Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Velký příplatek za málo muziky?

Petr S. (328)|4.9.2009 12:04
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Velký příplatek za málo muziky?

Sony nedávno představilo zrcadlovku A850 jako ořezanou verzi A900 s horším hledáčkem a pomalejším sekvenčním snímáním. Olympus zase E-600 jako levnější model k fotoaparátu E-620 (umělecké filtry, širokoúhlý poměr stran, multiexpozice, podsvícení tlačítek). Stojí vám tyto odstraněné věci za tučný příplatek, nebo ji raději celou ušetříte a spokojíte se se stále výborným fotoaparátem? Vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Neregistrovaný (0)|4.9.2009 16:53
Fullframe DSLR Sony a900 je na trhu už rok, cca před týdnem Sony představilo mírně očesané tělo a850.
janfran (0)|4.9.2009 21:17
U Olympusu je to taky naopak, ořezaný model je E600. Jinak já osobně bych v obou případech asi volil levnější variantu, protože žádné z těch vyjmanovaných omezení by mi nevadilo. Snad jenom ty podsvícený tlačítka mi při nočním focení docela chybí (Nikon D80), ale časem si jich čim dál víc pamatuju i poslepu.
relais (23)|4.9.2009 21:21
Nestojí. Navíc se letos nenápadně ale podstatně zvýšil cenový rozdíl mezi UZ nebo jinámi lepšími kompakty a DSLR. Důvody té cenové politiky neznám, ledaže by to bylo tak, že se výrobcům DSLR už podařilo naučit lidi je kupovat.
relais (23)|4.9.2009 21:23
Myšleny DSLR nejnižší třísy, samo.
FotoZemek (77)|5.9.2009 02:01
čím víc heblátek tím víc na....
Bože, vrať mi mojeho P-sixa
Neregistrovaný (0)|5.9.2009 14:11
niektoré funkcie človek ľahko ožilie. u mňa sú to napr. rôzne umelecké filtre, lebo nie je mojou ambíciou robiť umelecké fotografie. robím foto skôr dokumentárneho charakteru.