Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 17 z 17

Téma: Zrcadlovka (tělo) na focení zvířat (psů) do 30k.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Před lety jsem fotil takové ty závody psů, kdy skáčou přes překážky, chodí po kládách, prolézají nějakými rourami, různě kličkují apod. Tehdy jsem měl Nikon D300 + Nikkor 70-200/2.8VR. Díky skvělému autofokusu D300ky a špičkovému sportovnímu objektivu jsem na "pár metrů" dokázal zachytit psa běžícího nejen podél mě, ale i ke mně.
    Pokud jde o objektiv, který ze své zkušenosti považuji v těchto disciplínách za klíčový prvek, tak stejný, ne-li lepší má i Canon. Je to stejný 70-200/2,8 v L-kové řadě.
    Oba výrobci dělají vyloženě sportovní objektivy, které ale jako jediné nabízí opravdu vysokou úspěšnost zaostření a tedy zachycení kýženého okamžiku. S "levnějším" objektivem se už musí trochu víc přemýšlet jak zachytit rychle se pohybující objekt. Například fotit psa tak, aby se minimálně měnila vzdálenost mezi foťákem a psem. Každopádně platí, že na čím kratší vzdálenost se fotí, tím rychlejší musí objektiv být.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

1-Pevne sklo, zde delsi, ma nezanedbatelnou vyhodu a to, ze muze ostrit rychleji a muze byt svetelnejsi, pokud bude kvalitni tedy.
    2-Urcite doporucuji pred koupi vyzkouset, jak se ti psi vlastne realne budou fotit, bude to pro Vas neocenitelna zkusenost, uvidite dosazitelne vysledky, uvidite jake procento snimku Vam vyjde pouzitelne, uvidite, jestli vas bude bavit fotit treba s dvoukilovym zarizenim a uvidite spoustu dalsich veci. Takze sehnat nekoho, kdo nejakou podobnou vybavu ma a odzkouset.
    3-20m bych bral jako maximum, na ktere se daji obcas nejake slusne snimky udelat. Osobni zkusenosti prijdete na to, ze je lepsi vsude, kde to jde, proste pricupitat co nejblize k focenemu.
    4-mam mensi zkusenost s Nikon7200 + Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD a + Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2 a mohu rici, ze rozdil v rychlosti tech objektivu je velikyyyyyyy ve prospech 70-200.
    5-Ohniska nad 300 podle mne na psy v pohybu nejsou nic moc. Samozrejme se s tim da fotit, ale vice mene s fotakem na stativu, kdy mate vse dopredu pripravene a vicemene cekate, az nastane pozadovana scena a pak to zvecnite. Pokud si predstavujete, ze lze treba s ohniskem 500 sledovat dovadejici psy na vzdalenost treba 40 metru a nacvakat nejaky hezky fotky, tak tohle moc nelze - nebo lze, tedy apson trochu, ale uz by to asi chtelo zase vyrazne drazsi fotak(Nikon D500 nebo D850 treba) samozrejme zalezi, jakou kvalitu vystupu povazujete za prijatelnou - a proto to zopakuji - byt Vami, snazim se to zkusit v realu jeste pred koupi, at nejste zbytecne zklamany. A kdyz pisi vyzkouset v realu, myslim vyzkouset v realu nikoliv tedy vyzkouset na prodejne, kde Vam pripadne reknou cokoliv, aby prodali nebo proto, ze nevedi Nemusi to byt nutne psi, muzete foit treba nejakeho spolupracujiciho cloveka, ktery bude simulovat podobne situace, nechate ho bezet k sobe, od sebe podelne atd atd. U tech psu pak musite navic pocitat s tim, ze vetsinou se komponuje zhruba z jejich urovne, coz ve spouste pripadu samo o sobe neumoznuje fotit na vetsi vzdalenost.
    6. Co se teorie tyka, doporucim Vam tenhle web http://www.ondra-uhlir.cz/ + urcite odkaz na blog, kde najdete spoustu praktickych zkusenosti a informaci o foceni psu, k tomu pouzite fototechnice atd.
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. 30k na tělo a sklo-film
    Od JosePeppe v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 02-01-2016, 15:39
  2. Reakcí: 90
    Poslední příspěvek: 22-12-2015, 21:24
  3. Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 01-12-2015, 20:09
  4. Reakcí: 7