Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Můj první kompakt

mongos (1)|2.5.2018 20:30
Zdravím chystám se pořídit svůj první kompakt nejvíce mě zaujal panasonic lumix dmc-fz82 nejčastěji ho budu brát na výlety do přírody na památky a kromě focení také i na natáčení videi líbí se mi u něj hlavně ten zoom a 4k video jen mi trochu chybí možnost připojit externí mikrofón a výklopný display proto by mě zajímali případné alternativy do 10000 díky :)
kolyy (1542)|3.5.2018 00:40
Pokiaľ nutne chceš foťák tohto typu (ultrazoom s miniatúrnym senzorom), tak by som celkom iste bral lepšiu svetelnosť na úkor skrátenia zoomu. A to znamená priplatiť si za FZ300, ak chceš 4K video. Dostaneš nielen ten vstup na mikrofón, ale navyše aj vyklopný displej, výrazne lepší hľadáčik a odolnosť voči počasiu. Obetuješ síce rozlíšenie pre foto (18 vs 12Mpx), ale to mi nepríde až tak podstatné pri tom pidičipe a kompromisnej optike ultrazoome. Na druhej strane sa však zbavíš výrazného orezu, ktorý FZ82 má v 4K videu, a ktorý trochu obmedzuje možnosti točenia širokouhlých záberov v 4K, aj napriek veľmi širokému začiatku objektívu. Najzaujímavejšia vec mi pri FZ82 príde práve tých 20mm ekvivalent, to je snáď jediný dôvod pre ten foťák.