Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Který vychází podle Vás nejlépe?

Hlasujících
3. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Panasonic Lumix LX15

1 33.33%
  • Canon G7 X Mark II

1 33.33%
  • Sony DSC-RX100 III

1 33.33%
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Kompakt do 15 tisíc

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem kompaktu.
    Můj výběr se zmenšil na 2 adepty:
    - Panasonic Lumix LX15
    - Sony DSC-RX100 III.

Po několika hodinovém srovnávání se mi zdá, jako výherce Lumix LX15, jelikož kromě horší stabilizace a AF u videa je prakticky ve všech ohledech lepší než Sony... Ať už co se týče kvality fotek za dne či večera, AF u fotek (ten je prý jen o trochu horší než RX100 V), ovládání, schopnosti natáčet 4K, fíčur jako 4K photo, Post Focus a focus stacking... Takže co myslíte? Vychází z těch 2 adeptů nejlépe? Předem děkuji za názory či rady.

EDIT. Na začátku byl mezi užším výběrem i Canon G7 Mark II, ale má nic moc: AF, objektiv, mikrofon, kvalitu FULL HD videa a další... Celkově na mě až moc kompromisů...
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Možná upřesni co chceš převážně fotit/točit? Jinými slovy na co jej chceš používat?

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Když nad tím tak uvažuju, tak spíš asi na fotky... Ale prostě hledám takový all-rounder.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Takhle jsem se rozhodovala před půl rokem. Bohužel zvítězil Panasonic. Pominu-li fakt, že nyní vedu řešení ohledně reklamace (to je doufám ale problém jen mého vadného kusu), tak Lumix má především nepoužitelné HDR, nemá hledáček - displej na slunci není vidět, takže nelze v tom případě používat ani přiřazené funkce k tlačítkům na displeji, je větší a těžší. Nelze nastavit řazení fotek na kartě do složek po jednotlivých dnech, což postrádám, ale jinak to má plno různých fíčur, to je pravda - ale zjišťuji, že bych se bez nich obešla.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

Eva: na přímém slunci není vidět nic (nebo skoro nic) na žádném displeji ani u mobilů, ani u fotoaparátů.
    A klidně mi tu může oponovat kdo chce, to je prostě fakt. Takže kdo chce opravdu fotit, tak si má pořídit
    foťák s hledáčkem a je jedno zda je optický, či elektronický. Zásadou by mělo být před koupí aparátu si ho
    osahat, vyzkoušet abychom pak nemuseli plakat...

Podobná témata

1. Fotoaparáty s EVF: Univerzal do 15 tisic
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 05-01-2016, 19:45
  2. Rychlý kompakt do 7 tisíc
    Od DominikHolecek v sekci Kompakty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 07-12-2015, 11:39
  3. Kompakt do 6 tisíc
    Od suke001 v sekci Kompakty