Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Podle čeho vybíráte kompakt?

Petr S. (328)|2.11.2009 19:32
Podle čeho vybíráte kompakt?

  • Podle výrobce
  • Podle ceny
  • Podle parametrů
  • Podle recenzí
  • Podle vlastní intuice
  • Podle doporučení známých
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
pavel_p (151)|2.11.2009 20:10
Já myslím, že je to kombinace všech zmíněných faktorů s různou váhou a tudíž na to nelze vůbec jednoznačně odpovědět. Asi prvně se zamyslím nad tím, jestli chcu foťák s velkou možností nastavení, jestli ho chcu tahat v kapse a mít ho vždy pohotově při ruce nebo chcu 10x zoom. Po stanovení těchto parametrů se podívám tak na dvě značky (C.. a P..) něco vyberu, přečtu recenze a mám tak 2 foťaky s kterými pravděpodobně neudělám chybu.
Petr S. (328)|12.11.2009 21:43
A to by mě zajímalo, vybrali jste si už někdo foťák právě na základě našich recenzí? Pokud ano, jaký?
pavel_p (151)|14.11.2009 21:37
Řídím se recenzemi z dpreview a dcresource, tady jich moc není. Ne dost na to, aby si člověk mohl vybrat ze tří v současnosti prodávaných foťáků v kategorii jaké chce.
Milan Šurkala (3381)|14.11.2009 23:22
[quote=pavel_p;4099]Řídím se recenzemi z dpreview a dcresource, tady jich moc není. Ne dost na to, aby si člověk mohl vybrat ze tří v současnosti prodávaných foťáků v kategorii jaké chce.[/quote]

Njn, bylo by zajímavé mít fotoaparáty k dispozici ještě před uvedením tak, aby jejich testy mohly vycházet velmi brzy v den uvedení (jak je tomu např. na již zmiňovaných serverech). Na druhou stranu ono se nedá všecko otestovat, sám to nezvládnu tak, aby ty recenze nebyly jen povrchní.
Radeq (6)|11.8.2010 09:40
Ja bych si rad sestavil aspon zakladni vyber parametricky, podle kriterii, ale bohuzel je v nich strasne malo parametru. Pro mne je treba klicova rychlost (nabehnuti, zaostreni, nabijeni blesku, prodleva mezi snimky ...) a na tuhle se kasle. V nekterych recenzich sice uvedena je, ale neni to nikde zpracovano v prehledu. Nemam cas procitat uplne vsechny recenze. Jsou nejake stranky, kde je mozne ty nejrychlejsi modely vyfiltrovat (nebo ty pomalejsi odfiltrovat)? Diky.
pamětník (36)|24.9.2010 21:37
Podle požadovaných parametrů a značky v základním výběru. Před konečným rozhodnutím si přečtu objektivní recenzi, např. pana Šurkaly. I když recenze někdy vyjde se zpožděním, vyplatí se na ní počkat. No a nakonec u dobrého prodejce vyberu nejlepší kus - při velkém rozptylu parametrů (např. kresby objektivu) se to vyplatí.