Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zoner Photo Studio X - fajnová záležitosť

jozkopower (3352)|3.12.2017 14:16
Vlákno založené na počesť svetového prvenstva v podpore nového, moderného formátu HEIF :
https://www.digimanie.cz/zimni-aktualizace-zps-x-prinasi-heif-i-pokrocilejsi-vrstvy/7142

---------- Doplněno v 14:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:13 ----------

Domovská stránka programu : https://www.zoner.cz/
Hanse (206)|3.12.2017 15:25
To nadšení ze Zoneru nesdílím. Jeden bug, kvůli kterýmu jsem zkusil LR+PS (a na úpravu rawů u nich i zůstal), po víc než půl roce opravili a ani ne během pěti minut testování nové verze najdu další, viz screen (kontrast + polarizace oboje na 20-30, jinak jsem na fotku nešahal). Chápu, že nové featury lákaj nové zákazníky, ale měli by taky zamakat na algoritmech stávajících hejblátek/posuvníků.
zoner polarizace.png
jozkopower (3352)|3.12.2017 15:47
Výborne Hanse, ak má byť diskusia prínosná, treba poukazovať i na nedostatky. Ono je to tak, kým budú existovať programy v dnešnej podobe, budú existovať i chyby.
Ten bug, na ktorý si narazil skúsim nasimulovať.
Hanse (206)|3.12.2017 15:59
Nevim, jestli to při simulaci pomůže, ale fotka byla focena s polarizačním filtrem
jozkopower (3352)|3.12.2017 16:09
Nevadí, ide o to, či sa to rozpadne ako na tvojom zábere.
jozkopower (3352)|3.12.2017 18:14
Tak som labóroval na RAW z GH5 a prejavuje sa to podobne i keď v menšej miere ako u teba. Lenže, osobne si myslím, že to nemá na svedku program, ale na danú kombináciu korekcií nestačí bitová hlbka súboru. Uvidíme, ako to vyhodnotí Milan Š., ak teda prejaví záujem.
Kabe (442)|10.12.2017 05:08
[QUOTE=Hanse;46953]To nadšení ze Zoneru nesdílím. Jeden bug, kvůli kterýmu jsem zkusil LR+PS (a na úpravu rawů u nich i zůstal), po víc než půl roce opravili a ani ne během pěti minut testování nové verze najdu další, viz screen (kontrast + polarizace oboje na 20-30, jinak jsem na fotku nešahal). Chápu, že nové featury lákaj nové zákazníky, ale měli by taky zamakat na algoritmech stávajících hejblátek/posuvníků.[/QUOTE]
To je ale pro Zoner odjakziva bezne, pro vetsinu jejich zakazniku je to takhle dostacujici, takze by nejspise bylo nerentabilni delat to na lepsi urovni. Z podobnych duvodu, tedy ze jsem vzdy nebyl spokojen s praci v Zoneru, jeho vystupem atd., jsem od nej vzdy upustil.
jozkopower (3352)|14.12.2017 12:51
Máme do Zonerka nový DNG Converter 10.1.
Milan Šurkala (3381)|14.12.2017 17:33
[QUOTE=Kabe;46995]To je ale pro Zoner odjakziva bezne, pro vetsinu jejich zakazniku je to takhle dostacujici, takze by nejspise bylo nerentabilni delat to na lepsi urovni. Z podobnych duvodu, tedy ze jsem vzdy nebyl spokojen s praci v Zoneru, jeho vystupem atd., jsem od nej vzdy upustil.[/QUOTE]

Jenže cílová skupina zákazníků Zoneru se za poslední dobu hodně změnila a aplikaci míří podstatně profesionálněji než kdysi (původní cílovka ZPS dnes fotí na mobily a upravuje fotky, pokud je tedy vůbec upravuje, v softwarech na telefonu). Takže se dá čekat, že by na tom mohli zapracovat. Ostatně práce s jasy už byla dramaticky vylepšena proti verzím před X lety, umí to vrstvy a spoustu dalších věcí. Posouvá se to. Když budu s někým ze Zoneru příště mluvit, zkusím to předhodit, nicméně nemám pocit, že bych s tím v ZPS měl nějak větší problém než v produktech Adobe.
romana51 (311)|14.12.2017 18:08
Já bych řekl, že je to asi takto: "Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc!" Photoshop používám od verze 3, kdy byl v češtině ještě na disketách.
Skončil jsem u CS6. Jsou věci, které raději dělám ve Photoshopu (už rutina), ale celou řadu věcí umí Zoner podle mne lépe, tedy v porovnání s CS6.
Jak to je v dalších verzích nevím a za ty peníze do nich nepůjdu.
jozkopower (3352)|14.12.2017 22:22
[QUOTE=Milan Šurkala;47029]Jenže cílová skupina zákazníků Zoneru se za poslední dobu hodně změnila a aplikaci míří podstatně profesionálněji než kdysi (původní cílovka ZPS dnes fotí na mobily a upravuje fotky, pokud je tedy vůbec upravuje, v softwarech na telefonu). Takže se dá čekat, že by na tom mohli zapracovat. Ostatně práce s jasy už byla dramaticky vylepšena proti verzím před X lety, umí to vrstvy a spoustu dalších věcí. Posouvá se to. Když budu s někým ze Zoneru příště mluvit, zkusím to předhodit, nicméně nemám pocit, že bych s tím v ZPS měl nějak větší problém než v produktech Adobe.[/QUOTE]

No, Milan, parádne si to napísal, presne tak to vnímam. Buď tak dobrý a tlmoč chlapcom od Zonera, že by som hodne uvítal správu RAM, pretože program ramkou strašne šetrí. Ja viem, je to obojsečná zbraň, ale nemusí to byť v základnom nastavení, ale v pokročilom. Proste, že by tam bola možnosť nastaviť napríklad 16GB a do tejto hodnoty by sa všetky zmeny súboru nabaľovali.
Milan Šurkala (3381)|14.12.2017 22:37
[QUOTE=jozkopower;47045]No, Milan, parádne si to napísal, presne tak to vnímam. Buď tak dobrý a tlmoč chlapcom od Zonera, že by som hodne uvítal správu RAM, pretože program ramkou strašne šetrí. Ja viem, je to obojsečná zbraň, ale nemusí to byť v základnom nastavení, ale v pokročilom. Proste, že by tam bola možnosť nastaviť napríklad 16GB a do tejto hodnoty by sa všetky zmeny súboru nabaľovali. [/QUOTE]

Pokud jde o RAM, tak zatím jsou některé funkce pevně nastavené, ale naposledy v Zoneru říkali, že např. buffer otevřených snímků bude patrně mít v budoucnu dynamickou velikost podle velikosti RAM (nyní je na 5 snímků). Zda se to rozšíří i pro další části aplikace, netuším. Nicméně nepředpokládám, že by chtěli přicházet s nějakým dramatickým nastavováním každého detailu.
jozkopower (3352)|14.12.2017 22:43
Mne nefunguje buffer ani na 5 snímkov.
jozkopower (3352)|15.12.2017 00:00
[QUOTE=Kabe;46995]To je ale pro Zoner odjakziva bezne, pro vetsinu jejich zakazniku je to takhle dostacujici, takze by nejspise bylo nerentabilni delat to na lepsi urovni. Z podobnych duvodu, tedy ze jsem vzdy nebyl spokojen s praci v Zoneru, jeho vystupem atd., jsem od nej vzdy upustil.[/QUOTE]

Kabe, mne sa vidí, že to a priori odmietaš. Skúšal si aktuálnu verziu ? A ešte, ako to myslíš s tým výstupem ? D.
jozkopower (3352)|18.12.2017 20:53
Paráda, máme novú aktualizáciu zostava 19.1712.2.49, vylepšenia HEIF.
jozkopower (3352)|19.12.2017 14:17
Rada ohľadne hardwérovej akcelerácie na grafikách GTX - v pokročilých nastaveniach programu Zoner máme na výber použitie technológie Cuda /obr.1/ alebo OpenCL /obr.2/. Výhodnejšie je použitie urýchľovania prostredníctvom OpenCL, kde je detekovná kompletná pamäť DDR5, ako vidíme v prílohách.
P.S. Pre správnu funkciu musí byť driver GeForce nainštalovaný až po editore.
cuda.jpg openCL.jpg
jozkopower (3352)|30.1.2018 19:44
Strieborná medaila pre Zonerka z testu editorov na TopTenReviews, super a kebyže som v komisii ja, tak má zlato, to je jasné :
http://www.toptenreviews.com/software/multimedia/best-photo-organizing-software/zoner-photo-studio-review/
Kabe (442)|5.2.2018 09:21
Nechapu, ze se k tomuhle propujcujes.
-nebyl to test editoru, ale softwaru na organizovani fotografii
-10topten reviews je relevantni tak nejak podobne jako recenze na heurece nebo na megapixelu(a to jsem jeste hodne prehnal)

staci si tu "recenzi" precist ci kouknout na autorku ....od pohledu odbornice....
jozkopower (3352)|5.2.2018 10:13
[QUOTE=Kabe;47234]Nechapu, ze se k tomuhle propujcujes.[/QUOTE]

Neboj Kabe, nie som platený agent Zonera, ani predajca, vlastne ten kolektív nepoznám. Jedno ale viem určite, je to špičkový, komplexný soft na správu fotografií a čo je najlepšie, program je českej produkcie. Buď troška patriot, skús mať pocit hrdosti na to, že tvoji bratia splodili program konkurujúci svetovej elite.
Kabe (442)|5.2.2018 22:14
Asi se mi nepovedlo dobre vyjadrit.
Mel jsem na mysli to, ze i kdyz te tu znam jako cloveka pisiciho k veci a fakta, klidne se propujcis k tomu, ze das link na nejaky srandovni web s recenzema na priserne urovni a jeste ve svem popisku trochu pozmenis to, jako jaky druh softu ty programy recenzovali .... navic v tom seznamu recenzovanych programu programy nekterych kvalitnich znacek chybi. A to proto, aby se dalo napsat, ze zoner skoncil druhy kdesik :)

Na spravu fotografii mozna neni spatny, ale sprava samotna se da myslim vyresit nejakym free produktem a pokud ne, protoze fotografii je opravdu hodne, pak jde nejspis o nejakeho profika a pro nej by nemelo byt problem koupit treba reseni od treba Adobe.
Ja produkty Zoneru fakt a vazne nemusim a to jiz nejmene 10 let, nikdy mi k srdci neprirostly, navic to, co predvadeji ti lidi kolem ... ale to uz jsem psal a neni treba to opakovat.

Jaky bych to byl patriot, kdybych chvalil neco, o cem si myslim pravy opak - tedy ze to neni vhodne chvalit ... nastesti Zoner neni jedina ceska firma :) takze se daji chvalit jine veci ... i kdyz popravde zrovna si na zadne nevzpominam... ale to bude tim, ze posledni roky jde imo do haje skoro vse a nejen u nas ... smejd ma proste zelenou
kultus (1295)|7.2.2018 07:01
Heh tomu se uz musim smat...trosku na hrane komercnich sdeleni tyhle joehovi vylevy ;) ale uz jsem si za ty leta zvykl. Ja mam v kompu taky LR i ZPS. Hlavni upravy ale delam vyhradne v LR. ZPS pouzivam spis pro drobne upravy kdy uz se mi "nechce" poustet LR a znovu exportovat anebo mensi retuse panoramat jako treba klon.razitko, retus stetec. Downsizing a doostronani fotek je mi prijemnejsi a rychlejsi taky v ZPS. Rekl bych ze ma kazdy z tech programu neco ale zmensovani fotek a retuse v LR jsou pro mne stejne neintuitivni jako prace s RAWem v ZPS, nemluve o kvalite zpracovani RAWu. I tak si myslim, ze neni zadny duvod k extremnimu jasani jak to tady nekdo predvadi :)

PS: ze sis zmenil nick joehu, to uz ses tady tak proflaknul nebo si udelal nejaky pruser ;)
jozkopower (3352)|7.2.2018 10:00
[QUOTE=kultus;47250]Heh tomu se uz musim smat...trosku na hrane komercnich sdeleni tyhle joehovi vylevy [/QUOTE]

To je dobre, že sa furt rehoceš, dožiješ sa vysokého veku.


[QUOTE=kultus;47250]ze sis zmenil nick joehu, to uz ses tady tak proflaknul nebo si udelal nejaky pruser[/QUOTE]

Porozmýšľaj, prečo som si nezmenil aj obrázok v profile, možno na niečo prídeš.

Kultus, ak by som mal adekvátne reagovať na tvoj atak, debata by sa zvrhla na konfrontačný štýl, to nechcem, ide mi o priateľskú atmosféru, preto sa minimálne na nejaký čas z digimánie sťahujem. Ahoj
jozkopower (3352)|19.2.2018 15:00
Máme novú zostavu, zoznam vylepšení na stránke v odkaze a už sa môžeme tešiť na príchod jarnej aktualiácie, čím nás chlapci od Zonera prekvapkajú.

https://www.zoner.cz/podpora/aktualizace.aspx
jozkopower (3352)|21.2.2018 22:53
Vyšla aktualizácia Adobe DNG converter. V odkaze je súbor na stiahnutie + readme, kde je na strane 48 v češtine vysvetlené čo to je, ak by niekto nevedel. Po inštalácii sa presvedčte, či je v Zoner zvolená správna cesta - možnosti - RAW. Kto máte dve systémové zložky program files, uistite sa v ktorej zložke je nová verzia DNG.
Kabe (442)|7.3.2018 12:34
[QUOTE=Kikiris Kakabus;47246]Zdravím,
Kabe neKabe, já mám v kompu PS i Zoner, ale šmejd nešmejd, Zoner(17) dostal na úpravu fotek přednost...:-)[/QUOTE]
Tak se rozhodla spousta lidi.
Typicky ti, kteri si stahnou zoner a jsou uneseni, jak to tu jejich fotecku krasne zesvetli ci ztmavi, samo orizne lva :)).
Pak vyzkousi ruzny ty efekty a je to proste cool, imba nastroj treba na jejich proselfíčka nebo fotečky hafíčka či babičky focený na oslavě mobilem.
No a protoze chteji jeste lepsejsi fotecky tak si stahnou PS, najdou si k nemu patricnej tool, protoze tem zlodehum za to takovy hrisny prachy preci platit nebudou, vyzkousej to a ejhle zklamani. Ovladani je slozity, nic neni jednoduchy, vsechno se nastavuje v nekolika "nesmyslnych" krocich a vlastne se jim nedari v tom PS cokoliv udelat. To proto, ze oni vlastne nevedi, co chteji, chteji jen tak mackat a zkouset delat ty fotešty ještě lepšejší.
Takze ano, ty softy maji neoddiskutovatelne jinou cilovku.
Jedem das sein.
jozkopower (3352)|20.3.2018 15:59
Kultus, ahoj, mával si zaujímavé i hodnotné príspevky, prečo neobnovíš svoju aktivitu na fóre ?
Kabe (442)|23.3.2018 02:34
[QUOTE=romana51;47478]Kikiris - klídek, pro Kabeho je ovládání příliš složité, nakonec se ukázalo, že jde tady zřejmě o inteligenci! :D:D[/QUOTE]

z mé formulace:
"No a protoze chteji jeste lepsejsi fotecky tak si stahnou PS, najdou si k nemu patricnej tool, protoze tem zlodejum za to takovy hrisny prachy preci platit nebudou, vyzkousej to a ejhle zklamani. Ovladani je slozity, nic neni jednoduchy, vsechno se nastavuje v nekolika "nesmyslnych" krocich a vlastne se jim nedari v tom PS cokoliv udelat. To proto, ze oni vlastne nevedi, co chteji, chteji jen tak mackat a zkouset delat ty fotešty ještě lepšejší."

poměrně jasně vyplývá, že nepíši o tom, že je to složité pro mne, ale pro ty lidi, o kterých píši. Vyplývá to z vět předchozích i následujících vůči tomu vyjádření o složitosti....

Tobě se to nepodařilo pochopit? To je mi moc líto.
jozkopower (3352)|27.3.2018 15:55
Krásne prekvapko od Zonerka, podstatné zrýchlenie s RAW i umelá inteligencia, obrázok je z videa v linku :

https://www.zoner.cz/photo-studio/novinky-2018-jaro.aspx
Bez názvu.jpg
romana51 (311)|27.3.2018 16:43
Je to super, identifikovalo to nejen G9, ale i použitý objektiv Lumix 25mm f/1,7 a i presety jsou fajn. Zatím jsem to jen aktualizoval, ještě jsem se na víc nedostal.
Už se těším, jak se nám Kabe pokusí zkazit radost ! :D
jozkopower (3352)|27.3.2018 19:15
[QUOTE=romana51;47688]Je to super, identifikovalo to nejen G9, ale i použitý objektiv Lumix 25mm f/1,7 a i presety jsou fajn.[/QUOTE]

Ano, moc vydarená aktualizácia, zhodou okolností dnes vyšli aj nové ovládače GeForce GTX : http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/132845/en-us
Vynovený Zoner vyvoláva RAW len taký rachot, v prílohe súčinnosť CPU a GPU pri vyvolávaní RAW na 100%, ta píla GPU je perfiš :
zoner.jpg
Milan Šurkala (3381)|29.3.2018 10:50
Pánové, diskutujte k tématu, kterým je Zoner Photo Studio X a ušetřete si ty výlevy.
Kikiris Kakabus (61)|29.3.2018 16:54
[QUOTE=Kabe;47470]Tak se rozhodla spousta lidi.
Typicky ti, kteri si stahnou zoner a jsou uneseni, jak to tu jejich fotecku krasne zesvetli ci ztmavi, samo orizne lva :)).
Pak vyzkousi ruzny ty efekty a je to proste cool, imba nastroj treba na jejich proselfíčka nebo fotečky hafíčka či babičky focený na oslavě mobilem.
No a protoze chteji jeste lepsejsi fotecky tak si stahnou PS, najdou si k nemu patricnej tool, protoze tem zlodehum za to takovy hrisny prachy preci platit nebudou, vyzkousej to a ejhle zklamani. Ovladani je slozity, nic neni jednoduchy, vsechno se nastavuje v nekolika "nesmyslnych" krocich a vlastne se jim nedari v tom PS cokoliv udelat. To proto, ze oni vlastne nevedi, co chteji, chteji jen tak mackat a zkouset delat ty fotešty ještě lepšejší.
Takze ano, ty softy maji neoddiskutovatelne jinou cilovku.
Jedem das sein.[/QUOTE]

Paráda, chlév je vyčištěn...
Jenže pane Šurkala, zapomněl jste ještě vymést tento "příspěvek", který jasně ukazuje, jak kabe smýšlí o těch, co používají Zoner, protože "oni vlastně nevědí
co chtějí" ale kabe ví naprosto přesně, co by měli chtít...
Kabe (442)|29.3.2018 18:18
Velmi správně. když píši příspěvek, tak proto, abych čitateli ukázal, jak o tom či onom smýšlím.
A ano, Zoner je spíše pro lidi, kteří v oblasti úprav spíše moc přesně nevědí co chtějí.
Celý marketing Zoneru je očividně směrován tímto směrem a pakliže se koukneme na jejich blog milujemefotografii.cz, je to více než zřejmé:
například hnedle první článek věnující se úpravám fotek se jmenuje:
"Jak upravovat fotky? Díky presetům to zvládnete na pár kliknutí"
Presety jsou opravdu príma věc pro kreativce, který si do nich ukládá své série nastavení a pak jsou presety prima pro lidi, kteri sami moc nevedi, co vlastne chteji a tak se snazi sahnout radeji po nejakem predpripravenem reseni, jen aby se nemuseli ucit, k cemu ta heblata a soupatka a tlacitka vlastne jsou. A pak jsou presety taky prima pro nekoho, kdo je vytvori a prodavam tem, kteri moc nevedi, jak ty fotky vlastne maji upravit.
To jsou proste jasna fakta vyplyvajici z podstaty veci. neni mi moc jasne, co by se na tom dalo vlastne diskutovat.
Kikiris Kakabus (61)|29.3.2018 18:27
Ne, to snad ani není pravda! On zase jede nanovo, pořád dokola...
No nic, odcházím do ilegality...
jozkopower (3352)|30.3.2018 20:56
Zoner Photo Studio dozrieva ako vínko. Vylepšenia v poslednej dobe, teda nové funkcie i výkon v prílohe č.2 je výsledok skutočného progresu :
Zoner.jpg pokrok.jpg
Kabe (442)|31.3.2018 04:12
Ano, Zoner mozna progresuje, ale jaksi zkusenost s progresujicim produktem neustale ukazuje jedno a to same. Progres je v kvalite, ktera z vetsiny uspokoji pouze ty neznale/nenarocne.
Tak jaksi v duchu tohoto linku
https://www.milujemefotografii.cz/prirozenejsi-retus-diky-frequency-separation
na clanek popisujici nastroje fungujici udajne na bazi frequency separation. Coz dle komentaru ovsem vypada jako kompletni missleading ze strany Zoneru.
Dulezite pro pochopeni je precteni prave tech komentaru.
Prvni komentar nadherne ukazuje typickeho uzivatele Zoneru, ktery se pta, proc nema ve svem pocitaci uzivatelske vrstvy pojmenovane stejne jako je to v tutorialu, tedy on vlastne nevi, ze to jsou vrstvy a dost mozna ani nevi, co to vrstvy jsou.
Pak do diskuze prichazi jako je to u zoneru docela caste nekdo, kdo postprocesu rozumi a tvrdi, ze Zonerem zminene nastroje, ktere pracuji na bazi frequency separation funguji castecne destruktivne, z cehoz vyplyva, ze nefunguji na bazi (funkcni)frequency separation.
Zoner nechava onen komentar bez odpovedi...pochopitelne...preci nemohou napsat, ze si vymysleli.
jozkopower (3352)|3.4.2018 19:56
Máme novú verziu Adobe DNG Converter 10.3, pozor na správnu inštaláciu, repektive správne určenie cesty vo Windows.
jozkopower (3352)|4.4.2018 21:38
[QUOTE=romana51;47688]Je to super, identifikovalo to nejen G9, ale i použitý objektiv Lumix 25mm f/1,7 a i presety jsou fajn.[/QUOTE]

Ano, máš pravdu, perfektne všetko fungíruje, načítanie DCP profilov foťáku i LCP objektívov jedna radosť. Presety krásne, myslím, že portrét a krajinu budem používať ako východiskový bod a čosi doladiť podľa gusta.
Zoner ako prvý podporuje moderný formát HEIF, za pár dní tu máme Windows Spring Creators a s ním konečne natívnu podporu HEIF v systéme. To sa už bude dať RAW exportovať do HEIF a obyčajná apka fotky vo Windows to otvorí, paráda.
Prikladám link, kde sú uvedené vylepšenia Spring Creators :
https://winportal.cz/windows-10-spring-creators-update-kompletni-prehled-zmen-a-novinek-2268/
win.jpg
romana51 (311)|5.4.2018 16:56
Nevím co je na tom pravdy, ale dnes jsem dostal upozornění od známého na nebezpečný vir. Cituji:

PRO VŠECHNY!!!

V nadcházejících dnech buďte pozorní: NEOTVÍREJTE ŽÁDNOU ZPRÁVU S NÁZVEM "WINDOWS AKTUALIZACE"!!!
Bez ohledu na to, kdo vám to posílá! Je to VIRUS, který ZNIČÍ celý PEVNÝ DISK.!!! Tento VIRUS můžete dostat i od ZNÁMÉHO ČLOVĚKA,
kterého máte ve vašem SEZNAMU ADRES. To je důvod, proč byste měli tuto zprávu poslat všem vašim kontaktům.
Pokud se zobrazí zpráva s názvem "WINDOWS LIVE AKTUALIZACE", i když je odeslána od přátel, NEOTVÍREJTE JI a okamžitě SMAŽTE! !
Je to NEJHORŠÍ VIRUS, oznámila CNN a byl klasifikován Microsoftem jako nejničivější virus, který kdy existoval.
Byl objeven včera odpoledne antivirem McAfee. NEEXISTUJE žádná možnost ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ pro tento druh VIRU.
Prostě ZNIČÍ a vynuluje PEVNÝ DISK.!!
PAMATUJTE: POKUD TO DÁTE SVÝM KONTAKTŮM NA VĚDOMÍ, VŠICHNI Z TOHO BUDOU MÍT PROSPĚCH.*
Hanse (206)|5.4.2018 17:01
jozkopower (3352)|10.4.2018 23:55
Po skvelej jarnej aktualizácii tu máme vylepšenia výkonu a stability v zostave 61. Rozhodol som sa otestovať rýchlosť a reakcie programu. Test prebehol regulárne, teda na čistej inštalačke Win 10 Pro, verzia 1709.
Procesor Intel i7 8700K s nitrom 5.2GHz All Core
RAM 32GB 4GHz CL16
SSD pročkový Ťamťung 960 driver 2.3
GPU GTX 1080Ti driver GeForce 388.35
Výsledky testu nemajú chybku :
Nábeh Zonera zo studeného štartu OS = 0,5s
Vyvolanie 20MPx RAW na zobrazenie 1:1 = 0,5s
Filtre, efekty, retušovacie nástroje = okamžitá odozva
jozkopower (3352)|12.4.2018 13:13
Vrstvy, paráda.
Kabe (442)|12.4.2018 15:54
Se divim, ze je Adobe nezaluje za zkopirovani minimalne uzivatelskeho rozhrani. Protoze je to jak pres kopirak.
jozkopower (3352)|13.4.2018 19:48
Doplňujem test rýchlosti o čas exportu do jednotlivých formátov. Jedná sa o dávkový prevod 10 RAW súborov 20MPx z Panasonicu GH5 :

RAW do .heic = 30s
RAW do .jpg = 20s
RAW do .tif /16bit/ = 30s
TIFF do .jpg = 8s
Hanse (206)|14.4.2018 11:40
Na mé sestavě převod 10 raw do .jpg v maximální kvalitě (raw fuji X-T20)
Zoner: 70s
Lightroom 25s
jozkopower (3352)|14.4.2018 12:09
To je zvláštne, skúsim na mojej zostave export v Lightroom vs. Zoner.
jozkopower (3352)|14.4.2018 13:51
Máš pravdu Hanse, v Lightroome je to fofr :

10 RAW do .jpg 100% kvalita :

Zoner 20s
Ligtroom 7s
Hanse (206)|14.4.2018 16:26
Ono to není jen export. Kde se na pomalejší sestave zoner seká, lightroom jede v pohodě.
jozkopower (3352)|14.4.2018 20:05
Ja využívam možnosť zakúpenej verzie Zoner, teda ľubovolný počet inštalácií na rôznych PC. Testoval som program aj na podstatne slabšej mašinke ako je tá overclock zostava, konkrétne na All-In-One PC s notebookovou verziou i7 a klasickým HDD doplneným Intel Optane. Behá to jak po masle i keď rezervy sú v module vyvolať i exporte.

Adobe Ligtroom stratil pre mňa príťažlivosť, pretože LR 6 stratí do roka podporu a firma terorizuje zákazníkov predplatným produktov, ktoré napr. ja nechcem. Dnes som nainštaloval LR len na test, aby som bol v obraze. Samozrejme mi zlatíčka z Adobe zapráskali systém, tak musel nasledovať manuálny proces čistenia od spustených služieb, procesov a registrov Windows. Za takúto nátlakovú politiku im ja veru platit nebudem.
Kabe (442)|14.4.2018 23:46
Mozna mi neco uteklo, ale Zoner platis teda jak, kdyz ne v ramci predplatneho? Nebo to myslis tak, ze cca za 12 Eur mesicne Photoshop + Lightroom je terorizovani zakazniku kdezto Zoner za cca 4 Eura mesicne terorizovani neni?