Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Náhrada za Fujifilm XC 16-50mm II

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Je to spíš tím, že je to podstatně menší výrobce než velcí hráči, a jednak neuživí příliš mnoho podobných objektivů (rozsahem), a jednak tlačí na prémiový segment kde teče víc peněz. Proto další uvedené objektivy budou extra hoch, 8-16/2.8 za cca 50 tisíc a 200/2 za ještě mnohem víc. A pak snad už modernizace nejstarších pevných objektivů. Třeba univerzální zoom - 16-50, 15-45, 18-55, 18-135, 16-55. Těl se prodá podstatně míň než zrcadlovek Canon a Nikon, a ještě k nim přidat 16-80/2.8-4 který by nebyl z nejlevnějších a asi by se dost přiblížil 16-55/2.8, kdo to všechno má kupovat. On ten vývoj něco stojí, produkce něco stojí, a když se jich vyrobí míň bude zřejmě cena za kus vyšší. Zatím Fuji ještě není takový hráč, aby mohl mít tak bohatou paletu skel jako třeba Nikon, a od všech prodal dost kusů. Lehká 70-300 by se mi taky líbila, ale člověk nemůže mít všechno. Střední enthusiast třída je pro výrobce vlastně takový přepych, vybavení které si profi nekoupí a amatér na něj buď nemá nebo ho nepotřebuje. Já to tak mám vlastně podstatně lehčí než ty, protože kupuju to nejvyšší a tam už mi vyrobili přesně to co potřebuju. A v příštích letech se změna očekávat nedá, celkově foťáky padají, a že by Fuji CaNikonu ukouslo majoritní podíl se určitě nestane. Bohužel, ve fototechnice velmi často nedostaneme co potřebujeme, protože to neexistuje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

kolyy: Ten středoformát dočasně asi bude mít velký vliv - na něj jsou novinky jak na běžícím páse. Ale doufám, že se to cca do roka srovná. Nerad bych za pár let zjistil, že musím přecházet, protože bych něměl čím zasklit - a upřímně bych asi ani nevěděl kam.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Bol by som nútený ísť do 18-135mm, čo mi príde ako nepresvedčivý úkrok stranou oproti GX80+14-140mm, ktorú používam teraz.
    Sme na tom skoro rovnako, vsetci mame 16-50, ale kazdy s inym pouzitim (nekdo i spokojnostou). Ja som v zaciatkoch myslel, ze je vyhodnejsie mat i obj. 50-230, ale teraz postupom casu viac a viac spekulujem prave nad pevnou 90mm/f2.0. Ano prida vahu, ale ma aspon tu svetelnost. Rychly AF a dosah sa mi hodi na to co a ako fotim.

Co narobim, mam predat Fuji a vrhnut sa do nakupu ineho systemu, pretoze ma IBIS a lepsi Eye AF ci vydrz baterii?
    Nie, pokracujem s Fuji, a ked bude treba dokupim dalsie pevne sklo.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Sakini: s mnohým súhlasím, avšak ak by som už išiel do top objektívov Fuji, tak tam mi podstatne lepšie sadne stred ponuky od Sony. Už sme o tom hovorili, FE 16-35/4 vs XF 10-24/4, FE 24-105/4 vs XF 16-55/2.8. Aj FE 24-240mm mi príde ako zaujímavejší kompromis ako XF 18-135mm. FE 70-200/4 sa mi zdá porovnateľne dobrý ako XF 50-140/2.8, aj keď Fuji má telekonvertor, čo môže byť výhoda. Som zvedavý ako bude vyzerať 8-16/2.8 v porovnaní s FE 12-24/4, keďže Sony sa tento objektív podľa všetkého veľmi vydaril.

Hanse: snáď máš pravdu. Pred pár rokmi sa mi veľmi páčilo, ako Fuji zverejňovalo svoj "roadmap", ktorý bol plný plánovaných objektívov. Podľa mňa by mohli aj viac otvoriť systém pre druhovýrobcov, ako to teraz robí Sony, ak sami nestíhajú.

sblasko: jasné, každý má svoje priority. Môj Fuji systém leží ladom a periodicky premýšľam ako ho obnoviť a využiť tie tri objektívy, ktoré mám. Tie objektívy (16-50, 50-230, 18/2) sú dobré v tom, v čom sú, ale určite by som potreboval aspoň jeden-dva ďalšie, aby to malo zmysel. A tam práve narážam, lebo tie možnosti ako 18-135mm neriešia to čo potrebujem.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

avšak ak by som už išiel do top objektívov Fuji, tak tam mi podstatne lepšie sadne stred ponuky od Sony
    A to už je zase o tom, že nejde jen o objektivy ale o celý systém. Jako cenově jsou si ty objektivy často blízké, a někdy je logicky Sony výrazně dražší (je to na FF, takže logicky). Sony 24-240 není žádný zázrak, jen univerzální průměr, to by Fuji možná umělo na APS-C líp - 16-160/4-6.3 v jejich optické kvalitě by mohl být zajímavý objektiv. Takže rozsahově je 24-240 zajímavé, ale pokud mluvíme o kompromisu mezi obrazovou kvalitou a rozsahem, Sony se mohlo rozsahem držet zpátky. Nakonec to ale je o uživatelské přívětivosti a nákladnosti celého systému, kdy jeden systém má třeba zajímavější objektivy, ale výrazně později a dráž, a pak je to celé irelevantní. Sony teď má zajímavý výběr (cenu nechme stranou), ale ne zrovna dlouho, většina opravdu zajímavých objektivů je z poslední doby, a skutečně výkonná těla jsou taky z poslední generace. A kdo je už zabydlený/zainvestovaný v jednom systému, jen tak nepřeskočí na tak drahý systém jako Sony FE. To je zajímavější pro nerozhodnuté, a Sony vyžaduje i při omezeném systému objektivů dost rozhodnosti a plnou kapsu, což potřebují ti kterým sedne jejich nabídka objektivů. A7 III konečně k něčemu vypadá, ale co jsem si spočítal sklo, cenové rozdíly neodpovídají rozdílu konečného výsledku oproti Fuji - pro naše běžné nadšenecké využití obojí je víc než dostatečné. Pak už je to jen o osobní preferenci.

Podľa mňa by mohli aj viac otvoriť systém pre druhovýrobcov, ako to teraz robí Sony, ak sami nestíhajú.
    Jooo, to už tu bylo, a nedopadlo to. Ono se těžko navrhuje do systému kde všechny objektivy jsou nadprůměrné. Zeiss navíc udělal chybu, že dělal objektivy o skoro stejné ohniskové vzdálenosti jako nativní Fuji. Sony byla jiná story, hodně ohnisek chybělo a první objektivy byl nekvalitní nebo drahé. Tamron a Sigma se vždy vyjadřovali tvrdě odmítavě k možnosti vyrábět Fuji objektivy, a při tempu s jakým se systém rozšiřuje to bude trvat ještě roky.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Iste, kto je zainvestovaný do prémie v jednom systéme, tak mu nemusí zmena vôbec stáť za to. Z môjho pohľadu sa FF v podstate neprekrýva s tým čo mám, keďže ide (s ohľadom na formát) o podstatne svetelnejšie objektívy, za cenu nárastu rozmerov.

FE 24-240mm určite nie je zázrak, ale zaujímavý mi pri ňom príde práve rozsah, najmä začiatok na 24mm.

Nováček Avatar uživatele melolontha
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    128

Používám převážně (95%) 18-135 s buď X-A1, nebo častěji s X-T20 a jsem z něj docela nadšen. Nicméně několikrát se mi stalo že nešel, ani ručně, zaostřit na širším konci - musel jsem "přezoomovat" kousek od cca 20, zaostřit a pak znovu najet na 18 a znovu zaostřit (někdy několikrát). Přesto bych ho do reklamace nedal, ač ho vlastním od října 2017, protože to je opravdu výjimečně. Kreslí nesrovnatelně kvalitněji (a je o dost těžší :-)) než 16-50 nebo 50-230, které mám jako seťáky k X-A1. V kombinaci s X-T20 je hodně rychlý i v AF-C.
    https://www.digimanie.cz/galerie/sho...ageuser=316587
    foceno X-T20, 18-135, clona 8, max. zoom, vzdálenost zámku cca 4km, -5°C

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Ještě mě napadlo - v ČR už je dostupný AF adaptér na canoní skla - co Sigma 17-70mm C z bazaru? Láká mě dost světelnost, rozsah i zvětšení, takže by bylo dobře použitelné i jako walkaround sklo, nejen na cesty.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Fujifilm sa práve vrátil k "roadmape" a je tam na rok 2019 XF16-80mm F4 OIS WR! Ale pre mňa je to neskoro, všetko od Fuji som už predal a na stole mi sedí A7 III

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Vim, ale jestli 2019 myslej podzim, tak to už je trošku dlouho + trochu se bojím ceny

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    Ještě mě napadlo - v ČR už je dostupný AF adaptér na canoní skla - co Sigma 17-70mm C z bazaru? Láká mě dost světelnost, rozsah i zvětšení, takže by bylo dobře použitelné i jako walkaround sklo, nejen na cesty.
    Ako fungujú adaptéri na Fuji? Je to aspoň trochu porovnateľné so Sony, kde Sigma MC-11 aj Metabones sú veľmi slušné aj čo sa týka AF.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Jak u kterého objektivu jak která značka (zatím jsou, co vím, Fringer, Steelsring, Kipon a Viltrox) - u fujifoto mají fringer a každou chvílí přidávají nová podporovaná skla přes update FW. Jinak u podporovaných skel podle videí funguje i AF-C dobře. AF-S, který normálně používám, by snad neměl být problém.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Olympus OM-D E-M5 II 12-50 vs. Fujifilm X-T10 + 18-55
    Od silverrhino v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 108
    Poslední příspěvek: 27-06-2015, 16:24
  2. náhrada za Samsung EX-1
    Od steamrunner v sekci Kompakty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 06-02-2013, 19:47
  3. Náhrada FUJIFILM FinePix F200EXR