Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zrcadlovka + objektiv

Rek61 (3)|22.8.2009 22:06
Čím víc pročítám různé diskuze a fóra, tím víc jsem z toho tumpachoví, proto poraďte jakou zrcadlovku a objektiv. Momentální přístroj je naprosto nedostačující a tak se chci lépe vyzbrojit.
Jedná se mě hlavně o focení sportovních utkání převážně v hale, tj. horší světelné podmínky. Postupem doby další objektiv do exteriérů. Jedná se pouze o amatérskou fotografii, kde je zachycen pohyb. Žádné poloprofesionální nebo profesionální ambice.
Jedině co bych rád tak v hledáčku dioptrickou korekci (2 dioptrie a výš).
Cenové rozpětí si neumím představit, proto navrhněte optimum-cena-výkon. Možné cenové rozpětí 25000-30000Kč.
Nemusí to být žhavá novinka stačí i starší typ, bazar.
cc355 (5)|28.8.2009 12:18
na sportovní akce v hale bych volil následující výbavu.

foťák: osobně bych volil Nikon nebo Canon (méně šumí a nehodlám se s nikým hádat)
- tělo bych vybral až po výběru objektivu...kolik zbyde

objektiv - jde o to, co přesně budeš fotit (jak daleko budeš od aktérů)
- pravděpodobně bych vzal rozmezí 70-200mm a pak třeba pevnou 50mm nebo 35mm
- budeš fotit s bleskem nebo bez blesku??
- cenově a kvalitativně vychází nejlépe asi Sigma 70-200/2,8 nebo Tamron v tom
samém provedení...Sigma bude v ostření asi rychlejší (HSM)
Rek61 (3)|28.8.2009 13:05
[quote=cc355;3504]na sportovní akce v hale bych volil následující výbavu.

foťák: osobně bych volil Nikon nebo Canon (méně šumí a nehodlám se s nikým hádat)
- tělo bych vybral až po výběru objektivu...kolik zbyde

objektiv - jde o to, co přesně budeš fotit (jak daleko budeš od aktérů)
- pravděpodobně bych vzal rozmezí 70-200mm a pak třeba pevnou 50mm nebo 35mm
- budeš fotit s bleskem nebo bez blesku??
- cenově a kvalitativně vychází nejlépe asi Sigma 70-200/2,8 nebo Tamron v tom
samém provedení...Sigma bude v ostření asi rychlejší (HSM)[/quote]

Foťák pro všestranné využití .Objektiv do sportovní haly, jde hlavně o basket a od lajny až po delší vzdálenost cirka 30m.
Bez blesku.
Mám ještě dotaz. Jak se stabilizací je na nic, vhodná nebo užitečná či nezbytná.
HimiX (187)|30.8.2009 14:42
Plne souhlasim s cc355...
Ja bych se jeste zamneril na rychlost ostreni...
cc355 (5)|31.8.2009 18:52
Basket jsem hrál, tak si to umím představit.:-) Mám zkušenost s focením volejbalu v hale a dál skoku vysokého v hale a různých konzertů v hale. Obojí jsem fotil 100/2,8 objektivem. Skok s bleskem. Stabilizace... to je těžké říct. Pokud budeš fotit 200mm objektivem, tak by se mohla hodit, protože tak dlouhé ohnisko se těžko udrží z ruky. Ale obraz bude nejspíš rozmazaný pohybem hráčů, tam stabilizace nepomůže. Jde o kratší časy.
Nevím, jak velké fotky z toho budeš chtít dělat. Osobně bych volil co nejnižší clonu 2,8-5,6 podle toho, jak budou vycházet časy. Z mé zkušenosti by měly být časy nejdelší 1/125 a kratší (ale zase to nebude asi prokreslené celé) a ISO tak na 800. Taky jsem zjistil, že v každé hale je to jiné. Ze začátku člověk zkouší, a pak se možná 2 nebo 3 snímky vyvedou podle představ.:-)
Co se objektivu týče... jestli se budeš moct pohybovat kolem palubovky bez problémů, tak bych zakempoval někde u koše a sklo bych volil pevné (50/1,8 - 4000Kč, nebo 85mm/1,8 - asi 8000Kč) 100/2,8mm se mně osobně zdálo z té blízkosti už dost dlouhé (ale to byl volejbal) a tam pod tím košem bych čekal na souboj a tak. Pokud ale budeš sedět někde uprostřed a nebudeš mít takovou volnost pohybu, tak bych vzal objektiv 70-200mm - ten je o dost dražší, ale využiješ ho na spoustu jiných akcí třeba portret a hlavně je univerzálnější...člověk se tak nenalítá. Pevné sklo je vždy lepší než zoom (pokud neberu profi).
Dej vědět, jak jsi se rozhodl.:-) ahoj