Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fujifilm XF10

Lada60 (7)|28.9.2018 12:32
Zdravím,
vlastní někdo ze zde přítomných na tomto fóru výše uvedený přístroj? Pokud ano,může zde napsat pár postřehů a zkušeností s tímto aparátem?
Sakini (1174)|4.10.2018 21:09
Můžu se (po několikaletých zkušenostech se všemi existujícími Fujinami) podělit o zkušenosti ze zkoušek: velmi kvalitní zpracování, vyloženě hodnotný materiál, výborně sedí v ruce, sympatické ovládání vhodné pro jednu ruku (velké zlepšení oproti X70), ostrý objektiv a velmi dobrý senzor, celkově šikovný foťák do kapsy za dobrou cenu. Ovšem... Naprosto nedostatečný procesor a s ním se táhnoucí neskutečná línost, ani high performance mód nepomáhá, ostření vyloženě slepé v horším světle, svůj podíl na pomalostí má asi i rychlost pohybu v objektivu. Kdo nepoznal nic lepšího, a nespěchá, možná se s žije, jinak je to ale líná potvora a absolutně ne na street nebo momentky. Trochu zklamání, čekal jsem víc.
Lada60 (7)|4.10.2018 21:44
Díky moc za tvoji minirecenzi,tak ta rychlost mě tedy docela zklamala.Myslíš,že by se to mohlo zlepšit novým firmwarem? Asi nezbývá než počkat na Ricoh GR III,snad to bude lepší.
Lada60 (7)|4.10.2018 21:52
Ještě dotaz,myslíš že rychlost XF10 je horší než X70? Nebo je to srovnatelné?
Sakini (1174)|4.10.2018 22:08
Tohle není o firmwaru, hardware nenakopneš. Je určitě pomalejší než X70, to byla takova malá X-T1 včetně procesoru a fungovalo to jednoznačně svižněji (zase má jiné nedostatky). Není to jen ostření, ale celkově pomalost operací, docela to zdržuje. Jinak je to parádní kousek za ty peníze, a dokonce dělá i super fotky, jen ne dost rychle na dnešní dobu. Ricoh GRII je nepochybně lepší, a GRIII bude zase jinde, rád si na něj počkám.
Lada60 (7)|4.10.2018 22:26
To je škoda,přístroj se mi moc líbí,cena taky,ale ta rychlost bude asi limitující i přesto,že jsem s ním neplánoval nějaké akční focení.Myslel jsem,že když má fázové ostření tak to takový lenoch nebude.Asi počkám na Ricoh GRIII,ale tam ta cena tak libová asi nebude.