Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Canon EOS 450 odolnost vůči dešti, prachu...

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Zdravím, máte někdo zkušenosti kolik toho vydrží amatérské zrcadlovky? Před 14ti dny jsem fotil venku a během akce začalo pršet-žádná průtrž mračen, ale normální déšť... Foťák jak sem již naznačil mam od Canonu, externí blesk Canon speedlite 430 a objektiv plast od Canonu IS 18-200 4,5-5,6... Co se týče blesku no problem, objektiv taky v pohodě, ale teď se mi dvakrát stalo, že mi nefungovalo zubatý kolečko na nastavování hodnot... Bylo to teda v kombinaci s batery gripem-když sem kolečkem otočil tam, tak se to na těle foťáku chytlo, ale nikdy předtím se mi to nestalo...

Jde mi o to, jestli tyhle základnější foťáky a objektivy nějak extrémně netrpí při těhle podmínkách-pokud by šlo do tuhýho a začalo pršet víc, tak to už bych to schoval, ale při normálním deštíku by to něco vydržet snad mělo... Jaké jsou vaše zkušenosti?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od zipp Zobrazit příspěvek
    Zdravím, máte někdo zkušenosti kolik toho vydrží amatérské zrcadlovky? Před 14ti dny jsem fotil venku a během akce začalo pršet-žádná průtrž mračen, ale normální déšť... Foťák jak sem již naznačil mam od Canonu, externí blesk Canon speedlite 430 a objektiv plast od Canonu IS 18-200 4,5-5,6... Co se týče blesku no problem, objektiv taky v pohodě, ale teď se mi dvakrát stalo, že mi nefungovalo zubatý kolečko na nastavování hodnot... Bylo to teda v kombinaci s batery gripem-když sem kolečkem otočil tam, tak se to na těle foťáku chytlo, ale nikdy předtím se mi to nestalo...

Jde mi o to, jestli tyhle základnější foťáky a objektivy nějak extrémně netrpí při těhle podmínkách-pokud by šlo do tuhýho a začalo pršet víc, tak to už bych to schoval, ale při normálním deštíku by to něco vydržet snad mělo... Jaké jsou vaše zkušenosti?
    Máš jen to, co sis zaplatil. Tj. nezatěsněnou plastovou pixlu s nápisem Canon. Na déšť bych s tím nechodil a o nějaké prachotěsnosti taky nemůže být ani řeč. Jakmile jednou vyměníš objektiv, máš uvnitř prach a ten ti tam stejně zoomový objektiv dřív nebo později napumpuje, i kdybys ho nikdy nesundal...působí totiž jako píst, který nasává prach dovnitř...

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    Máš jen to, co sis zaplatil. Tj. nezatěsněnou plastovou pixlu s nápisem Canon. Na déšť bych s tím nechodil a o nějaké prachotěsnosti taky nemůže být ani řeč. Jakmile jednou vyměníš objektiv, máš uvnitř prach a ten ti tam stejně zoomový objektiv dřív nebo později napumpuje, i kdybys ho nikdy nesundal...působí totiž jako píst, který nasává prach dovnitř...
    To víš, že bych měl mnohem radši 5Dčko s eLkovim objektivem, ale penízky bohužel ne**ru, takže si musim vystačit s timhle... Šlo mi spíš o nějakou vlastní zkušenost-něco to vydržet musí, ale je mi jasný, že se to nedá porovnávat s profesionálníma zrcadlovkama....

Registrace
    Feb 2007

To víš, že bych měl mnohem radši 5Dčko s eLkovim objektivem, ale penízky bohužel ne**ru, takže si musim vystačit s timhle... Šlo mi spíš o nějakou vlastní zkušenost-něco to vydržet musí, ale je mi jasný, že se to nedá porovnávat s profesionálníma zrcadlovkama....
    Za podstatně menší peníz bys místo 5D mohl mít semipro zatěsněné tělo, ale chce to uvažovat hlavou a nenakupovat u Canonu... Když ti blbne roller, tak to asi moc nevydrží, co?

Nováček Avatar uživatele subaru
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    78

tak vidím, že jsem to zase pos..l a neuvažoval hlavou, i když úplný "plasťák" to není.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Filcka je zas vtipný :-D Jinak lepší by byla starší desítkova řada Canonu jak mám ja. Ten můj foťák přežil už tolik věcí, za těch moc let a funguje stále perfektně.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Karlos5573 Zobrazit příspěvek
    Filcka je zas vtipný :-D Jinak lepší by byla starší desítkova řada Canonu jak mám ja. Ten můj foťák přežil už tolik věcí, za těch moc let a funguje stále perfektně.
    Vtipný? Já tady nekňučím, že mi nefunguje roller...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Vtipný? Já tady nekňučím, že mi nefunguje roller...
    Posrat se může vždycky všechno na čemkoliv :-)

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Karlos5573 Zobrazit příspěvek
    Posrat se může vždycky všechno na čemkoliv :-)
    To jistě, jen u plastovičníků je ta pravděpodobnost o něco vyšší...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

To jistě, jen u plastovičníků je ta pravděpodobnost o něco vyšší...
    Proto mam kovovy Canon :-)

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Za podstatně menší peníz bys místo 5D mohl mít semipro zatěsněné tělo, ale chce to uvažovat hlavou a nenakupovat u Canonu... Když ti blbne roller, tak to asi moc nevydrží, co?
    trošku překrucuješ všechno co řikam, ale to je fuk...

Registrace
    Feb 2007

trošku překrucuješ všechno co řikam, ale to je fuk...
    Trošku žbleptáš, ani nevíš o čem, ale to je taky fuk...

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Trošku žbleptáš, ani nevíš o čem, ale to je taky fuk...
    Já se normálně a slušně zeptal a dočkal jsem se od tebe leda tak výsměchu... Foťákům tolik nerozumím, proto jsem se zeptal-kdyby mě forum SHW nepřelinkovalo sem na digimanii, tak sem se ptal tam, jelikož většinou sou tam lidi ochotný a rádi poraděj. Člověk nemůže rozumět všemu-kdych se s tebou bavil o něčem v čem nejsi odborník, tak bych se ti taky nevysmíval...

Canona sem si vybral, jelikož sem měl možnost s ním zkoušet fotit, čili sem znal ovládání, dále tam mam jakousi jistotu v zázemí kvalitní značky a výběru příslušenství. Výběr značky sem krátce konzultoval s panem Romanem Pihanem-jestli ti tohle jméno něco říká (absolvoval jsem u něj jednodenní fotografický kurz). Jestli máš pocit, že mi za stejný peníze nabídneš kvalitnější foťák, tak sem hoď link, rád se na něj kouknu. 450ku rozhodně nemam do konce života a určitě bych raději něco lepšího...

Registrace
    Feb 2007

Já se normálně a slušně zeptal a dočkal jsem se od tebe leda tak výsměchu...
    Konstatování, žes dostal jen to, co sis zaplatil, není výsměch, ale fakt.

Výběr značky sem krátce konzultoval s panem Romanem Pihanem-jestli ti tohle jméno něco říká (absolvoval jsem u něj jednodenní fotografický kurz).
    Výběr značky jsi měl konzultovat dlouze a nejenom s Pihanem, jehož jméno mi říká velmi málo až vůbec nic (musel jsem se podívat do Google... ). IMHO máš u Canonu jedinou jistotu - že minimálně 1/5 ceny přístroje představují náklady na reklamu a mediální massage potenciálních zákazníků. A pokud nechceš v dohledné době kupovat nový přístroj, nemá cenu o výběru nějakého foťáku vést diskuzi...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Výběr značky jsi měl konzultovat dlouze a nejenom s Pihanem, jehož jméno mi říká velmi málo až vůbec nic (musel jsem se podívat do Google... ). IMHO máš u Canonu jedinou jistotu - že minimálně 1/5 ceny přístroje představují náklady na reklamu a mediální massage potenciálních zákazníků. A pokud nechceš v dohledné době kupovat nový přístroj, nemá cenu o výběru nějakého foťáku vést diskuzi...
    Tak to máš opravdu velké mezery vzhledem k tomu, že Roman Pihan je autorem Digimanie, jehož některé články jsi dokonce komentoval :-)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. odolnost tělo proti opotřebení
    Od kasssy v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-01-2013, 20:28
  2. Odolnost ccd čipu?
    Od jmartis v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-02-2009, 08:07