Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

ON1 Photo RAW 2018

Hanse (206)|13.11.2017 15:43
Na úpravu rawů vyšel ON1 Photo RAW 2018 - zkouším trial. Má s ním někdo zkušenosti?
Jako doplňěk pro LR funguje skvěle (bez artefaktů), ale když dám otevřít raw z fuji přímo v tomto programu, tak v modulech Develop a Effects tvoří artefakty (v Browse je obraz ok) - vypadá to na defaultní doostření, které jsem nenašel jak vypnout (+ korekce objektivu taky způsobuje artefakty).
Mohl by prosím někdo vyzkoušet, jak se to chová u rawů jiných značek?

Prográmek mi přijde skvělý (hlavně Lumen maska), ale nechce se mi platit LR CC i ON1 zároveň.
Milan Šurkala (3381)|13.11.2017 18:01
[QUOTE=Hanse;46632]Mohl by prosím někdo vyzkoušet, jak se to chová u rawů jiných značek?[/QUOTE]

Jsou zde desítky recenzí fotoaparátů nejrůznějších značek (https://www.digimanie.cz/recenze/). Není nic jednoduššího než si ty recenze projít, ukázkové RAWy si stáhnout a podívat se. Sám to posoudíš lépe, než když ti to někdo popíše (může to vnímat jinak).
Hanse (206)|13.11.2017 18:30
Díky za tip. Šlo mi především o předávání zkušeností s tímto programem.
U rawů jiných značek to vypadá, že se tvoří artefakty minimálně (tj. nutný opravdu velký pixelpeeping hodně přiblíženého obrázku), kdežto u fuji jsou patrné už při fullscreenu :-/
Hanse (206)|15.11.2017 13:54
Tak pár zkušeností s ON1 RAW:
- na stránkách mají řadu užitečných tutorialů
- ON1 je výborný pro menší i větší lokální úpravy. Masky jdou vytvořit rychle například dle zvolené barvy nebo tonality pro snad všechny nabízené efekty, takže například vybrat a lokálně upravit oblohu nebo všechny stromy je otázka pár sekund (+klasicky lze použít i štětec)
- zkoušel jsem pár odpadových fotek, u kterých jsem nechtěl v PS trávit mládí odretušováním elektrické vedení a elektrických stožárů někde v dáli mezi stromy a tady otázka chvilky
- žere hromadu RAM a občas se na pár sekund zakousne (na mém PC AMD staršího data je méně plynulý než LR, ale pořád běhá o dost rychleji než zoner)
joeh (3352)|16.11.2017 16:55
[QUOTE=Hanse;46641]žere hromadu RAM [/QUOTE]

To je fajn, určite editor vyskúšam.
Hanse (206)|16.11.2017 22:34
Další poznatek: Když je nudné čistě modré nebe, tak lze velmi rychle vyměnit za jiné