Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr kompaktu hlavně na video

Evok (36)|1.1.2010 13:02
Dobrý den,prosím o radu rád bych vybral nějaký kompakt s co nejlepší kvalitou natáčení videa.Upřednostnuji i mensí rozměry,ale není podmínkou.Děkuji za rady.

Zatím se mi zalíbily tyto:
Canon PowerShot SX1 IS
Canon Digital IXUS 100 IS zlatý
Evok (36)|4.1.2010 15:43
Díky tolik rad jsem opravdu nečekal:-DTohle forum jistě navšťěvuje kupa lidí jak to tak vypadá :-D
Milan Šurkala (3381)|4.1.2010 16:48
Jestli jde o video, tak SX1 IS je velmi dobrá volba. Hodně dobrý je ale i Sony HX1 a v HD kvalitě (sice menší rozlišení, ale stále dostatečné) potěší i FZ38, která má kvalitnější snímky a objektiv. S IXUSem zkušenosti nemám, ale jak znám tyto malé kompaktní Canony, nebude to umět optický zoom, což je u HD videa dost velké minus.
Evok (36)|4.1.2010 17:31
Díky za odpověď.Ještě mě zajímá jedna věc a to jak je to s délkou záznamu.Je záznam limitovám pouze kartou nebo soborovým systémem FAT32 čili 4GB.Vynikající by bylo kdyby šlo uložit aspon 15-30 minut v HD záznamu popřípadě FullHD.
Milan Šurkala (3381)|4.1.2010 17:58
Délka záznamu je limitovaná FATkou, takže 4 GB. U Full HD záznamu je to tuším něco kolem osmi minut, ale nevím to jistě. Stačí se mrknout do recenze SX1 IS, tam je bitrate napsaný a z toho to půjde spočítat.