Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Pomoc při výběru SD karty

Nováček
    Registrace
    Jul 2017

Dobrý den,

Koupil jsem si bezzrcadlovku Lumix G7 a nyní přemýšlím, jakou SD kartu. Fotoaparát umí 4k, které chci využívat.

Koupil jsem kartu SanDisk SDHC Ultra 32GB 80MB/s UHS-I, ovšem nevím, zda zápisová rychlost a paměť zhruba na 1 den bude dostačující. Mohli by jste mi prosím pomoci?

Rychlejší kousek bych nejspíše koupil tento Kingston SDHC 32GB Class 10 UHS-I U3.

Má cenu kartu vracet a koupit novou?'

Děkuji za odpovědi, Jakub
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Rýchlosť - Kartu SanDisk je treba vrátiť, výrobca udáva použitie pre fullHD video, neudáva rýchlosť zápisu, čo je podstatné.
    Panasonic G7 zapisuje 4K video dát. tokom 100 Mb/s, to znamená, že min. rýchlosť zápisu karty musí byť 12,5 MB/s. U karty Kingston skontroluj udávanú rýchlosť zápisu, ak je vyššia ako 15 MB/s OK.

Kapacita - 32GB = 32000MB : 12,5MB/s = 2560s, čiže čas záznamu v 4K bude približne 42 minút.

Nováček
    Registrace
    Jun 2018

Zdravím, dlouhou dobu jsem se poohlížel po výkonných SD kartách, mým koníčkem je fotografování. Tudíž jsem sháněl i kartu, která by byla odolná. Jelikož fotím v terénu, potřebuji, aby snesla poněkud tvrdší zacházení. Jsem ale vybíravý člověk, takže mi trvalo dost dlouhou dobu, než jsem objevil obchod, odkud karty vybrat. Fotím hodně, takže karet mám obrazně řečeno nezpočet. Kupoval jsem tady: https://ipc2u.cz/catalog/pc-komponen...ie/flash-disk/

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    6

Citace Původně odesláno od Pavel154 Zobrazit příspěvek
    Zdravím, dlouhou dobu jsem se poohlížel po výkonných SD kartách, mým koníčkem je fotografování. Tudíž jsem sháněl i kartu, která by byla odolná. Jelikož fotím v terénu, potřebuji, aby snesla poněkud tvrdší zacházení. Jsem ale vybíravý člověk, takže mi trvalo dost dlouhou dobu, než jsem objevil obchod, odkud karty vybrat. Fotím hodně, takže karet mám obrazně řečeno nezpočet. Kupoval jsem tady: https://ipc2u.cz/catalog/pc-komponen...ie/flash-disk/
    Odolnost karty docela podpoříš, když ji při fotografování zasuneš do slotu. Tak pokud jich máš opravdu nezpočet, zkus je zpočítat zoslíku. No a na ten obchod jsem slyšel samý stížnosti, vysoký ceny, neřeší prej záruky, jsou sprostý k zákazníkům a tak.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od Pavel154 Zobrazit příspěvek
    Na tom webu bych koupil kartu jedině tehdy, kdybych spadl na hlavu.

Podobná témata

1. Kompakty: pomoc při výběru
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-12-2013, 15:03
  2. Pomoc při výběru fotoaparátu
    Od Ell v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-12-2012, 22:08
  3. pomoc při výběru
    Od veronikak v sekci Kompakty