Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Eos 500D,1000D,50D, nikon D90 ?? který?

martymarty (1)|8.12.2009 22:12
Co doporučujete ?? z hlediska zpracování a ergonomie, kvality snímků, možností - natáčení video sekvencí.... dostupnost široké nabídky objektivů ??
Díky
wayne (15)|9.12.2009 12:55
osobne by som preferoval nikon kvoli z mojho pohladu kvalitnejsej optike, neviem ci na zakladny zoom AF-S 16-85 nieco ma.. (nepocitajuc fullframe f/2.8 skla).. 1000D asi nie, ten po case budes chciet predat :) chod do obchodu a osahaj si ich a ktory ti sadne do ruk si kup, volbu je tazke ucinit pretoze vsetky maju svoje pre/proti ale rozhodnut sa uz musis ty
eddicek (2)|18.12.2009 08:59
Ahoj. Mám 50D a je to bomba.Ovládat se ho naučíš za rok, a využívat veškeré funkce za 10 let. Co je úžasné je živý náhled ,focení s časováním přes monitor počítače, a zaostřování makro. S tím si vyhraješ.Eddik.:eek:
pepavasa (4)|17.5.2010 22:49
Z kompaktů jsem přešel na EOS 450D a teď na EOS 50D, ne proto, že by 450ka byla špatná, ale protože 50D je vyšší liga. Umí toho více, je odolnější, ale také trochu těžší. Takže záleží, kde chcete začít, ani jedna volba z uvedených variant není špatná.
Tchutcho (186)|18.5.2010 10:21
Potom,co jsem zavrhl kompakt,šel jsem do zrcadlovky.Váhal a přemýšlel jsem hodně dlouho,než jsem se rozhodl.Nakonec jsem se rozhodl pro EOS 500D a jsem absolutně spokojen a rád,že jsem tak vybral.Snad jen jediný,že ta pětistovka je úplně to samé,jako 450-ka.500D má přidáno na softveru a tudíš je asi i proto dražší.Má i full HD video,ale tuhle funkci jsem ještě nikdy nevyužil a příjde mi úplně zbytečná,páč to je foťák a né kamera.Kdybych se měl znova rozhodovat,asi bych šel už do tý 450-tky a ušetřený peníze bych investoval do skla.Oba jsou to dobrý stroje.Nuže k ostatním.Tu tisícovku déčko,jsem měl v ruce i pár fotek jsem měl možnost si udělat.Přiznám se,že mě moc nenadchla a přišla mi,jako hračka.50D,tak to je asi špička,ale pro mne moc vysoko a na ni zatím ještě nedosáhnu.No a co se týče Nikonu,tak to nemohu posoudit,páč jsem tu možnost neměl,jen to,že cenově jsou ty aparáty (značky) srovnatelné,možná i co do kvality.Obě značky se předhánějí v softverovým vybavení a pod.Ale obě značky považuji osobně za kvalitu,tady už je otázka,komu co padne do oka víc a ke která značka je mu simpatičtější.Je to jako,někomu se líbí Mercedes,někomu Wolkswagen.