Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 15 tisíc

AdamsCZECH (6)|23.6.2018 21:04
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem kompaktu.
Můj výběr se zmenšil na 2 adepty:
- Panasonic Lumix LX15
- Sony DSC-RX100 III.

Po několika hodinovém srovnávání se mi zdá, jako výherce Lumix LX15, jelikož kromě horší stabilizace a AF u videa je prakticky ve všech ohledech lepší než Sony... Ať už co se týče kvality fotek za dne či večera, AF u fotek (ten je prý jen o trochu horší než RX100 V), ovládání, schopnosti natáčet 4K, fíčur jako 4K photo, Post Focus a focus stacking... Takže co myslíte? Vychází z těch 2 adeptů nejlépe? Předem děkuji za názory či rady.

EDIT. Na začátku byl mezi užším výběrem i Canon G7 Mark II, ale má nic moc: AF, objektiv, mikrofon, kvalitu FULL HD videa a další... Celkově na mě až moc kompromisů...
arkij (95)|25.6.2018 10:04
Možná upřesni co chceš převážně fotit/točit? Jinými slovy na co jej chceš používat?
AdamsCZECH (6)|26.6.2018 15:46
Když nad tím tak uvažuju, tak spíš asi na fotky... Ale prostě hledám takový all-rounder.
eva65 (3)|15.7.2018 14:48
Takhle jsem se rozhodovala před půl rokem. Bohužel zvítězil Panasonic. Pominu-li fakt, že nyní vedu řešení ohledně reklamace (to je doufám ale problém jen mého vadného kusu), tak Lumix má především nepoužitelné HDR, nemá hledáček - displej na slunci není vidět, takže nelze v tom případě používat ani přiřazené funkce k tlačítkům na displeji, je větší a těžší. Nelze nastavit řazení fotek na kartě do složek po jednotlivých dnech, což postrádám, ale jinak to má plno různých fíčur, to je pravda - ale zjišťuji, že bych se bez nich obešla.
Kikiris Kakabus (61)|15.7.2018 15:54
Eva: na přímém slunci není vidět nic (nebo skoro nic) na žádném displeji ani u mobilů, ani u fotoaparátů.
A klidně mi tu může oponovat kdo chce, to je prostě fakt. Takže kdo chce opravdu fotit, tak si má pořídit
foťák s hledáčkem a je jedno zda je optický, či elektronický. Zásadou by mělo být před koupí aparátu si ho
osahat, vyzkoušet abychom pak nemuseli plakat...