Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vyplatilo se mi kupovat zrcadlovku? Jak sladit čas/clonu?

luky1 (1)|27.1.2018 11:16
Dobrý den
Koupil jsem si nedávno bazarový fotoaparát Canon 1100D, mám ho pár dní. Na to že je bazarový tak je opravu ve skvělém stavu :)
No fotky co jsem s ním fotil tak za něco stály asi tak 2.
Fotím na prioritu clony ale ten čas si furt dělá co chce, je trochu šero a už se nastavuje delší čas až je to nepřirozeně světlé a mázlé. To bych musel na všechno potom tahat stativ.
Jak si s touhle problematikou poradit? Fotil bych na manuál ale to by dopadlo snad ještě hůř
Hanse (206)|27.1.2018 11:31
Pokud je ochota se se zrcadlovkou učit a věnovat tomu čas, tak určitě smysl má, jen nelze čekat skvělé výsledky okamžitě.

Pro začátek doporučuji přečíst si něco o expozici, například zde: http://fotoroman.cz/techniques.htm
nephilim (353)|29.1.2018 08:06
Clona, čas, citlivost. Říká se tomu expoziční trojúhelník. Tyhle hodnoty se vzájemně ovlivňují. Jak doporučil Hanse, chce to pochopit jak tohle funguje. Není důvod k obavám, tohle není raketová věda. ;)
Obvykle si s přechodem na zrcadlovku lidé začnou uvědomovat kolik světla je okolo nich, jakou má barvu a kvalitu. Zkrátka, začnou vnímat svět jinak. A také si obvykle uvědomí jak úžasným orgánem je lidské oko. :)
Nebudeš-li něčemu rozumět, napiš.