Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Sony RX 100, 10 sn. za vteřinu ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Ano, jde o papír A4 s natištěnou mřížkou. Ono obecně je fázové ostření dle mých zkušeností méně spolehlivé než kontrastní. Teď jsem tu měl jak CSC s fázovým ostřením na senzoru a zrcadlovku s klasickým fázovým ostřením a ani jedno neostřilo zrovna přesně (resp. ne vždy bylo zaostřeno stejně).
    Pane Šurkala, pro tento test ostrosti/kresby objektivu pro obj. Fuji XF 18-55/f2.8-4.0 v testu s X-T20 nebylo možné použit focus peaking ?? Nebo by to nebylo spravedlive vuci ostatnym testom, kde pouzivate jenom klasicke AF?
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    Pane Šurkala, pro tento test ostrosti/kresby objektivu pro obj. Fuji XF 18-55/f2.8-4.0 v testu s X-T20 nebylo možné použit focus peaking ?? Nebo by to nebylo spravedlive vuci ostatnym testom, kde pouzivate jenom klasicke AF?
    Teoreticky ano. Já nepoužívám jenom klasické AF, používám jakýkoli způsob, který mi umožňuje zaostřit. Tedy u zrcadlovek je to zpravidla MF v live view, případně AF v live view. Tam to ale není problém, protože se zaostří, nastaví MF a pak už se jen mění clona. Problémem Fujifilmu je ale to, že se manuální zaostření po každém snímku resetuje (resp. lehce upraví). Tedy se neostří jednou pro každé ohnisko, ale 6-7krát. Tedy přes 30 různých zaostření, které mohou být každé jiné, protože ne vždy se to trefí stejně. Pak jedna clona může vyjít jinak než druhá nejen kvůli jinému optickému výkonu, ale také kvůli tomu, že bylo zaostřeno kousek vedle. Pak by tedy bylo třeba nejenže ostřit manuálně u každé kombinace ohniska a clony, ale ještě to pro jistotu dělat několikrát a vybrat nejlepší snímek. To bych zabil několik hodin něčím, co obvykle dělám 5-10 minut stále s nejistým výsledkem. Proto jsem tentokrát použil jen ostření na větší vzdálenost, kde šel použít AF.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Děkuji za vysvetleni. Jen ešte mala vsuvka-otazka. Teda pri používaní X-T20 nefunguje pre test ani tlacitko AF-L anebo AF-ON pro zamčení ostrení?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Pane Šurkalo - měl jste aktuální verzi firmware? Teď jsem zkoušel s Fuji X-T20 manual focus (tedy na jiném objektivu) a zaostření mezi fotkama i při změně clony zůstalo. Plus AF-L mezi fotkama také funguje

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    Pane Šurkalo - měl jste aktuální verzi firmware? Teď jsem zkoušel s Fuji X-T20 manual focus (tedy na jiném objektivu) a zaostření mezi fotkama i při změně clony zůstalo. Plus AF-L mezi fotkama také funguje
    Ano, byla tam myslím ta poslední. Pokud vím, jeden z firmwarů měl tohle řešit, ale malé odchylky tam byly. Dělá to po zobrazení fotky. Zaostři třeba na půl metru, vyfoť, prohlídni a vyfoť novou a prohlídni. Pokud vyfotíš pět fotek za sebou bez prohlížení, tak ostrost myslím drží, ale bez prohlídnutí zase nevíš jistě, zda je ta původní ostrost správně, protože ne vždy držel tu nastavenou rovinu (zaostříš, vyfotíš a je zaostřeno jinak, než v momentě nastavování).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Díky za vysvětlení. Až budu mít na to více času, tak budu dál zkoušet.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

Zdravím

Zvažuji koupi foťáku Sony DCS-RX100 II a chtěl bych se zeptat jak je na tom se snímáním timelapse? Jde mi hlavně o to kolik snímku za sekundu je schopen pořídit dejme tomu v rozlišení 5Mpix jpeg zamklé zaostření kontinuálně? Co jsem se tak koukal tak v tomhle směru nejsou foťáky bůhví jaci rychlíci. A když jsem se koukal na intervalometry tak stejně podporují největší rychlost 1snímek za 1s a a více. Takže jaké jsou možnosti tohoto foťáku? Předem díky za odpovědi.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. OLY xz10 a sony RX 100 II
    Od veronika_k v sekci Kompakty
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 08-06-2016, 15:58
  2. Sony RX 100 - obrazová kvalita
    Od lukas12 v sekci Kompakty
    Reakcí: 59
    Poslední příspěvek: 23-12-2014, 17:07
  3. RX-100 nebo LX7?