Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: Rozdíl v ostrosti objektivů

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ak porovnávaš A6000+16-50/3.5-5.6 a LX100 s F1.7-2.8, tak je medzi nimi rozdiel v svetelnosti skoro presne 2EV. Takže ak napríklad dostaneš pri vhodnom čase ISO800 na 16-50mm na širokom konci pri F3.5, tak na LX100 použiješ ISO200 pri F1.7. Podobne pre iné ohniská, na dlhom konci je to F5.6 vs F2.8. Podľa toho čo vidím v tom porovnávacom teste je rozdiel v šume medzi senzormi menej ako 1EV a tak má LX100 v súčte dosť výrazne navrch. Pozrel si na môj odkaz?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    14

Ano, podíval jsem se na odkaz, je pravda, že když zohledním 2EV rozdíl v objektivech, tak u Sonyho je šumu víc, ale zachovává si víc detailů, což mně přijde lepší. To je ale věc názoru. Jinak děkuju za cenné rady a zkušenosti, musím to ještě všechno podrobně projít a uvážit. Musím taky brát ohled na cenu a dostupnost vodotěsného pouzdra pro jednotlivé foťáky. Můžeš mně, prosím, ještě říct, kde jsi zjistil, že Sony a6300 má citlivější fázovou detekci ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od fabikp Zobrazit příspěvek
    Ano, podíval jsem se na odkaz, je pravda, že když zohledním 2EV rozdíl v objektivech, tak u Sonyho je šumu víc, ale zachovává si víc detailů, což mně přijde lepší.
    Tak A6000 má nielen 2x viac pixelov, ale tá scéna je fotená so Sony Zeiss FE 55mm F1.8, čo je famózne ostrý (a drahý) objektív, kým LX100 má to čo má. Ty chceš fotiť so seťákom, ktorý nie je práve známy vysokou optickou kvalitou, najmä plne otvorený. Takže by som si veľa detailov naviac príliš nesľuboval a navyše som to potom ešte odšumí. Myslím však, že pre tlač pohľadnicového formátu je to aj tak jedno.

Můžeš mně, prosím, ještě říct, kde jsi zjistil, že Sony a6300 má citlivější fázovou detekci ?
    Mám pocit, že pri predstavení A6300 sa písalo, že A6300 je citlivý do -1EV, kým A6000 do 0EV. Skúsil som to dohľadať, ale narazil som na toto:

https://www.dpreview.com/forums/thre...-post-57257104

Vraj je to len zmena udávania v špecifikácii (pri F2 vs F2.8), takže udávaná citlivosť AF nie je vyššia. Takže teraz neviem, mám pocit, že napriek tomu ostrí A6300 za slabšieho svetla lepšie, ale neviem to potvrdiť.

Ak Ťa ostrenie zaujíma, tu je jednoduchý test autofokusu pri slabšom svetle - Fuji X-T1 vs Panasonic GX7 vs Sony A6000.

Fuji aj Panasonic svoje nové modely vylepšili, ale A6000 je tam kde bolo. Tu je moja ukážka s GX80 + 12-35/2.8, ktorú som tu už dával pred časom:

Nováček
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    14

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    tá scéna je fotená so Sony Zeiss FE 55mm F1.8
    To by trošku měnilo situaci - jak se na dpreview pozná, jakým objektivem se to fotilo?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

To by trošku měnilo situaci - jak se na dpreview pozná, jakým objektivem se to fotilo?
    Vpravo dole pod každým oknom je "i".

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Výměnné objektivy: Hodnocení ostrosti objektivů
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-10-2017, 12:33
  2. Fotoaparát s minimální hloubkou ostrosti
    Od tucin v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 13-02-2015, 20:20