Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Automatická úprava fotek ve Photoshopu

Rod Rod je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Ahoj,

mám Photoshop CC 2018 (Camera raw 10.1) a potřeboval bych aby PS hromadně na více rawech udělal:

1) odstranil chromatickou aberaci;
    2) zapnul korekci profilu;
    3) automaticky upravil fotku (expozice, kontrast, světla, stíny, bílou, černou, zřetelnost, živost a sytost).

Zkoušel jsem to přes dávku i scriptem, ale nic mi nefungovalo ani částečně. Poradí mi někdo, prosím, jak na to? Brzy mě totiž čeká na úpravu několik set fotek a ručně bych to dělal snad měsíc. Díky!

Rod
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nejprve spusť Adobe Bridge CC, tam vyber fotky, které chceš dávkově upravit. Pravým klikni na Otevřít v Adobe Camera Raw. Ten ti otevře všechny vybrané fotky (ty se ukážou v levém sloupci). Všechny fotky z levého sloupci v Camera Raw označ a proveď výše zmiňované úpravy. Ty se aplikují na všechny snímky. Pak už jen Uložit v požadovaném formátu a na základě rychlosti počítače si počkej... pár dní... :-)

Rod Rod je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Díky za odpověď. Půlku práce jsi mi ušetřil.
    Problém je, že v Camera Raw mi aplikuje všechny změny až na "automaticky upravil fotku (expozice, kontrast, světla, stíny, bílou, černou, zřetelnost, živost a sytost)". To provede jen u první. Přitom ve starší verzi mi to, myslím, šlo jak jsi napsal. Musím "někde něco zapnout", aby to fungovalo na všechny fotky ve výběru? Díky.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, překvapilo mně, že ta automatika nejde, tak jsem to zkusil a fakt nee. Přišel jsem však na řešení. V Camera Raw měj označeny všechny fotky (např. pravým na jakýkoli snímek a Vybrat všechny). Pak zapneš"automatickou" úpravu fotek. Ta se ale podle náhledu provede jen pro tu první. Tedy ten problém, který popisuješ. Teď znovu klikni pravým na jakoukoli fotku v seznamu vlevo a dej "Synchronizace nastavení". Bude tam podmnožina "Výchozí" a zaškrtnuty budou asi 2/3 checkboxů. Místo Výchozí dej Vše a OK. Automatická změna se nyní aplikuje na všechny fotografie (jde to vidět v náhledech, kde bude žlutý vykřičník, než se změny provedou a po provedení vykřičník zmizí a náhled se změní). Toto nastavení na Vše alespoň u mně funguje pouze jednorázově.

Podobná témata

1. Rozlišení ve Photoshopu.
    Od Bubima v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 16-02-2019, 20:02
  2. poměr stran fotky v RAWu, uprava ve photoshopu
    Od eraserhk v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-08-2016, 22:40
  3. Stetce ve photoshopu
    Od Monina v sekci Software pro úpravy