Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jak vyostřit detail v jpeg z bezpečnostní kamery

Mr_Sakal (3)|8.12.2017 11:47
Dobrý den
Jak mám vyostřit detail v jpeg z bezpečností kamery, abych přečetl spz vozidla zloděje ? je ochotný mi s tím někdo pomoci ? jsem v této oblasti naprosto v lese.

Děkuju Pavel

PS: S grafickými editory jsem nikdy nepracoval :(
kolyy (1542)|8.12.2017 12:46
Nijak. Pokiaľ to tam nie je, tak to tam nie je.
Milan Šurkala (3381)|8.12.2017 20:55
To se dá dost těžko, při kvalitě těch kamer (šumu a komprese) se s tím moc dělat nedá. Něco málo se dá získat slučováním snímků, ale to opravdu záleží na tom, jak moc daleko je to od stavu, že by snad něco mohlo jít přečíst.
kolyy (1542)|9.12.2017 00:46
Podľa mojich skúseností s bezpečnostnými kamerami je limitom typicky rozlíšenie, v druhom rade potom kompresia a nízka optická kvalita. Ak by to bol šum, tak zlučovanie by asi mohlo niečo pomôcť. Ale ak je to kockaté a navyše rozmydlené, tak tam to auto môže kľudne stáť celý deň a nič sa z toho nedostane.
Kabe (442)|10.12.2017 04:59
chtelo by to videt ten jpeg nebo aspon jeho cast
Mr_Sakal (3)|10.12.2017 13:25
https://imgur.com/2jkQzjI
https://imgur.com/KYqDXcO


potreboval bych vyostrit toho merdesa :(
kolyy (1542)|10.12.2017 13:51
To je presne to o čom hovorím, širokouhlý záber a Ty chceš z toho miniatúrny výrez. Vyzerá to byť na 3Mpx kameru, čo je celkom slušné. Možno máš šťastie a pôjde to uhádnuť. Nie je nutný software, mozog je výborný nástroj pre identifikáciu vzorov. Na prvom obrázku je auto príliš ďaleko, ale na druhom je to už na hrane čitateľnosti. Posledná číslica je podľa mňa 4, predposledná 7 alebo 2. O ostatných sa dá špekulovať. Na Tvojom mieste by som si vyexportoval jpegy za posledných pár sekúnd, to bude niekoľko desiatok snímkov. Prešiel by som si to a možno budeš schopný jednotlivé číslice identifikovať.
Kabe (442)|10.12.2017 15:00
1-Souhlas s Kolyy Souhlas s Kolyy Souhlas s Kolyy Souhlas s Kolyy Souhlas s Kolyy
2-Preji mnoho zdaru, ale davejte pozor na to, ze u nas jsou zlodeji mnohdy chraneni vice nez okradeni viz treba https://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170915_150128_domaci_jav, ale je toho vice, o znackach jsem taky nekde neco cetl
3-A PCR na to kasle? Maji software, metody, lidi ....
4-Asi bych zkousel na internetu psat a ptat se lidi, nekdo s tim muze mit zkusenost atd a treba i anonymne pomoci. Tech moznosti, co tam muze byt zase neni tak hodne, nekdo zkuseny by si urcite mohl slusne poradit s timto problemem. Mozne odhady se pak daji porovnat s vypisem databaze poznavacich znacek ... pokud se k ni dostanete. No moznosti je urcite vice .... klidne muze stacit identifikace dvou znaku nebo i te posledni "snadctyrkynebosedmicky" + typ auta + barva ..nebo taky nemusi
5-Ciste softwarovym zvetsovanim a doostrovanim ci rozmazavanim se tady asi moc zjistit neda-aspon mi se to teda nepovedlo.
6-nejpouzitelnejsi fotky by MOHLY byt ze chvile, kdy je smer jizdy relativne jeste blizky smeru podelne osy objektivu a zaroven auto co nejblize objektivu. Cili nekde mezi tim, co jste postnul. Na priblizenejsi fotce je uz auto dost vyosene, coz jeste vice krivi uz tak hodne necitelny text.
Mr_Sakal (3)|10.12.2017 16:32
Problém je v tom že jsem uhádal aspoň tyto dvě fotky. Myslím si že kdyby mě posadili k systému tak si určitě najdu víc a lepší polohy ale znáte securiťaky. Jsou to bohové a když nechtějí tak nechtějí. Jsem rád že jsem ulovil aspoň toto a spoléhal jsem na vnější pomoc protože pčr to má v prd.. jelikož se nedá prokázat že byla žena okradena na prodejně, když tam pachatel nebyl zadržen. Když odhalím SPZ tak se k registrům "dostanu" a posunu se dál