Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

zkušenosti s Nikon Coolpix B500

Commanderwar (2)|28.2.2018 10:02
Ahoj kupuji pro sestru foťák. Do ted moc nefotila. limit je 10 000

Zvažuji zda koupit tento kompakt cca za 7 000,-
Nikon Coolpix B500 - nemáte někdo zkušenosti

nebo Canon PowerShot SX540 HS cca 7700,-

vs

zrcadlovka Canon EOS 1300D + Objektiv EF-S 18-55 IS II - cena do 10 000,-

Děkuji
Hanse (206)|28.2.2018 10:26
Tomu Nikonu B500 bych se obloukem vyhnul - levný ultrazoom s velkým rozsahem ohnisek na malém snímači se špatnou světleností - něco takového jsem před x lety měl a vyhozené peníze.

K tomu co vybrat bych měl pár otázek: Co bude fotit? Bude se focení víc věnovat, respektive je ochota se učit s foťákem? Je nějaká představa/požadavky? Může být bazarový?

Pokud je to např. na výletové focení a focení hlavně na automat, tak by nebyl špatný např. Sony Cybershot DSC-RX100

Jestli se chce učit fotit a bude fotit víc než jen např. na dovolených, tak bych spíš doporučoval zrcadlovku/bezzrcátko
Commanderwar (2)|28.2.2018 10:37
Bazarový spíše ne. Fotit bude asi krajiny na procházkách, pojede teď do anglie takže ulice.
Jo bude ji teď 14. Pro mě celkem vyhozený peníze pro tak mladýho člověka, ale to je věc našich.

Zase je pravda že ten nikon vypadá jako taková kopie zrcadlovky, ten ergonomický tvar...a bude možná vypadat trochu cool, než s obyčejným kompaktem.

Mě zase příjde že zrcadlovka za 10 000,- udělá možná méně práce než lepší kompakt za 8 000,
Hanse (206)|28.2.2018 11:22
Jestli chce foťák a víc fotit a k tomu na ulici, tak osobně mi přijde lepší bezzrcátko, který není na ulici tak nápadné jako zrcadlovka.

A upřímně v těch nejlevnějších zrcadlovkách/bezzrcátek bych nevěděl, co tak ideálně vybrat - bývají dost omezené možnosti ovládání - ale třeba se ozve někdo zkušenější, třeba pan Šurkala, a něco doporučí.

Co jsem se jen v rychlosti díval na bazar fotoskody, tak na to co píšeš, by mohl udělat velmi dobrou službu Fuji X-A3:
https://bazar.fotoskoda.cz/b960061377-cz-fujifilm-xa3-cerny-+-xc-1650-mm-ois-ii
Kde fuji udělalo použitelné ovládání expozičních parametrů + má velmi slušný objektiv (prostě bazarové kousky v této ceně jsou úplně někde jinde než nové - ale chápu, že pro někoho bazar není)
nephilim (353)|28.2.2018 12:25
Pro holky je technická kvalita obvykle nepodstatným parametrem, zato barva, váha a velikost (zda se dá foťák dát do kabelky) jsou klíčové. Osobně bych jí doporučil jít do zrcadlovky, ale rozumné asi bude pořídit Sony RX100 (https://www.fotoskoda.cz/sony-cybershot-dscrx100/). Za 8 990,- mi to přijde pro ženu jako velmi zajímavé fotítko. Nabízí nejen slušný automat, ale mít expozici kompletně pod kontrolou. Pokud ji focení začne bavit, začne si hrát s režimy priority času a clony, tak se za rok dva může pořídit něco z DSLR/CSC, přičemž tento kompakt může dál sloužit v situacích, kdy "tahat se" z velkým foťákem není vhodné.
Určitě by jste jí měli přikoupit druhý akumulátor.