Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký 1x blesk a 1x mobilní blesk?

gore.m (35)|19.9.2017 19:15
Ahoj,

rád bych vyměnil trvalá světla za záblesky.
Chtěl bych jedno zábleskové světlo (postačí 200-300w), se silnější pilotní žárovkou (jako hlavní světlo).
A jedno bezdrátové zábleskové světlo, nebo blesk (na nasvícení bílého pozadí - produktovka a použití v místech kde nelze tahat kabely).

Zásadně se od světel požaduje více než perfektní podání barev.

Uvažoval jsem:

a) Photo Europe/Jinbei ... ale: Jaké mobilní světlo? Jak mixované značky rozumě a levně hromadně odpalovat? Je dobré mixovat světla různých firem a zableskové světlo vs blesk pokud bereme v potaz barevné podání?

b) Elinchrom RX 2 ... ale: Jaké mobilní světlo? Jak je rozumě a levně hromadně odpalovat?

c) Vybrat věci od Godoxu, zejmena kvůli jejich eco-systému a Godox 2.4GHz Wireless systému... ale ... mínusem je nutnost koupit v zahraničí (nenašel jsem v ČR distributora) a riskovat problémy s případnou reklamací?


Rád bych se vešel do cca 12ti tis. a kupoval nejlépe v ČR, v případě větší smysluplnosti do 20ti, v nejhorším lze koupit v zahraničí.
Má někdo nějaké doporučení? Názor? Rada?

Díky
Sakini (1174)|20.9.2017 22:29
S mícháním systémů zkušenosti nemám, zatím jsem se vždy setkal s jednotným systémem. Mám ale zkušenosti s Godoxem, velice mě překvapily výkony i kvalita provedení, plus funkčnost jejich bezdrátového systému. Vše působí jako od prémiové značky, a ceny jsou příznivé, AD200 s 200W je hodně šikovný s velkou baterií (nepotřebuje síť), a jako doplňující blesk může být TT685 který je opravdu levný na své schopnosti. Ceny jsou příznivé, koupit se dá z Německa přes ebay a dodání je za dva tři dny. Ale samozřejmě to má i stinnou stránku, je to tahaná z Číny jen tak aby se nemusela platit daň a bylo to výhodné, přijde to bez jakékoliv faktury a reklamace bude asi ve hvězdách. U běžných blesků za nějaké dva tisíce to asi bolet nebude, prostě se koupí nový, a nevypadá to že by se měly na fleku rozsypat (TT685 mi dal o víkendu přes 200 záblesků v krátkém čase aniž by se nějak zahřál nebo jinak nemohl). U dražšího zařízení by závada nebyla příjemná, je to o důvěře, zatím je to u nás nevyzkoušené časem. Každopádně schopnosti jsou na vysoké úrovni a kvalita zpracování špičková, s manuálními bakeliťáky nesrovnatelná.
gore.m (35)|22.9.2017 09:10
Díky za odpověd.

AD200 mě právě taky hodně zaujal. Dlouho jsem přemýšlel jaký druhý "hlavní" záblesk a nakonec nejvíc koukám po SK-300II. Máš nějaké zkušenosti s barvami? Byl jsem totiž pevně rozhodnut pro Elinchdom RX 2, ale pak jsem četl, podrobnější recenze a zjistil jsem, že táhnou do "žluta" a dražší blesky mají lepší dynamický rozsah http://www.mariomercea.com/blog/ , tak uplně nevím co lze čekat od Godoxu.

V německu jsem na Ebay Godox nenašel, máš nějaký tip?

Díky
Sakini (1174)|22.9.2017 10:05
https://www.ebay.com/usr/zeniko_online_de?_trksid=p2047675.l2559

Zatím pozoruji u všech produktů Godox naprosto neutrální bílé světlo neovlivňující barvy, větší záblesky vyzkoušené nemám (a nepoužívám nic v ateliéru, jen v poli) ale dá se předpokládat konzistentní přístup. To je slabina, nedostatek recenzí a praktických zkušeností. Když si systematicky projdeš diskuze a dotazy v nich, narazíš co se týče těchhle kvalitních čínských záblesků na samé pozitivní ohlasy, velký výkon a spolehlivost za málo peněz. AD200 má velmi dobré ohlasy, a SK300 by k němu byl dobrý doplněk.