hladily,Mluvily, nebo prostě byly.
Gagga (16)|1.8.2009 11:05
Hmm, matně si vzpomínám, že jsem jako malé škvrně (cca 8-10 let) občas fotila tátovým foťákem... tehdy v dobách analogových, nejprve černobílých, později barevných. Po nějakém čase jsem si vyškemrala vlastní foťák - taky analog, byl to nějaký Nikon. No a první digi-kompakt přišel cca před 3 lety a právě dnes ho prodávám. Takže u mě se to odvíjelo hlavně od dostupné techniky, jinak témata si nevybírám, dodnes jsem zůstala nevyhraněná a fotím, co se naskytne. Dá se říct, že se v tomhle směru teprve rozkoukávám, ale nevadí mi ani pak ty fotky upravit v počítači. Často je pro mě fotka spíš výchozí surovinou pro další mou tvorbu. :)
RolandBelan (4)|1.8.2009 21:34
Dotiahol ma k tomu otec. Starý Lubitel 2 bol super na turistické fotky.
A sú asi najkrajšie čo som kedy spravil. Potom to šlo z kopca.
Ako prišiel digitál tak som skončil s komorou a stal sa zo mňa japonec.
Neregistrovaný (0)|2.8.2009 00:55
táto téma je veľmi príbuzná tej z minulého týždňa, preto sa ťazko na ňu odpovedá, súvisí úzko s kúpou prvého foťáku. u mňa asi záujem prebudili študenti umeleckej strednej školy, s ktorými som býval na intráku na jednej izbe. zaujalo ma čo a ako fotili. tak pri návšteve bývalej ndr som si kúpil svoj prvý foťák a od vtedy ma to drží stále. a vyzerá to tak, že ma to len tak skoro ani nepustí. mená niektorých z nich som potom často nachádzal ako autorov obálok mnohých kníh, ktoré som si kupoval.
berny.michal (4)|2.8.2009 09:58
Focení mně nikdy moc nelákalo až do doby než jsem si kouopil vlastní fotoaparát to sou asi dva roky.No a když už tak sem koupil EVF od canonu začlo mně to dost bavit a tet mám EOS 1000D
bobo2sk_neprihlaseny (0)|3.8.2009 18:16
Prve dotyky s fotenim bolo s otcovym zenitom. Naucil som sa urcit expoziciu ale nechytilo ma to.
X rokov potom som zacal zhanat fotak na zachytavanie akcii, planoval som nejaky filmovy kompakt, cisty automat. Ale kamarat spomenul,ze digitali isli na super ceny, ze sa daju zohnat uz od 10tisic. Co som ale vtedy este nevedel, za 10 boli no-name, najlacnejsi Canon A3xx bez zoomu stal 12999,ak si dobre pametam. Tak som sa ponoril do roznych fotoserverov, zacal studovat typy fotoaparatov, co je co a zaklady kompozicie.
Prvy fotak som vyberal pol roka, potom este mesiac som na neho cakal,ale oplatilo sa. Bol to canoon A70

Fotografovanie ma tak chytilo,ze o 2 roky som kupoval na tu dobu vymakanu Minoltu A2.

PS: A vtipna pointa na zaver. Rodicia sa minule bavili na tom,ako mi navrhovali strednu skolu so zameranim na foto a ja som to viacmenej bez rozmyslania zamietol... :) ... ci skor:(
Templ (37)|26.5.2010 09:20
"Fotit" jsem "začal" v cca 5 letech. Moje teta (zkušená fotografka-cestopisy z Indie, Koree.) mi při fotografování pohřbu mého dědy vysvětlila, že v Altisse jsou obrázky. Na nádraží, kdy probíhala dojemná rozlůčka s příbuznými, jsem se vzhledem k nepopiratelnému technickému nadání rozhodl fotoaparát prozkoumat. Vlak odjížděl....mávání.....slzičky ..... a do toho já s roztaženým svitkem a zklamaným výrazem ve tváři. Dospěláci mi zase lhali. Žádné obrázky... No. Div mě nepřerazili, ale teta se mě zastala s tím, žemi to špatně vysvětlila.
stalak (162)|26.5.2010 10:36
Mě k focení přivedl vlasně můj 1.fotomobil Nokia 6234.Sice jsem už "cvakal"dříve(kompaktem),ale jenom cvakal,nefotil.Focení mobilem byla pro mě výzva dostat z těch piďi čipů maximum a baví mě to dodnes i když tu je obrovské omezení a já koukám po nějakém schopném menším přístroji který mi dovolí "hrát"si ještě víc a pořizovat zajímavější snímky.U focení s mobily ale zůstanu i nadále i do budoucna po boku s nějakým lepším přístrojem.
Tchutcho (186)|26.5.2010 15:52
Na podobné téma jsem už něco onehdá psal.K mému prvotnímu fotografování mě vlastně přivedl můj táta.Sám fotil a docela dost,takže díky němu mám doma dost dobré dokumentace a plný krabice rodinných fotografií,které se s odstupem času dobře prohlíží.Sám jsem pár fotek tenkrát i udělal,ale přiznám se,že nic moc a moc mě nebavilo taky tenkrát čekat na vyvolání,páč jsme doma komoru neměli a vím,že to táta chodil vyvolávat ke kamarádoj a pak tam parádně vyvolali i sebe,páč se občas vrátil pěkně pod parou.:D Nicméně,něco z toho všeho ve mě stejně zůstalo a dřímalo to,až vlastně do dneška,kdy vyběhla ta digitalizace všeho možnýho,včetně fotografů.Vzpomínám si,kdy někdy v těch začátcích,byly ty fotáky parádně drahý a tak jsem jen mlsně přihlížel a doufal,že si jednou takovej nějakej koupím taky.Takže po dlouhý a dlouhý době,kdy mezi tím bylo cvakání na takový ty poslední modely plastových automatů,kde to člověk jen natáhnul a zmáčknul,jsme si s manželkou koupili k vánocům kompakt a to bylo něco.Tam se ve mě probudilo teprve to,co ve mě tu celou dobu,ty celý léta dřímalo.Konečně mohl člověk pořádně něco vyfotit.Jenže mi to časem už nějak nestačilo.Sami víte,jak je kompakt v ledasčem omezený a hlavně já nejsem z těch,kteří to nastaví na automatiku a fotí a stačí jim to.Já chtěl najednou něco víc.Osudový okamžik a definitívní zlom nastal,když mi kamarát půjčil svou zrcadlovku a já se podíval do hledáčku.Tak tohle přirovnám,jako,když se říká,že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, ze sedla motorky a podobně.Prostě v tu chvíli to bylo jako okouzlení a od té doby jsem se nemohl na kompakt už ani podívat:D.Teď fotím už jen zrcadlovkou a fotím,teď teprve fotím.Aspoň si to myslím,páč tohle mě teprve naplňuje a s kamarádem vyrazíme občas něco společně vyfotit a taky se vracíme někdy dlouho a pod parou:D.