Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pár návrhů... a připomínek...

HimiX (187)|24.12.2009 02:11
Tak dlouho jsem tu nebyl a tak...

-Když jsem přišel do galerie a dal všechny snímky od poslední návštěvy, ukázalo se mi jen pár stránek. Treba 5, nevím to samozřejmě přesně, ale zdá se mi, ze jsem tu nebyl opravdu dele nez na pet stranek fotografii... Nebylo by tedy spatne, mit nekonecnou "historii". To same se tyka i poslednich komentaru...

-V galerii není funkce listovani po strankach... To znamena listovat muzu jen v kategoriich, ale ne ve vsech fotkach dohromady. Coz me, kdyz chci okomentit fotky za dobu co jsem sem nechodil dosti omezuje.

-To samé se týká fora. Přišel jsem kliknul jsem a zobrazilo se mi par tematek... Ma ta historie nejake omezeni?

Je taky mozne, ze jsem se obcas zavital se jen tak porozhlednout :-)


V galerii jeste nerozumim.
Pokud kliknu na svuj profil a dam fotky s nej. hodnocenim vyjede mi na prvnim miste /aktualne/ tahle fotka
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=1511
Logicky by se tedy mela zobrazit v nejlepe hodnocenych fotografiich cele galerie misto fotografie, ktera je u me v profilu v nej. hodnoceni az jako ctvrta. Coz proste nechapu...

U Nej. hodnocene, komentovane, zobrazovane fotografie, by se hodilo strankovani... Je skoda, ze se clovek muze mrknout jen na par ulovku, kdyz by se dala prohlizet cela galerie podle hodnoceni, komentu nebo zobrazeni...

U komentovani fotek mi vadi cas. limit... obcas se mi stane, ze jsem moc rychlej :-). Predevsim nechapu na co zde je? Predpokladam, ze boti se sem nedostanou.
Hodnoceni fotek bych udelal jako povinne pri odeslani komentu... Je tu zbytecne malo hodnocenych fotografii. Protoze je to zbytecne slozite ve spojeni s komentem.

Ted je to tak, ze musim rozkliknout fotku, napsat komentar odeslat znovu nacist a pak teprve hodnotit, rad bych to mel najednou u komentovaciho okna. Proste napisu: fotka se mi libi, protoze je modra, hodim tri hvezdy a jedem dal...

Tak to je asi tak vsechno :-) Ted uz musim spinkat na zitrejsi Stedry den. Takze stastne a vesele...
stalak (162)|26.12.2009 21:25
Myslím že HimiX napsal určitě to nejpodstatnější.Bylo by dobré i to,mít možnost opravit po sobě komentář,vynechané slůvko,překlep apod.už se mi to taky stalo,ale.Jediná věc s čím bych váhal je to povinné hodnocení,možná je to dáno tím,že já se moc neženu do bodového hodnocení(má špatná zkušenost od jinud),ale raději se vyjádřím komentářem.
Jinak je tu ale prima,dočtu se zde opravdu o hodně věcí kolem foťáků atd,perfektní recenze,užitečné rady a žádné povrchní okecávání,super ;)
Karel Polívka (315)|29.12.2009 03:06
[quote=HimiX;4335]1. Když jsem přišel do galerie a dal všechny snímky od poslední návštěvy, ukázalo se mi jen pár stránek. Treba 5, nevím to samozřejmě přesně, ale zdá se mi, ze jsem tu nebyl opravdu dele nez na pet stranek fotografii... Nebylo by tedy spatne, mit nekonecnou "historii". To same se tyka i poslednich komentaru... [/quote]
Toto nastavení by měla mít galerie společné s fórem, viz dále 3. bod (prodloužen limit z 10 dní na 30). Pokud někdo nezajde na fórum nebo do galerie déle než měsíc, nejedná se o aktivního uživatele - proč to řešit?

[quote=HimiX;4335]2. V galerii není funkce listovani po strankach... To znamena listovat muzu jen v kategoriich, ale ne ve vsech fotkach dohromady. Coz me, kdyz chci okomentit fotky za dobu co jsem sem nechodil dosti omezuje.[/quote]
? Když v horní liště kliknu na "Co je nového" a zvolím třeba možnost "Nové fotografie" - "Posledních 30 dní", zobrazí se defaultně 24 nejnovějších fotek (v pravém horním rohu si lze nastavit až pětinásobně větší počet zobrazených fotek na 1 stránce, maximem je tedy 144 naráz - pokud je takové množství s ohledem na zadaná kritéria k dispozici) a vpravo nad a pod tímto výpisem je stránkovač, pomocí kterého si mohu zobrazit starší (v rámci zvoleného časového období - v tomto případě 30 dní), pokud se na 1 stránku nevejdou.

[quote=HimiX;4335]3. To samé se týká fora. Přišel jsem kliknul jsem a zobrazilo se mi par tematek... Ma ta historie nejake omezeni?[/quote]
Jde o nastavení fóra - všechny příspěvky starší než 10 dní jsou považované za přečtené, bez ohledu na to, zda je uživatel četl nebo ne. Tak to máme už od začátku na všech našich fórech (tedy i na SHW a TVF), v případě většího množství příspěvků by se po delší době nečinnosti na fóru zobrazilo příliš velké množství příspěvků, respektive témat (řádově stovky) - protože je zde na Digimanii ale traffic o poznání nižší, zvětšil jsem právě toto nastavení na 30 dní.

[quote=HimiX;4335]4. Pokud kliknu na svuj profil a dam fotky s nej. hodnocenim vyjede mi na prvnim miste /aktualne/ tahle fotka
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=1511
Logicky by se tedy mela zobrazit v nejlepe hodnocenych fotografiich cele galerie misto fotografie, ktera je u me v profilu v nej. hodnoceni az jako ctvrta. Coz proste nechapu...[/quote]
Pro zařazení mezi nejlépe hodnocené fotky z celé galerie je třeba, aby měla fotka minimálně 5 hlasů - aby byla ohodnocena minimálně 5 uživateli. Zmiňovaná fotka má sice průměrné hodnocení 5 (tedy plný počet), avšak má pouze 4 hlasy, čímž se pro výpis nejlépe hodnocených z celé galerie nebere v potaz. Lze to změnit, ale přijde mi to jako správný filtr.

[quote=HimiX;4335]5. U Nej. hodnocene, komentovane, zobrazovane fotografie, by se hodilo strankovani... Je skoda, ze se clovek muze mrknout jen na par ulovku, kdyz by se dala prohlizet cela galerie podle hodnoceni, komentu nebo zobrazeni...[/quote]
To ano, stránkování v případě tohoto konkrétního výpisu u aktuální verze enginu chybí. Původní počet 24 fotek jsem aspoň zvýšil na 90.

[quote=HimiX;4335]6. U komentovani fotek mi vadi cas. limit... obcas se mi stane, ze jsem moc rychlej :-). Predevsim nechapu na co zde je? Predpokladam, ze boti se sem nedostanou.[/quote]
Časový limit mezi novými příspěvky (fórum) a komentáři (galerie) jsem snížil z 20 na 10 sekund.

[quote=HimiX;4335]7. Hodnoceni fotek bych udelal jako povinne pri odeslani komentu... Je tu zbytecne malo hodnocenych fotografii. Protoze je to zbytecne slozite ve spojeni s komentem.[/quote]
Tohle mi nepřijde jako dobrý nápad. To, že někdo bude chtít fotku okomentovat, ještě neznamená, že ji bude chtít zároveň bodově hodnotit.

[quote=HimiX;4335]8. Ted je to tak, ze musim rozkliknout fotku, napsat komentar odeslat znovu nacist a pak teprve hodnotit, rad bych to mel najednou u komentovaciho okna. Proste napisu: fotka se mi libi, protoze je modra, hodim tri hvezdy a jedem dal...[/quote]
Taky by se mi to tak více zamlouvalo, ale tato úprava by byla díky těsnému propojení enginu galerie s enginem fóra poněkud pracnější - uvidím, jak bude čas. To stávající umístění hodnocení je ale vážně neviditelné...
HimiX (187)|29.12.2009 12:02
1. Super :-)

2. To sorry, fakt jsem si toho tlacidla nikdy nevsiml

3. Super :-), presne tak, na forech kde to fakt frci jako treba na tvfreaku je tech 10 dni asi idealnich, tady to bylo proste malo... Zdalo se, ze se tu vubec nepise...

4. Urcite je lepsi, ze se do nej. fotografii zarazuji az fotografie s peti a vic hlasujicimi... Ted uz tomu rozumim...

5. Super... Z toho mam fakt radost... Nicmene, pokud by to slo :-) by nebylo spatny to casem udelat na nekonecny listovani... Prece jen kazdej ma urcitej vyvoj a muze pripojit koment/hodnoceni nekam kam ho to driv nenapadlo atd...

6. :-)

7. ok

8. Super, budu se tesit...

Moc dekuju za upravy :-)
A zrovna ted jsem prisel na dalsi vec :-) Kdyz dam odpoved na tema /myslim tu rozsirenou/ tak nahore mam okno do ktereho pisu... ale to na co odpovidam mam az hluboce dole, takze scrolluju dolu abych se podival na co odpovidam a zase nahoru atd... Nebylo by od veci dat okno Nahled tematu primo pod okno Odpoved na tema. Pokud mozno tak, aby okno Nahled tematu byl scrolovaci a tim padem si pohodlne najedu na to co potrebuji. /samozrejme, ze muzu pouzit citace atd... ale to neni vzdy uplne vhodne a Nahled tematu takhle skoro straci smsysl./

Jinak jeste jednou diky za upravy :-) Bude se nam tu vsem zase zit o trochu dele. Preji krasny Novy rok...
Filcka (300)|29.12.2009 12:24
Neškodilo by zavést 24 hodinový limit na vkládaní fotek do galerie... Nic proti ničemu, ale někteří uživatelé IMHO nevědí co roupama ;)

A ještě jeden dotaz: U příspěvků pod fotkama se mě nezobrazuje avatar a zobrazuje v podpise u příspěvků ve fóru je tomu přesně naopak. Nešlo by to taky nějak pořešit? Díky.
Karel Polívka (315)|29.12.2009 21:47
[quote=HimiX;4357]Kdyz dam odpoved na tema /myslim tu rozsirenou/ tak nahore mam okno do ktereho pisu... ale to na co odpovidam mam az hluboce dole, takze scrolluju dolu abych se podival na co odpovidam a zase nahoru atd... Nebylo by od veci dat okno Nahled tematu primo pod okno Odpoved na tema. Pokud mozno tak, aby okno Nahled tematu byl scrolovaci a tim padem si pohodlne najedu na to co potrebuji. /samozrejme, ze muzu pouzit citace atd... ale to neni vzdy uplne vhodne a Nahled tematu takhle skoro straci smsysl./
[/quote]
Čili přesunout boxík "Další volby" až pod "Náhled tématu"? To mi nepřijde jako dobrý nápad, jelikož pak by další možnosti vytvoření tématu nebyly vidět. Navíc tyto sekce se dají jednoduše sbalit pomocí čipečky v jejich pravém horním rohu - lze tedy docílit stejného výsledku, že bude boxík "Náhled tématu" hned pod "Odpověď na téma".
[quote=Filcka;4361]Neškodilo by zavést 24 hodinový limit na vkládaní fotek do galerie... Nic proti ničemu, ale někteří uživatelé IMHO nevědí co roupama ;)[/quote]
Pokud to má být narážka na pochybnou kvalitu některých fotografií, tak na tom něco je - pokud v tomto směru něco měnit, tak ne pouze znemožněním uploadu více fotek naráz.

Založte kdyžtak pls samostatné téma s návrhem řešení, kde by se k tomu mohlo vyjádřit více lidí, jak by jim to vyhovovalo.
[quote=Filcka;4361]A ještě jeden dotaz: U příspěvků pod fotkama se mě nezobrazuje avatar a zobrazuje v podpise u příspěvků ve fóru je tomu přesně naopak. Nešlo by to taky nějak pořešit? Díky.[/quote]
Opraveno zobrazování avataru na fóru i v galerii. Pokud jde o obrázek v podpisu, na fóru není povolený vB kód [IMG] (čili nezobrazování je v pořádku) - do galerie se toto nastavení nepřenáší.
Filcka (300)|29.12.2009 22:33
Nenarážím vůbec na nic. Stačí dát na titulku anketu - limit na vkládání fotky ano/ne.

[quote=Karel Polívka;4363]Opraveno zobrazování avataru na fóru i v galerii.[/quote]

Díky
Karel Polívka (315)|30.12.2009 00:35
V tom případě prosím omezte své výlevy ve stylu, že sem budete dávat jen odpad z HDD a dělat si z ostatních stále dobré ráno.

Cituji:
[quote]Jinak bych řekl, že se tady projevuje taková ta česká malost a zaprděnost, protože některé z fotek, které mám v zahraničních galeriích, jsou hodnoceny lépe než tady, takže se fakt dobře bavím. A opravdu tady nedělám to co někteří (nevztahuj si to na sebe, ano?), abych někomu s kým se chytnu v diskuzi, obešel profil a ohřeboval mu fotky jednou hvězdičkou. Proto sem budu dávat jen horší a horší fotky...[/quote]

[quote]
Tvrdošíjně popisuju co? Ty máš patrně potíže se čtením - psal jsem, že sem postuju jen odpad z HDD...[/quote]

Pokud budete mít zajímavou fotku, která bude mít nápad nebo dobré technické provedení, rádi ji zde uvítáme, aby se mohli ostatní podívat a okomentovat ji. Pokud o to nestojíte, tak sem ani žádné fotky nedávejte, je to jen na Vás.

Vypálenou chaloupku (vím, kompozice je slabá - ta vysoká tráva hodně překážela, ale ta scéna mi přišla vtipná/zajímavá) bych nestavěl na stejnou úroveň jako vodní děs běs, který zcela postrádá myšlenku nebo dobrý dojem či dobré technické provedení - nevidím jediný důvod, proč takovou fotku dávat do galerie na serveru věnujícím se fotografování a pak si pod ní v diskuzi dělat srandu z toho, že sem budete dávat jen nepovedené výcvaky (je rozdíl, pokud sem dá někdo výcvak ve víře, že je fotka dobrá, nebo pokud sem dá někdo výcvak schválně za účelem recese).
Filcka (300)|31.12.2009 09:19
Nejsem si jist, jestli jsem zcela pochopil, o co Vám jde. Bavíme se ještě konstruktivně k provozu galerie?

[quote=Karel Polívka;4366]
Pokud budete mít zajímavou fotku, která bude mít nápad nebo dobré technické provedení, rádi ji zde uvítáme, aby se mohli ostatní podívat a okomentovat ji.[/quote]

Tady se fotky nikdy nijak zvlášť konstruktivně nekomentovaly.

[quote=Karel Polívka;4366] Vodní děs běs, který zcela postrádá myšlenku nebo dobrý dojem či dobré technické provedení - nevidím jediný důvod, proč takovou fotku dávat do galerie na serveru věnujícím se fotografování[/quote]

Fotka skrze objektiv starý několik desítek let naroubovaný na digitál přes podomácku soustruženou redukci nemůže mít v protisvětle kvalitu srovnatelnou s moderními objektivy optimalizovanými pro digitální fotografii se špičkovými MC vrstvami. Myslel jsem, že na serveru věnujícímu se fotografování by to aspoň někdo poznat mohl.
Karel Polívka (315)|10.1.2010 16:56
[quote=Filcka;4370]Nejsem si jist, jestli jsem zcela pochopil, o co Vám jde. Bavíme se ještě konstruktivně k provozu galerie?[/quote]
Já zase nepochopil, o co jde Vám - viz předchozí příspěvky.

Nicméně toto téma se nachází v sekci věnované provozu fóra, fotogalerii je věnovaná vlastní sekce, čili pls dodržujme členění, ať je pak možné se v tématech orientovat a nevytváří se pak zbytečné duplicity.

Co bylo řečeno v původním příspěvku a bylo snadno řešitelné, jsem provedl, čili téma uzamykám, jelikož obsahuje příliš věcí naráz - příště prosím jednotlivě (1 téma = 1 problém/návrh -> z nadpisu tématu ať je jasné, o co se jedná) a do správných sekcí.