Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Picasa3

Petula00 (4)|2.8.2009 21:34
Zdravím.
Dá se nějak v tomto Picasa3 odinstalovat najednou všechny soubory fotek,aniž by jsem je musel odstraňovat z databáze po jednotl.souborech?Chci si je natohovat vždy po jednotlivých k úpravě.
resy67 (10)|3.1.2010 00:05
No - nevím, co konkrétního je myšleno "odinstalací", ale Picasa tzv. skenuje a aktualizuje jen složky, které jsou v programu zaregistrovány. K tomuto dialogu se dostanete v nabídce Soubor, volbou Přidat složku do aplikace Picasa (druhá shora).
Otevře se dialog, ve kterém můžete zvolit, které složky bude program prohledávat a aktualizovat při každém spuštění a které nikoli. Lze zvolit i podsložky a tak podobně.
Pokud chcete do programu natahovat fotografie jednotlivě, možná by bylo nejlepší pro tento způsob vytvoření jedné složky speciálně pro tento účel a z ní do programu natahovat jednotlivé snímky.
Stenby (1)|8.1.2010 18:07
Dobrý večer,
nevím jestli jsem ve správném fóru, ale potřebuji zjistit, jestli není nějaká utilitka nebo program na "umělé stárnutí fotek"
Zkoušel jsem to v různých programech (Zoner, IrfanView,PhotoFiltre), ale nic moc.
Jediný NERO 7,5 Úprava fotografií se k tomu přiblížil.
¨Jedná se hlavně o simulaci popraskání fotky, škrábance.
Případně mne prosím přesměrujte na správné fórum.
díky fotograf amater...
strelec3751 (1)|14.2.2010 17:32
jedendvatri (20)|11.6.2013 11:26
nebudem zakladat novu temu,kedze sa mi jedna o totozny program,ale o iny problem.
malo by to zvladat aj upravy v RAW,ale,ked stiahnem RAW do PC ,tak v Picasa mi ich sice zobrazi,ale su take rozmazane,fialoveho odtienu a nejak "stalecene" a absolutne netusim ako z toho spravit pozeratelnu foto.
Symbio (53)|11.6.2013 14:06
RAW formaty su rozne, takze skontroluj prilozeny zoznam.
Nechcelo sa mi to prekladat, takze iba kopia z web stranky

RAW format images


Picasa currently supports RAW formats from the following manufacturers:
•Adobe (.DNG)
•Canon (.CRW, .CR2)
•Casio (.RAW)
•Fuji (.RAF)
•Hasselblad (.3FR)
•Kodak (.DCR, .KDC)
•Leica (.DNG and .RAW)
•Minolta (.MRW)
•Nikon (.NEF, .NRW)
• Olympus (.ORF)
•Panasonic (.RAW, .RW2)
•Pentax (.PEF)
•Ricoh (.DNG)
•Samsung (.DNG)
•Sigma (.X3F)
•Sony (.SRF,.SR2)


Our RAW support is always improving. Popular formats like CR2 and NEF are generally supported, but recently released camera bodies may create formats that cannot be read until Picasa is updated to handle that format. If you're using a RAW format or a camera that isn't supported by Picasa, please post your concern in our Picasa Help Forum. Google Guides monitor this group and are on the lookout for RAW image difficulties.
jedendvatri (20)|11.6.2013 14:34
mam ten RAF format,takze by to malo fungovat cez Picasa,ale uz som to vyriesil stiahnutim RAW PhotoDesk a zrejma skusim aj RawTherapee,lebo to vyzera asi najlepsie z neplatenych.
Symbio (53)|19.6.2013 21:54
RAW therapee je z uvedenych najlepsi. Trocha komplikovanejsi ale najviac moznosti. PhotoDesk nema podporu a dalsi vyvoj.