Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

JPEG foto rozlišení, proč TV zobrazí někdy nepovolené větší rozlišení

regine (4)|2.5.2018 18:21
Narazil jsem na následující:
1. televize LG (dodatečně zjištěno - JPG fotky max 1920x1080)
2. z foťáku Nikon D520O jsem bez jakékoliv úpravy prohlížel v televizi fotky s rozlišením 4928x3264x24
2.1. >>> Zatím jsem nevěděl, že to nelze! <<<:confused:
3. jednoho dne jsem v Gimp (a pro neúspěch v Zoner) upravil fotky (doplněny popisky na ploše fotky), výsledná velikost souboru dokonce mírně menší
4. fotky se v televizi nezobrazily
5. po dodatečném zjištění, že lze v TV LG fotky prohlížet jen do rozlišení 1920x1080, uloženo v Zoner, a pro ověření i v Gimp, do menšího rozměru 1920x1080x24 a fotky se zobrazují
5. nadalo mi a otevřel jsem upravenou fotku s textem v dodaném programu Nikon NX2 a bez úprav znovu uložil do stejného rozlišení 4928x3264x24, velikost menší o asi 20 KB (fotky mají z foťáku generovanou velikost JPEG mezi 6 až 7 MB)
6. fotky znovu uložené v NX2 s rozlišením 4928x3264x24 (s oněmi doplněnými texty) už jde normálně zobrazit v televizi LG
PLS - V čem je problém?
PLS-2 - Odpovězte, jen pokud znáte, v čem může být problém.
Zatím ověřuji, zde nejde o problém v technologii výstupní komprese.
Poznámka: Program Nikon NX2 není malovátko, jen perfektně upravuje fotky, takže nelze použít ke vkládání popisek do fotky.
kolyy (1542)|3.5.2018 00:14
Mám tiež LG (ale 4K) a zobrazí mi to fotky v akomkoľvek rozlíšení, t.j. aj viac ako 4K. Výstup typicky z foťákov alebo Lightroom, Silkypix a pod. Nie je dôvod prečo by to nemalo ísť, samozrejme to prevzorkuje a zobrazí v max.rozlíšení obrazovky. Takže skôr si myslím, že bude problém niekde inde.
jozkopower (3352)|3.5.2018 23:00
regine, to je bežný problém zabudovaných prehrávačov v telke, čím starší model, tým je vyššia pravdepodobnosť zlyhania prehrávania, neseknú im hlavne veľké súbory, alebo veľký počet fotiek v zložke. Ako píše kolyy, moderné telky to zvyčajne už dobre zvládajú. Riešenia vidím dve :
- otestovať kde má prehrávač limity a na základe výsledku optimalizovať fotky
- elegantnejšie, kvalitnejšie a bezproblémové riešenie - dokúpiť MMC, alebo BD
regine (4)|12.5.2018 06:43
VYŘEŠENO: Po přepnutí na OPTIMALIZOVANÉ kódování již v moji LG TV se JPEG zobrazuje. :thumb
V Zoner jsou dvě možnosti nastavení kódování progresivní nebo optimalizované. Obě kódování lze vypnout.