Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Digitální zrcadlovky: Canon 60D hot pixely

Neregistrovaný

Tazatel: Martin

Znění dotazu: Dobrý den,

je normální takové množství hot pixelů při 30s expozici? Fotil jsem s krytkou na objektivu na ISO 100. Fotka zde: (plná velikost a výtěz)
    https://goo.gl/photos/2s6qXcbszkZPk3K76

Pokud zapnu redukci šumu při dlouhé expozici, tak zmizí všechny.

Děkuji

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon 60D
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

tohle je digitální šum.
    Hotpixel se ti objeví při časech dejme tomu do vteřiny. Vždy velmi jasný a co jsem kdy viděl, obvykle spíš červený

Martin-s

Já myslel, že to jsou hot pixely. Hop pixely jsou přece pixely, které se projevují při dlouhé expozici, protože se čip zahřeje = proto hot. Aspoň tak to chápu.
    Kamarád fotil stejnou fotku a nemá to tam, takže to nebude klasický šum.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Hot pixely by jen tak nezmizely, a byly by vidět na každé fotce bez rozdílu nastavení, teda pokud by už opravdu byly problém. Ony se nějaké můžou objevit ani o nich nevíš, ne každý je vidět. Fotil taky 60D? Ona prostě umí výrazně šumět, a při třicetisekundové expozici bez redukce i na ISO 100 spousta vyleze. Bez ní se prostě dlouhé expozice nedělají. Jsou ty "hot pixely" pro tebe praktický problém?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Ani jedna odpověď zcela správná. Hot pixely se neobjevují na každém snímku, ale opravdu jen u delších expozic. Čím delší doba expozice, tím bude hot pixelů více. Od toho je jejich název, horké=zahřívá se snímač. Oproti tomu, na každé fotce, bez rozdílu nastavení doby expozice, se objevují tzv. "dead pixely".

Martin0000

Přesně tak, hot pixely nejsou na každé fotce, ale objevují se jen při dlouhé expozici. Co jsem zjistil, tak čím starší zrcadlovka, tak tím je jich více. Mně spíš zajímalo srovnání s ostatními, jestli je tohle už extrém nebo normální jev. Evidentně je to poměrně normální. U nových těl hot pixely být nemusí vůbec, nicméně i u nových se tento problém vyskytuje.

Martin-s

Pokud byl někdo ochotný, zajímal by mně výsledek na vašich zrcadlovkách. ISO 100, F16, 30s, s krytkou na objektivu, vyvolal jsem jpeg z Rawu bez úprav :-)

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Martin-s Zobrazit příspěvek
    Pokud byl někdo ochotný, zajímal by mně výsledek na vašich zrcadlovkách. ISO 100, F16, 30s, s krytkou na objektivu, vyvolal jsem jpeg z Rawu bez úprav :-)
    To nechtěj vidět :-D Ale dost srandy, tohle je prostě u delších expozic bez následného odšumování normální a jejich množství může být doslova šílené.

martin-s

To jsi mě trochu uklidnil, asi je to normální jev :-)

Podobná témata

1. canon 60D vs 7D
    Od Drupry v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 22-01-2015, 15:42
  2. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 09-01-2015, 17:33
  3. problém s Canon 60D
    Od RV_Honza v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 20:40