Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Olympus a Panasonic - podpora

Klementoš (1)|16.7.2017 18:22
Zdravím a prosím o radu,

po zkušenostech s pár kompatky a tlačen touhou po něčem lepším, avšak stále malém pro časté cestování, jsem se rozhodl pro pořízení nějakého bezzrcadla. Rozhoduji se mezi Panasonic GX80 a Olympus EM10 mk2 s tím, že je mi tak nějak sympatičtější ten Panasonic, ale byl jsem upozorněn na jeden zásadní nedostatek a tou je nedostatek podpory. Bydlím kousek od Olomouce a údajně je téměř nemožné se u této firmy dočkat nějaké další podpory, pokud je potřeba. Je-li např. potřeba nechat vyčistit čip, nebo sehnat scházející díl, je to u Panasonicu děs běs, zatímco pro Olympus je v blízkém Přerově servisní budova a tudíž "no problem". Máte někdo s tímto nějaké zkušenosti? Slyšel jsem, jak se např. koupě nové očnice pro Panasonic málem změnila v noční můru bez možnosti sehnání atd...

Nerad bych kvůli takové prkotině potom litoval, že jsem nesáhnul vedle.

Děkuji za Vaše zkušenosti :-)

PS: Když už jsem je zmíni, který z těchto dvou byste vybrali vy?

Díííík
kolyy (1542)|16.7.2017 22:53
Servis Panasonic pre ČR je v Opave, takže to nemáš také zlé. Pre nás z Prahy je to dosť od ruky. Osobne som tam nebol, ale riešil som dve reklamácie, ktoré tam šli (cez predajcu) a ok, aj keď to pár týždňov trvalo. Šlo o decentrovaný objektív a nečistoty pod krycím sklom na senzore. Obe veci riešili výmenou v záruke, čo ma milo prekvapilo. Telefonicky som s nimi komunikoval ohľadom čistenia senzoru, ktorý teraz potrebujem na GX80. Tvárili sa, že je to bez problémov, len im to treba poslať. Zatiaľ som sa k tomu nedokopal, keďže foťák potrebujem. Inak je dobré podotknúť, že bežný nestabilizovaný senzor vyčistí hocikto, ale stabilizovaný, ako má GX80 alebo E-M10 II, je nutné riešiť s autorizovaným servisom.

Ja som uprednostnil GX80 pred E-M10 II, hlavné dôvody sú autofokus a video, kde má Panasonic výrazne navrch. Lepšia je podľa mňa aj ponuka setových objektívov (12-32mm, 35-100mm a 14-140mm pri GX80).