Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 66 z 66

Téma: Sony A7 III

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Jo, je to krásné v tom, že na plnou díru je to až na nějaké drobné vpodstatě přímý ekvivalent. 22mm f/2 >> 35mm f/2.8
    Rozdíl je v tom, že u A7R na ISO100 neexistuje ekvivalentní nastavení pro M6... U A7R II s IBIS pak je to ještě jinde.
    S crop faktorom 1,6x to vychádza na 35mm F3,2, takže nejakú tretinku EV navyše dostaneš. Ale to je nepodstatný a ťažko rozpoznateľný rozdiel.

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Koupil jsem narychlo A7R - jedničkovou řadu. Když se osvědčí, neměl by být problém do dvou tří měsíců přeskočit na dvojkovou a přidat 85mm f/1.8. Když se to nebude líbit, aspoň ztráta nebude taková. Jsem si vědom rozdílů a omezení jedničkového modelu, zpočátku to hodlám ignorovat. Zajímá mě funkčnost celého ekosystému, ně nějaká chybějící featurka na těle...
    A7R ešte nemá elektronickú prvú lamelu, takže to asi dosť kope a môže rozmazať snímky pri určitých časoch. Na to by som si dal pozor, ale to asi vieš.

Inak pozerám na porovnávaciu scénu na dpreview a vyzerá to na prekvapivo veľký rozdiel v šume, medzi jednotkou a dvojkou. Dvojka má s prehľadom náskok viac ako 1EV na M6, kým A7R ten jeden krok nedá, aspoň mne sa zdá. Takže určite sa oplatí prejsť na dvojku, keď Ti to bude celkovo vyhovovať.

Daj vedieť ako sa Ti to bude pozdávať, môžeme diskusiu rozšíriť aj na staršie modely rady A7.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Však to píšu - je to podobné, a tudíž dost porovnatelné za stejných okolností. V takovém srovnání se nejlépe ukáže "v těžkých podmínkách, které nezvýhodňují nikoho", jak na tom ten systém je. Samozřejmě, člověk musí extrapolovat pro jiné možnosti a situace, nebo novější stroj A7R II, který občas získá tři stopy náskok kvůli IBIS...

Ano, o shutter shock vím, a dokonce jsem si to vyzkoušel hned při nákupu. Záleží i na nasazeném objektivu. Tak to bude teprve ta správná lumpárna tohle správně vychytat... Ale není to nic, co by mi mělo zhnusit celý ten systém.

Vzhledem k viditelnému kontrastu a detailu i na ISO6400, a tedy očekávanějšímu lepšímu SNR u Sony bych si dovolil tvrdit, že celý stopa "výkonu" už je tam u původního A7R. A7R II přidává další cca 0.8 stopy, a v pár případěch další stopy navíc díky stabilizaci...
    Až dorazí ten objednanej 35mm objektiv, hned porovnám s Canonem, a když se budu líbit, určitě v nadcházejících měsících hned plánuji přechod na A7R II...
    Dám vědět jak jsem dopadl, vždy jak se něco šustne.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    S tím bych moc nepočítal. Objektivy obecně s cenami v průběhu času nelezou moc dolů. Navíc, FF a 4/3" jsou jiné systémy, tam není moc důvodu to tlačit níže, to si nekonkuruje. Už dnes mají 4/3" objektivy nezřídka ceny FF objektivů, takže těžko předpokládat, že to najednou změní, když tam bude další FF systém. Pokud to klesne, tak bych čekal jen mírné korekce.
    Přesouvám odpověď do hlavního tématu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Narazil som na problém, Converter mi síce pekne skonvertuje rawy, ale LR mi potom nerozpozná Sony 18-135mm objektív, nemá profil (16-35/4 a napodiv aj Samyang 35/2.8 sú ok). Na širokom konci to potom vyzerá ako rybie oko a jednoduchá manuálna korekcia skreslenia jasne nevyzerá správne. Skúsil som profily iných objektívov a 16-50 je asi najbližšie, ale stále je to približné. To nie je uspokojivý stav. Nevieš čo s tým?
    Mám riešenie, ktoré by mohlo zaujímať aj iných užívateľov LR6. Je potrebné skopírovať súbor pre profil objektívu (.lcp) z adresára DNG Converterta do adresára LR, a to presne takto:

z C:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0
    do: C:\Users\Koly\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\Lens Profiles\1.0

Následne to normálne funí a LR rozpozná objektív.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Elegantné riešenie, si šikovný.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Len som to našiel na internete a potom overil, že to funguje...

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. SONY DSC-RX100 III - video
    Od arkij v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-02-2018, 08:50
  2. Sony RX100 III - úžasný kompakt
    Od jozkopower v sekci Kompakty
    Reakcí: 110
    Poslední příspěvek: 16-06-2015, 19:26
  3. Sony A7 full frame - zkuste poradit
    Od JirkaFr v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 02-02-2014, 13:21
  4. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-01-2013, 10:21
  5. ... a je to tady, Canon EOS 5D Markt III ...
    Od zmotycka v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-02-2011, 14:30