Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 37 z 37

Téma: Fotoaparáty s EVF: Panasonic alebo Pentax

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    Rozhodně nemám nic proti těm, co používají Fuji, ale chci, aby zde byly uvedeny opravdu pravdivé informace pokud možno také vyčerpávající (otázek pro výběr systému je více než dost), bez nějakého přikrašlování a zamlžování.
    Nikdo soudný by nemohl být proti, oba systémy mají právo na život a ať vyhraje ten nejlepší v každém konkrétním osobním výběru. Mohl bych vytáhnout řadu vroubků Olympusu, ale příčí se mi to, protože to ve finále neznalé jen zmate a odvede pozornost od reálných schopností techniky. A nikdo soudný by se neměl rozhodovat z fleku v obchodě, výběr systému není jen o tom jak to sedí v ruce a co říká podavač. Jen...

Např. širokoúhlé zoomy nejsou vůbec. Dokonce ani pevné širokáče Fujifilm vůbec nemá. V nabídce jsou pouze dva pevné Samyangy. Ty jsou ale pouze manuální.
    10-24, 14/2.8 a Zeiss 12/2.8 neexistují? Plus 8-16/2.8 na cestě.

Fujifilm má celkově nejnižší prodeje (lidé stále bohužel mají zafixované, že Fujiny špatně ostří, což již dávno není pravda), takže pokud prodejce uvidí nějaký zájem, tak se toho pochopitelně chopí a bude se snažit prodat.
    To ale nemáš z vlastní zkušenosti, že? Tohle jsem opravdu ještě nikdy neslyšel, a fakt že už dva roky častěji u lidí potkám Fuji než OM-D musí být vyložená náhoda.

Fuji má oproti MFT podstatně slabší nabídku objektivů
    Tradiční argument, který se ve vztahu k MFT tak často nevidí. Nakonec stejně dojde na otázku "kdo je potřebuje všechny?". Fuji X bajonet má k dispozici od všech možných výrobců už přes osmdesát objektivů, kolik by jich běžný uživatel asi potřeboval?

Pokud jde o stabilizaci, tak Fujifilm X T 2S má vyjít příští rok. Avšak dle měření IBIS, stabilizace nebude rozhodně tak účinná, jak stabilizace pětiosá, kterou používá Olympus spolu s Panasonicem. I zde má MFT podstatně navrch. Pokud budeš fotit jakýkoliv statický snímek, tak při focení z ruky ve zhoršených podmínkách budeš díky vysoce účinné stabilizaci mít vždy čistší snímky. Fuji je v tomto značně pozadu.
    Křišťálovou kouli bych poslal do servisu, asi se něco rozštelovalo. Tohle prostě nemůžeš tušit, nikdo neví jakou techniku použijí, mají v stabilizaci optických systémů dlouhodobé zkušenosti, a dokud to neuvidíme na živo nevíme nic.

Pokud budeš fotit jakýkoliv statický snímek, tak při focení z ruky ve zhoršených podmínkách budeš díky vysoce účinné stabilizaci mít vždy čistší snímky.
    Masivní generalizace, to nezáleží jen na stabilizaci, a ta u Olympusu není jediná účinná na trhu.

Sakini, pravděpodobně jsi měl v super lcd panelu rozhozené barvy.
    Kalibrované Eizo snad ještě umí zobrazovat správně barvy.

Ale jak říkám, ve finále jsou to jen žabomyší války. Nakonec jde o to co v reálu správně funguje a dělá co má, pro jednoho to a pro druhého ono.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Upřesnění k těm prodejům - Fuji v minulém roce šel prodejema a ziskem nahoru, většina ostatních foto značek dolu.

Kdyby se někdo nudil:
    https://www.fujifilmholdings.com/en/...-Solutions.pdf

Nováček
    Registrace
    Aug 2017

No je to podľa mňa práve tak, že keby bol jeden najlepší fotoaparát na svete , /vlastnosťami aj cenou, /všetci by kupovali práve ten. Takto je to vždy nejaký kompromis. Ale je fajn čítať , že keď má niekto Olympus, vie oceniť hlavne jeho prednosti, podobne je to aj s Fuji a ostatnými značkami.
    Ďakujem všetkým Vám na tomto fóre, za Vaše cenné a skutočne erudované rady. Sú fotoaparáty a fotografovanie Vaša hlavná profesia? Lebo vedomosti sú obdivuhodné.
    Tiež som uvažovala nad požičaním fotoaparátu, bude to najlepšia cesta k rozhodnutiu. Požičiava Megapixel aj Fotoškoda.
    Fuji má možno menej objektívov , ale ja som si zatiaľ vybrala 24 /alebo35 / a 90. Tu by mi stabilizácia chýbala. Tá 80 macro bude asi príliš veľká.
    Olympus má na výber veľa, ale tie profesionálne zoomy sú tiež veľké, tak zatiaľ 45, / alebo 60/ a zoom 12-40.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Iveta Zobrazit příspěvek
    Tiež som uvažovala nad požičaním fotoaparátu, bude to najlepšia cesta k rozhodnutiu.
    Lepší nápad tu nemohl padnout.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Ivka: focením se neživím. Focení je můj největší koníček a o fototechniku se zajímám již delší dobu. Když můžu, rád pomůžu :-) To víš, nic není dokonalé a špičková fototechnika je opravdu hodně drahá. Já už nějaký čas nakupuji objektivy přes ebay a už jsem díky tomu ušetřil opravdu hodně peněz. Silná koruna tomu přímo nahrává a prodejci v ČR mají ceny opravdu hodně vysoko (pokud máš strach nakupovat přímo, můžeš zkusit např. www.czechebay.cz). U objektivů je těch rizik, že se něco pokazí poměrně málo. Tělo bych kvůli případným problémům s řešením reklamací doporučil koupit raději zde. Tak ať dobře vybereš a hlavně, abys byla s výběrem spokojená.

Sakini: s nikým neválčím :-). To nejsou žabomyší války. Z mého pohledu jsou to zásadní věci a píšu o tom ne proto, abych šel s někým do sporu, ale pro uvedení důležitých aspektů při výběru systému.

Mám kamaráda v jedné z největších prodejen u nás. Jsou to interní informace a týkají se samozřejmě pouze zdejšího trhu.
    Měl jsem na mysli ultra široké skla a díval jsem se na stránky oficiálního prodejce.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

U objektivů je těch rizik, že se něco pokazí poměrně málo.
    Tak to já to vidím naopak a měl bych větší strach si koupit takto objektiv než tělo.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Pokazit se může samozřejmě vše. Ale vycházím z toho, že objektiv je oproti tělu konstrukčně poměrně jednoduchý. Odejít by mohla teoreticky clona a ostřící motorek. Tělo je ale poměrně konstrukčně složité a je toho podstatně více, co se může pokazit. Objektivy vydrží, pokud se o ně fotograf dobře stará desetiletí, ale tělo je většinou max. na 5 let. Mám doma M42 skla z 60 let a fungují bezvadně. Ale k tomu nákupu přes zahraniční obchody je dobré ještě uvést, že některé značky poskytují v rámci celé evropské unie záruku. Tzn., že zboží zakoupené např. v Anglii je možné reklamovat v servisním středisku v ČR, a stejně všude tam, kde má výrobce servisní střediska v celé EU. Např. u Olympusu je to takto možné.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. pentax x-5 alebo Panasonic LUMIX DMC-FZ48
    Od gufacx v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-10-2012, 17:29
  2. Fotoaparáty s EVF: Panasonic DMC-FZ48EP-K
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-11-2011, 19:59
  3. Fotoaparáty s EVF: FZ38 alebo 45 ?