Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 92

Téma: Zoner Photo Studio X - fajnová záležitosť

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Vlákno založené na počesť svetového prvenstva v podpore nového, moderného formátu HEIF :
    https://www.digimanie.cz/zimni-aktua...si-vrstvy/7142

---------- Doplněno v 14:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:13 ----------

Domovská stránka programu : https://www.zoner.cz/

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

To nadšení ze Zoneru nesdílím. Jeden bug, kvůli kterýmu jsem zkusil LR+PS (a na úpravu rawů u nich i zůstal), po víc než půl roce opravili a ani ne během pěti minut testování nové verze najdu další, viz screen (kontrast + polarizace oboje na 20-30, jinak jsem na fotku nešahal). Chápu, že nové featury lákaj nové zákazníky, ale měli by taky zamakat na algoritmech stávajících hejblátek/posuvníků.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zoner polarizace.png 
Zobrazení: 71 
Velikost: 1.82 MB 
ID: 2376  

Registrace
    May 2011

Výborne Hanse, ak má byť diskusia prínosná, treba poukazovať i na nedostatky. Ono je to tak, kým budú existovať programy v dnešnej podobe, budú existovať i chyby.
    Ten bug, na ktorý si narazil skúsim nasimulovať.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Nevim, jestli to při simulaci pomůže, ale fotka byla focena s polarizačním filtrem

Registrace
    May 2011

Nevadí, ide o to, či sa to rozpadne ako na tvojom zábere.

Registrace
    May 2011

Tak som labóroval na RAW z GH5 a prejavuje sa to podobne i keď v menšej miere ako u teba. Lenže, osobne si myslím, že to nemá na svedku program, ale na danú kombináciu korekcií nestačí bitová hlbka súboru. Uvidíme, ako to vyhodnotí Milan Š., ak teda prejaví záujem.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    To nadšení ze Zoneru nesdílím. Jeden bug, kvůli kterýmu jsem zkusil LR+PS (a na úpravu rawů u nich i zůstal), po víc než půl roce opravili a ani ne během pěti minut testování nové verze najdu další, viz screen (kontrast + polarizace oboje na 20-30, jinak jsem na fotku nešahal). Chápu, že nové featury lákaj nové zákazníky, ale měli by taky zamakat na algoritmech stávajících hejblátek/posuvníků.
    To je ale pro Zoner odjakziva bezne, pro vetsinu jejich zakazniku je to takhle dostacujici, takze by nejspise bylo nerentabilni delat to na lepsi urovni. Z podobnych duvodu, tedy ze jsem vzdy nebyl spokojen s praci v Zoneru, jeho vystupem atd., jsem od nej vzdy upustil.

Registrace
    May 2011

Máme do Zonerka nový DNG Converter 10.1 : http://supportdownloads.adobe.com/th...85&fileID=6321

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    To je ale pro Zoner odjakziva bezne, pro vetsinu jejich zakazniku je to takhle dostacujici, takze by nejspise bylo nerentabilni delat to na lepsi urovni. Z podobnych duvodu, tedy ze jsem vzdy nebyl spokojen s praci v Zoneru, jeho vystupem atd., jsem od nej vzdy upustil.
    Jenže cílová skupina zákazníků Zoneru se za poslední dobu hodně změnila a aplikaci míří podstatně profesionálněji než kdysi (původní cílovka ZPS dnes fotí na mobily a upravuje fotky, pokud je tedy vůbec upravuje, v softwarech na telefonu). Takže se dá čekat, že by na tom mohli zapracovat. Ostatně práce s jasy už byla dramaticky vylepšena proti verzím před X lety, umí to vrstvy a spoustu dalších věcí. Posouvá se to. Když budu s někým ze Zoneru příště mluvit, zkusím to předhodit, nicméně nemám pocit, že bych s tím v ZPS měl nějak větší problém než v produktech Adobe.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Já bych řekl, že je to asi takto: "Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc!" Photoshop používám od verze 3, kdy byl v češtině ještě na disketách.
    Skončil jsem u CS6. Jsou věci, které raději dělám ve Photoshopu (už rutina), ale celou řadu věcí umí Zoner podle mne lépe, tedy v porovnání s CS6.
    Jak to je v dalších verzích nevím a za ty peníze do nich nepůjdu.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Jenže cílová skupina zákazníků Zoneru se za poslední dobu hodně změnila a aplikaci míří podstatně profesionálněji než kdysi (původní cílovka ZPS dnes fotí na mobily a upravuje fotky, pokud je tedy vůbec upravuje, v softwarech na telefonu). Takže se dá čekat, že by na tom mohli zapracovat. Ostatně práce s jasy už byla dramaticky vylepšena proti verzím před X lety, umí to vrstvy a spoustu dalších věcí. Posouvá se to. Když budu s někým ze Zoneru příště mluvit, zkusím to předhodit, nicméně nemám pocit, že bych s tím v ZPS měl nějak větší problém než v produktech Adobe.
    No, Milan, parádne si to napísal, presne tak to vnímam. Buď tak dobrý a tlmoč chlapcom od Zonera, že by som hodne uvítal správu RAM, pretože program ramkou strašne šetrí. Ja viem, je to obojsečná zbraň, ale nemusí to byť v základnom nastavení, ale v pokročilom. Proste, že by tam bola možnosť nastaviť napríklad 16GB a do tejto hodnoty by sa všetky zmeny súboru nabaľovali.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    No, Milan, parádne si to napísal, presne tak to vnímam. Buď tak dobrý a tlmoč chlapcom od Zonera, že by som hodne uvítal správu RAM, pretože program ramkou strašne šetrí. Ja viem, je to obojsečná zbraň, ale nemusí to byť v základnom nastavení, ale v pokročilom. Proste, že by tam bola možnosť nastaviť napríklad 16GB a do tejto hodnoty by sa všetky zmeny súboru nabaľovali.
    Pokud jde o RAM, tak zatím jsou některé funkce pevně nastavené, ale naposledy v Zoneru říkali, že např. buffer otevřených snímků bude patrně mít v budoucnu dynamickou velikost podle velikosti RAM (nyní je na 5 snímků). Zda se to rozšíří i pro další části aplikace, netuším. Nicméně nepředpokládám, že by chtěli přicházet s nějakým dramatickým nastavováním každého detailu.

Registrace
    May 2011

Mne nefunguje buffer ani na 5 snímkov.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Kabe, mne sa vidí, že to a priori odmietaš. Skúšal si aktuálnu verziu ? A ešte, ako to myslíš s tým výstupem ? D.

Registrace
    May 2011

Paráda, máme novú aktualizáciu zostava 19.1712.2.49, vylepšenia HEIF.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. ON1 Photo RAW 2018
    Od Hanse v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-11-2017, 21:34
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-11-2011, 12:16
  3. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 31-05-2009, 09:02
  4. Líbilo se vám CzechPress photo 2008?
    Od HimiX v sekci Volná témata