Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SONY DSC-RX100 - video

litiw (4)|27.5.2018 09:23
Zdravím, potřeboval bych poradit jak nastavit parametry ve fotoaparátu pro natáčení videa, aby bylo možné v nějakém programu zkusit použít slow motion.

Zde na videu, to použité bylo, tak by mě zajímalo jak na to.


Zakoupil jsem si gimbál Crane M, pro lepší záběry, ale jaksi jsem se zasekl na nastavení videa. Kdyby se našel někdo kdo by poradil a měl se mnou trpělivost, byl bych vděčný.

Pěkný den přeji všem.

S pozdravem,
Tomáš
Milan Šurkala (3381)|27.5.2018 12:02
No, slow motion s RX100 zrovna moc neuděláš. Zpomalené to ve fotoaparátu nebude nikdy (on to nepodporuje), jediné, co můžeš udělat, je natáčet při 50p a pak to při editaci zpomalit na 25p (25 fps).
litiw (4)|27.5.2018 12:08
Jsem amatér, jak to prosím pak zpomalit na 25p? Mám Sony Vegas
Milan Šurkala (3381)|27.5.2018 12:29
[QUOTE=litiw;48147]Jsem amatér, jak to prosím pak zpomalit na 25p? Mám Sony Vegas[/QUOTE]

To už si bohužel budete muset nějak zjistit sám, Sony Vegas nepoužívám a nevím, kde se to tam nastavuje (používám Premiere Elements a tam si jen na časové ose označím úsek, kterému chci změnit rychlost a pak v procentech napíšu, na kolik se to má upravit, třeba na 50%, 200%,... podle toho, jestli se to má zrychlit nebo zpomalit). Jak to má Sony Vegas, netuším.
litiw (4)|27.5.2018 12:32
Dobře, děkuji moc za trpělivost :)

Pěkný zbytek dne přeji
Kabe (442)|27.5.2018 15:44
[QUOTE=litiw;48147]Jsem amatér, jak to prosím pak zpomalit na 25p? Mám Sony Vegas[/QUOTE]
nejsem teda odbornik na tohle, ale asi bych zkusil na gůglu napsat do takoveho toho obdelniku nahore na strance neco jako
mam vegas chci zpomalit video nevim si rady pomozte mi
pripadne
sony vegas jak zpomalit video
nebo treba
sony vegas slow down video
nebo bych zavolal na technickou podporu, kdyz jim date seriove cislo, urcite vas navedou rovnou
no nebo jestli to neni treba nahodou v helpu
V kazdem pripade je to hodne sofistikovany postup, tusim je treba tu nudli na te casove ose znazornujici vas klip chytit myskou za pravy okraj a tahnout jak o zivot doprava az je cela natazena a pak to video by mozna mohlo hrat pomaleji, kdyz se vam to tak bude libit muzete to treba zkusit vyrenderovat
a kdyz nebude tak to renderovat nemusite, coz je dost bomba
Voky0077 (10)|28.5.2018 13:32
Stačí vzít úsek videa, který chcete zpomalit, držet levý Ctrl a táhnout myší za jeden z krajů videa. Můžete tak zrychlovat/zpomalovat podle potřeby (samozřejmě pokud natáčíte v max 50FPS tak je lepší to s tím zpomalováním nepřehánět).
litiw (4)|28.5.2018 15:18
Děkuji všem, mám to. Prosím o zámek.