Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

G80 nebo a6300?

Desttiner (14)|4.6.2018 23:13
Potrebuji poradit, ktery z techto modelu by byl lepsi pro toceni timelapsu ve 4K i za snizeneho svetla a pro foceni sirokych zaberu z ruky, nikoliv toceni. Oba fotaky maji sve vyhody i nevyhody a ja nevim, k cemu se priklonit. Jestli napriklad ozelet stabilizaci cipu u a6300, ktera ma zase lepsi kvalitu fotek a videii apd.
romana51 (311)|5.6.2018 10:14
U obou foťáků máš možnost koupit tělo a k němu objektivy podle potřeby. G80 jsem měl a i seťák má stabilizaci a tak máš DUÁLNÍ STABILIZACI.
Pro "málo" světla mám objektiv f/1,7, pro široké záběry širokáč 9-18mm. Protože upřednostňuji video ve 4K, přešel jsem od G80 na G9,
která umí proti G80 (30p) 4K 60p.
Jinak G9 je vlajkovou lodí Panasonicu pro focení a pochybuji, že Sony je lepší. Asi je proto také o trochu dražší. Časosběr umí oba Panáci.
Desttiner (14)|5.6.2018 12:36
G9 je pro mne moc draha. 4K take preferuji minimalne u casosberu, ten ale umi oba. Jde mi treba o vetsi crop faktor u pana a samozrejme nutnost koupit mnohem sirsi a svetelnesi objektiv, nez jaky bych potreboval u sony. Na druhou stranu chybi ta stabilizace cipu. Otazkou je, jestli bych ji potreboval pri foceni z ruky, kdy bych pouzival setovy objektiv 16-50 ktery stabilizaci ma. Musim si vybrat z G80 a sony A6300. Existuje samozrejme G9 a A6500, ale ty uz jsou v jine cenove relaci.
romana51 (311)|5.6.2018 13:19
Kde jsi přišel na to, že G80 nemá stabilizovaný čip? Najdi si nějakou recenzi a zjistíš, že má pětiosou stabilizaci!
Rozsáhlé recenze jsou i tady na digimanii od p.Šurkala, na digineffu od p.Neffa! :thumb
Desttiner (14)|5.6.2018 15:56
Spatne si mne pochopila, myslel jsem tu Sonku. Coz je prave to, co mne mrzi. Kdyby ji mela, hned ji bral. U pana mne mrzi ten mensi cip a tim padem horsi kvalita u foceni sirokych scen.
Kabe (442)|5.6.2018 20:08
[QUOTE=Desttiner;48179]G9 je pro mne moc draha. 4K take preferuji minimalne u casosberu, ten ale umi oba. [/QUOTE]
Nerozumim proc preferujes 4K u casosberu. Casosber si muzes udelat klidne do vyssiho rozliseni ne?

[QUOTE=Desttiner;48181]U pana mne mrzi ten mensi cip a tim padem horsi kvalita u foceni sirokych scen. [/QUOTE]
Tusim, ze mnohem dulezitejsi nez velikost cipu bude kvalita objektivu.
olyx (4)|6.6.2018 12:34
Mám oba. G80 používám častěji, protože na něm mám univerzální zoom - přístroj dobře padne do ruky, má lepší menu, plně nastavitelný displej a zdá se mi, že i do hledáčku se lépe kouká. Bohužel v horších světelných podmínkách dost matlá stíny a barevné podání zelené v krajině taky není optimální. Na timelapse, zvlášť za sníženého světla, bych já osobně volil A6300, byť má také svoje mouchy. Ale co bychom v dnešní době v dané cenové kategorii chtěli, že.
Milan Šurkala (3381)|7.6.2018 23:48
[QUOTE=Desttiner;48179]Otazkou je, jestli bych ji potreboval pri foceni z ruky, kdy bych pouzival setovy objektiv 16-50 ktery stabilizaci ma.[/QUOTE]

Tyhle dvě stabilizace vůbec nemůžeš srovnávat. Panasonic je ve stabilizování o tolik dále, že to Sony je vedle toho jako by stabilizaci snad ani nemělo. U 75mm přepočteného ohniska budeš u Sony rád, když vyfotíš ostrou fotku tak na 1/15-1/20 sekundy (naměřil jsem v testu sotva 2 EV), na Panasonicu za stejných podmínek práskneš bez větších potíží 1/2 sekundy (naměřil jsem 5,3 EV u G80) as trochou štěstí se dá i více. Duální stabilizace u Panasonicu je taková, že mezi 1/13 až 1/15 sekundy jsem pořizoval ostré fotky nikoli s přepočtenými 75 mm jako Sony, ale s dvoustovkou s telekonvertorem, takže s 560 mm po přepočtu (s G9).