Zdravím,
nechal jsem si udělat knihu (mat) od Saal Digital a výsledek mě nemile překvapil. Všechny fotky jsou o x stupňů tmavší než co jsem viděl na monitoru (a taky ve foťáku). Prostě kalibrace monitoru zobrazovala to co jsem fotil. Dříve při tisku fotek 10x15 u jiných firem byl barevný posun hodně malý.
Nicméně pak jsem narazil na jejich stránkách na informaci o nastavení monitoru. Což znamenalo změnu profilu na sRGB IEC61966-2.1. Ano pak už se fotky podobaly tomu co se tisklo. Co mě ovšem překvapilo, tak všechny fotky v tomto profilu vypadají katastrofálně, nejenom moje fotky v SW, ale i fotky na webu. Vše je tmavé, hodně kontrastní a kresba ve stínech je úplně pryč. Nevím jestli něco dělám špatně, nebo potřebuji ještě něco nastavit. S tím bych asi potřeboval pomoci. Nicméně po této zkušenosti se mi do další knihy Saal Digital nechce, protože v profilu sRGB IEC61966-2.1 musím všechny RAWy silně upravovat, aby to bylo aspoň k něčemu. Můžete mi prosím pomoci jestli nedělám něco špatně, nebo kde by mohl být problém?

Díky moc

Dan