Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Upgrade Canon 500D

Draken (36)|23.11.2019 18:32
Ahoj všem, poslední dobou mám čím dál více škuby vyměnit zrcadlovku za něco novějšího. Aby to mělo význam vybírám něco co pro mě bude určitý posun a však z řad nabídky "z druhé ruky"...

Nyní mám: Canon 500D + Sigma 17-70mm f/2,8-4 DC Macro v první verzi (asi rok 2007 nevím teď) + Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD Canon

Canon+sigmu jsem koupil za 6000kč před asi 6lety z druhé ruky. Pak jsem přikoupil zánovní Tamron asi 5000kč.

Nejčastěji používám (asi 98,753%) sigmu a tamron sebou ani netahám, použití je na výlety - příroda,město, rád fotím řeku a vodní plochy vůbec, zeleň apod.
Dost často se mi ale kostel nevejde do hledáčku a někdy je 70mm zase malé přiblížení. Nicméně s tím žiju a když nestojím někde na kraji propasti, abych dostal do heldáčku zámek, nebo na břehu po kolena ve vodě abych vyfotil parník, tak to stačí. Jsem dost pohodlenej a tahat dva objektivy se mi moc nechce to dělám jedině účelově, když jedu jak se říká za fotkou (asi 2x za rok) ale jinak ne. To jen abychom si rozuměli co od toho všeho očekávám.

Co bych moc rád využil je otočný display, protože selfie, focení něčeho blízko země nebo nad hlavou je díky tomu jen pokus-omyl, to bych měl u foťáku moc rád.
Další věc je že mám rád ostré fotky ale osobně jsem na to levej a naštěstí vše fotím 5x takže tam vždycky ta jedna ostřejší je. Z toho důvodu jsem se začal dívat na foťáky které mají víc jak 9 ostřících bodů.

Několikrát se mi stalo že když fotím buď někde ve tmě (třeba v dole v Krumlově) tak nejsem schopen udělat fotku jinak než přepnutim na manuál, objektiv furt přeostřuje a nic prostě nedokážu nci vyfotit. Taky se m ito stalo když jen potřeboval vyfotit stropy v domě když už bylo trochu šero (nemam na barák udodělanou elektriku tak bych to asi nafotil kdyby bylo světlo), nakonec jsem jen udělal několik neostrých fotek na manuál... dopálilo mě to!

Nyní mám vybrán Nikon D5200 nebo 5300 (to je už jedno podle mě) a nebo Sony alpha a68 (jenže ta moc nejde sehnat a když tak to už dost peněz).

Jenže tělo je jen jedna věc co objetiv ... je šance koupit zatím redukci - je nějaká a funkční pro objetivy canon na nově nikon?? Někde píšou že objetiv nemusí umět ostřit nebo ostří špatně... nevím no.

Pokud bych měl vybrat buď jeden univerzání objektiv do začátku abych finančně nevykrvácel, tak co vybrat... bude lepší volit 18-8X (105 až 140) a další objektiv koupit až když zjistím, že to rozsahem nestačí nebo spíš volit kratší délku a naučit se tahat druhý? Mám šílené dilema jestl ispíš koupit jen tělo a dokoupit konkrétní objetiv nebo spíš snažit koupit konkrétní sehnatelnou variantu a ušetřit.

koukal jsem na tenhle ale nevím:
https://www.softcom.cz/eshop/nikkor-18-140mm-f3-5-5-6g-if-ed-af-s-dx-vr_d137547.html

A na okraj bych potřeboval doporučit levný objektiv na focení vnitřních prostor, tak abych zabral co největší část místnosti ale rybí oko nechci...

Každopádně za rady díky....
Draken (36)|5.12.2019 19:55
Tak jsem si poradil sám, koupě 77D