Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

EOS1000D,EOS450D a nebo NIKON300D

MartasKP (2)|9.12.2009 10:53
Ahoj vsichni,Mozna uz toto tema tabdy bylo diskutovano.Presto se zeptam a snad mi tu nekdo poradi.
O foceni neco malo vim,par fotek jsem uz udelal,ale porad si myslim,ze jsem laik a zacatecnik a tak se tady ptam a ocekavam fundovanou odpoved.
Rad bych si koupil digi zrcadlovku v cenove relaci do 15,maximalne do 20 tisic.Spis ale kolem tech 15ti.
V teto cenove relaci se pohubuji asi jen tyhle a pak spousta SONY,ale tam asi nebrat,nebo ano?OLYMPUS E420 mi prijde jako detska hracka.
Klidne bych sel i do nejakyho pouzityho,ale to bych asi chtel maximalne do 15 tis.
Nepredpokladam,ze budu delat nejaky profi fotky,spis rodine foto,foto z dovolene a podobne,takze spis hobbbbby fotograf.
Predem diky za odpovedi.
wayne (15)|9.12.2009 12:44
ja by som si na tvojom mieste vybral nikon D5000 + 18-200 VR II, ten objektiv sice ma par chyb ako kazdy dlhy zoom, ale da sa s tym zit, je univerzalny a z podobnych 18-200 zoomov asi najkvalitnejsi... D5000 ma rovnaky cip ako D300, ked si pozries ISO 1600 fotky su famozne, mam sony a200 a tam na ISO 800 vidno "chroma noise" (priznam sa neviem cesky preklad:)), to su take zlte flaky na fotkach medzi sumom, ktore sa nedaju poriadne odstranit ani post processom...

niektori ludia namietaju, ze D5000 nema autofocus motor, ale uprimne, vsetky novsie a kvalitnejsie objektivy aj v pripade upgradu motor v tele maju, ci uz 70-200 VR II, alebo 16-85, alebo skvely AF-S 35/1.8, ktory by bol mojou druhou volbu na rozsirenie , pre fotky v zhorsenych svetelnych podmienkach a interieroch. najdu sa ludia, ktori namietnu ze je to malo siroke. houby, mama fotila so zenitom s heliosom 55/2 cca 15 rokov a mame kopu skvelych fotiek z dovoleniek, z narodenin, z cias batolenia atd...

dobra rada - ak ti sadne D3000 do ruky, priplat si na D5000, dostanes super snimac, super displej v kompaktnom tele..

samozrejme limit bude mozno aj 2x prekroceny, casom vsak KAZDY zacne spekulovat nad dokupovanim/vymenou objektivov,za to ti rucim ;)
Milan Šurkala (3381)|9.12.2009 13:18
[quote=wayne;4289]ja by som si na tvojom mieste vybral nikon D5000 + 18-200 VR II, ten objektiv sice ma par chyb ako kazdy dlhy zoom, ale da sa s tym zit, je univerzalny a z podobnych 18-200 zoomov asi najkvalitnejsi... D5000 ma rovnaky cip ako D300, ked si pozries ISO 1600 fotky su famozne, mam sony a200 a tam na ISO 800 vidno "chroma noise" (priznam sa neviem cesky preklad:)), to su take zlte flaky na fotkach medzi sumom, ktore sa nedaju poriadne odstranit ani post processom... [/quote]

Chroma noise = já tomu říkám barevný šum. A myslím, že se většinou lépe odstraňuje než ten jasový. Záleží ale na velikosti fleků, čím větší flek (rozlohou), tím hůře se odstraňuje.
sumida (15)|9.12.2009 17:39
I když jsem si první zrcadlovku pořídil již před více než 20.léty, považuji se za víceméně pokročilého začátečníka...proto moje rada bude tomu odpovídat. Je celkem jedno, jakou značku v Entry level si pořídit, zda Canon EOS 1000D nebo Nikon D3000 - vzájemně si asi nemají co vyčítat. Mám D60, jsem s ní zatím spokojen, k tomu 4 objektivy (setový 18-55, 18-105, 55-200 a nejnověji - až na jednu minivadu - skvělý 1,8/35). Z těch zoomů si nevíce cením 18-105, je univerzální, skvěle se s ním pracuje a není ještě moc těžký. A moje rada nakonec -kup si k Tvé nové zrcadlovce knížku - mám a čtu od Bryana Petersona o kreativním fotografování, též od Michaela Freemana...jedna z nich stojí kolem tří stovek což je k ceně foťáku za 15 litrů i více už jen nepatrná investice.
subaru (19)|9.12.2009 20:52
Jestli ten 18-200 VR pro Nikon je jako 18-200 IS(3,5-5,6) pro Canon , tak si ho určitě nekupuj.Taky jsem si myslel, že budu mít v jednom ojektivu všechny a byla to blbost a začátečnická chyba, i když možná pro tu rodinnou fotografii, pohlednicový formát a nízké ambice ti bude vyhovovat.Já bych si jej ale už podruhé nekoupil.Co se týče zrcadlovky, tak já v tvé cenové relaci sehnal (ale přes známého) dobíhající EOS 40D i když pro čistě rodinnou fotografii by to asi bylo zbytečné.U EOSu máš české menu u Nikonu tuším ne.Zkus si jak ti padnou do ruky a rozhodni se jestli zůstaneš u toho focení rodiny, nebo budeš chtít víc, pak bych spíš přemýšlel o EOS 500 nebo Nikonu 5000.Nebo sehnat za výhodnou cenu dobíhající EOS 450, jestli se ještě někde prodává.
MartasKP (2)|9.12.2009 22:04
Na ten objektiv jsem se chtel taky zeptat.Kolega v praci,kterej vcelku foti dost a prezentuje na PLANES.CZ mi poradil ten objektic 18-200,Ze svetelnost ma postacujici a je lepsi mit pro moje ucely jeden nez dva.Vcelu nemam duvod mu neverit,ale necham to tafy taky volne diskusia rad si poslechnu nazory jinych.
Co se zrcadlovky tyce.Ta 450ka se jeste prodava,popripade se da sehnat z druhe rzky za slusne penize.
Jestli je menu ceske nebo anglicke mi taky nevadi.Halvne pokud neni psano rozsypanym cajem :).
A co se tyce mojeho foceni.Zatim jen rodine foto,jestli me chytne neco pozdeji,to nevi.Je pravda,ze radeji kameru.Ten fotak bych jako doplnek ke kamere.nechci ale kompakt.Prijde mi jako neprakticka hracka,ktera ma jen vyhodu,ze ji strcim do kapsy.Vetsina z nich uz ani nema hledacek a ta co mela,tak jestli se neoketumtak byly jen pruhledove a nahled byl teda jen pres okenko a nikoliv pres objektiv.