Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Canon 60D hot pixely

Neregistrovaný (0)|2.8.2017 08:54
Tazatel: Martin

Znění dotazu: Dobrý den,

je normální takové množství hot pixelů při 30s expozici? Fotil jsem s krytkou na objektivu na ISO 100. Fotka zde: (plná velikost a výtěz)
https://goo.gl/photos/2s6qXcbszkZPk3K76

Pokud zapnu redukci šumu při dlouhé expozici, tak zmizí všechny.

Děkuji

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon 60D
Begy_cz (537)|2.8.2017 12:03
tohle je digitální šum.
Hotpixel se ti objeví při časech dejme tomu do vteřiny. Vždy velmi jasný a co jsem kdy viděl, obvykle spíš červený
Martin-s (0)|2.8.2017 12:48
Já myslel, že to jsou hot pixely. Hop pixely jsou přece pixely, které se projevují při dlouhé expozici, protože se čip zahřeje = proto hot. Aspoň tak to chápu.
Kamarád fotil stejnou fotku a nemá to tam, takže to nebude klasický šum.
Sakini (1174)|2.8.2017 19:33
Hot pixely by jen tak nezmizely, a byly by vidět na každé fotce bez rozdílu nastavení, teda pokud by už opravdu byly problém. Ony se nějaké můžou objevit ani o nich nevíš, ne každý je vidět. Fotil taky 60D? Ona prostě umí výrazně šumět, a při třicetisekundové expozici bez redukce i na ISO 100 spousta vyleze. Bez ní se prostě dlouhé expozice nedělají. Jsou ty "hot pixely" pro tebe praktický problém?
Cejpatka (220)|3.8.2017 00:33
Ani jedna odpověď zcela správná. Hot pixely se neobjevují na každém snímku, ale opravdu jen u delších expozic. Čím delší doba expozice, tím bude hot pixelů více. Od toho je jejich název, horké=zahřívá se snímač. Oproti tomu, na každé fotce, bez rozdílu nastavení doby expozice, se objevují tzv. "dead pixely".
Martin0000 (0)|3.8.2017 09:00
Přesně tak, hot pixely nejsou na každé fotce, ale objevují se jen při dlouhé expozici. Co jsem zjistil, tak čím starší zrcadlovka, tak tím je jich více. Mně spíš zajímalo srovnání s ostatními, jestli je tohle už extrém nebo normální jev. Evidentně je to poměrně normální. U nových těl hot pixely být nemusí vůbec, nicméně i u nových se tento problém vyskytuje.
Martin-s (0)|3.8.2017 10:27
Pokud byl někdo ochotný, zajímal by mně výsledek na vašich zrcadlovkách. ISO 100, F16, 30s, s krytkou na objektivu, vyvolal jsem jpeg z Rawu bez úprav :-)
Milan Šurkala (3381)|5.8.2017 08:22
[QUOTE=Martin-s;46005]Pokud byl někdo ochotný, zajímal by mně výsledek na vašich zrcadlovkách. ISO 100, F16, 30s, s krytkou na objektivu, vyvolal jsem jpeg z Rawu bez úprav :-)[/QUOTE]

To nechtěj vidět :-D Ale dost srandy, tohle je prostě u delších expozic bez následného odšumování normální a jejich množství může být doslova šílené.
martin-s (0)|8.8.2017 10:42
To jsi mě trochu uklidnil, asi je to normální jev :-)